ائتلاف مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران می‌خواهد استاندار بصره را به نخست وزیری عراق برساند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 51%

♦️ ائتلاف مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران می‌خواهد استاندار بصره را به نخست وزیری عراق برساند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

صدای آمریکا - دو مقام عراقی می گویند ائتلاف مورد حمایت ایران در مجلس عراق روز چهارشنبه استاندار منطقه نفت خیز بصره در جنوب آن کشور را به عنوان نامزد نخست وزیری عراق پیشنهاد کرد، اما این انتخاب بلافاصله از سوی تظاهرکنندگان عراقی که خواهان فردی مستقل برای اداره دولت هستند رد شد.ظاهرا برهم صالح، رئیس جمهوری عراق، نامه ای غیر رسمی از مجلس دریافت کرده که در آن ذکر شده ائتلاف مورد حمایت ایران به عنوان بزرگترین جناح در مجلس از حق معرفی نخست وزیر بعدی عراق برخوردار است.

اعتراضات سراسری و انصراف آیت الله سیستانی از حمایت از دولت عادل عبدالمهدی منجر به استعفای او از نخست وزیری شد. در حال حاضر دو فراکسیون اصلی در مجلس عراق «سائرون» به رهبری مقتدی صدر و «ائتلاف الفتح» به رهبری هادی عامری هستند، اما شمار اعضای آن ها روشن نیست؛ زیرا تعدادی از قانونگذاران بعضی ائتلاف ها را ترک کرده و به جناح دیگر پیوسته اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

العبادی: آنچه امروز در عراق شاهدش هستیم نتیجه عملکرد سیاسی سال ۲۰۱۸ استرئیس ائتلاف النصر عراق تاکید کرد که عراق امروز آنچه که در سال ۲۰۱۸ کاشته است، برداشت می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تصویب قانون جدید انتخابات عراق در مجلس این کشورمجلس نمایندگان عراق در پی چند هفته مناقشه بر سر قانون جدید انتخابات، این قانون را طی راگیری به تصویب رساند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تغییرات اصلی قانون تازهٔ انتخابات عراق کدام است؟در قانون جدید نامزدها به شکل انفرادی در انتخابات ثبت نام می‌کنند حال آنکه پیش از این مردم به سیاهه‌ای از نامزدهای منتخب هر حزب رأی می‌دادند. مردم ازاديخواه عراق عقب نشينهاي متوالي و مستمر رو به سياسمدارهاي اسقاطي مزدور اخوندهاي حاكم بر ايران تحميل ميكنند. اين جنبشي مردمي ست تا پيروزي نهايي كه همانا سرنگوني فاشيسم مذهبي و برقراري ازادي و دمكراسي در خاورميانه ميباشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مجلس نمایندگان عراق قانون انتخابات را تصویب کردیک منبع پارلمانی عراق گفت پارلمان در جلسه‌ای به ریاست حسن الکعبی معاون رییس پارلمان عراق قانون انتخابات این کشور را تصویب کرده، قانون انتخابات شامل ۵۰ ماده است که به صورت انفرادی با رعایت تسلسل به آن رای داده شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش بعیدی نژاد به خبر رویترز درباره تعداد کشته شدگان حوادث آبان ۹۸واکنش بعیدی نژاد نسبت به ادعای غیرواقعی رویترز: خبرگزاری رویترز که کشته شدگان حوادث اخیر را ۱۵۰۰ نفر اعلام و دستور صدور خشونت‌ها را به رهبری نظام مستند کرد، در سال‌های اخیر سیاستی بر‌اساس پیش‌داوری و دروغ را علیه ایران در منطقه به اجرا در آورده است اقا ول کنید اون دروغ گفته شما راستشو بگین مردم کف خیابان کشته شدند و دیدیم رهبر در مورد کشته شدگان صحبت نکرد و رسما نگفت ...بعد اعتراضات گفت برید ملاقات! شما بگین چند نفر کشته شدند؟ امارو شما بدین! چند نفر بودند و چند نفر و بخاطرقتل دستگیر کردین؟ تا امار ندین خفه شین زر نزنید اتفاقاً تا حالا هر خبری را پیش از اعلام شما گفته درست بوده ! جریان کشتی‌ها رو که یادته !!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حوثی‌ها 23 نفر را که ربوده‌ بودند، آزاد کردندحوثی‌های مورد حمایت ایران در یمن 23 نفر از کسانی را که به گروگان گرفته بودند، در صنعا آزاد کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »