ائتلاف عربی دو پهپاد حوثی که به سوی خمیس‌مشیط هدایت شده بود، را سرنگون کرد

31/05/1398 12:28:00 ب.ظ

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن بامداد پنجشنبه 22 اوت دو پهپاد را که توسط شبه نظامیان حوثی مورد

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن بامداد پنجشنبه 22 اوت دو پهپاد را که توسط شبه نظامیان حوثی مورد بنا به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سرهنگ ستاد ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی اظهار داشت، نیروهای ائتلاف صبح روز پنجشنبه توانستند دو پهپاد شبه نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران را بر فراز شهر خمیس‌مشیط در خاک سعودی رهگیری و سرنگون کنند.

سرهنگ المالکی توضیح داد، «تمامی تلاش‌های شبه‌نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران در به پرواز در آوردن پهپادها ناکام خواهند ماند». المالکی تاکید کرد، ائتلاف عربی «تمامی تدابیر عملیاتی و بهترین اقدامات قواعد درگیری را به منظور محافظت از غیرنظامیان و تعامل با چنین پهپادهایی به کار می‌گیرد».

المالکی همچنین بیان کرد که « تلاش‌های مکرر تروریستی حوثی‌ها نشانه دهنده حالت ناامیدی این گروه تروریستی و دلیلی آشکار بر جنایت‌های آنها که نمایندگی ایران در منطقه و حامیان آنها است». او گفت که تلاشهای مکرر تروریستی حوثی‌ها «تاکید کننده حجم تلفات در میان عناصر تروریستی است که آنها را هر روز وارد درگیری‌های بازندهای میکند که خشم اجتماعی و مردمی علیه این گروه را به دنبال داشته است». headtopics.com

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

تخت‌روانچی: هر ائتلاف خارجی در تنگه هرمز با شکست روبرو خواهد شد | DW | 21.08.2019سفیر ایران در سازمان ملل در واکنش به تلاش آمریکا برای ایجاد ائتلاف خلیج فارس، 'دخالت نیروهای خارجی' در تنگه هرمز را 'غیرقابل قبول' خواند. تخت‌روانچی گفت، ایران 'با قوت تمام از حق ذاتی دفاع از خود' استفاده خواهد کرد.

استرالیا به ائتلاف حفاظت از کشتیرانی در تنگه هرمز می‌پیوندددولت استرالیا گفته است به ائتلاف دریایی آمریکا برای حفاظت از کشتیرانی تجاری در تنگه هرمز می‌پیوندد اما فعلا این همکاری از لحاظ دامنه و زمان محدود است. آمریکا پیشنهاد تشکیل ائتلاف چند ملیتی برای اسکورت کشتی‌های تجاری را داده است. ایران ورود نیروهای خارجی به منطقه را محکوم کرده است.

استرالیا به ائتلاف دریایی آمریکا می‌پیوندد

آسترالیا برای حفاظت از کشتی‌ها و نفتکش‌ها در خلیج به ائتلاف دریایی می‌پیونددآسترالیا برای حفاظت از کشتی‌ها و نفتکش‌ها در خلیج به ائتلاف دریایی می‌پیوندد نخست وزیر آسترالیا: تهران به رفتارهای بی‌ثبات کننده می‌پردازد‌

برایان هوک:۳۰ کشور برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج‌فارس اعلام آمادگی کردندبرایان_هوک، رییس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا در یک نشست خبری از همراهی ۳۰ کشور با ایالات متحده در عملیات برای حفاظت از آزادی کشتی‌رانی در خلیج‌_فارس خبر داد. بیشتر بخوانید:

هوک: ۳۰ کشور آماده پیوستن به ائتلاف نظامی در خلیج فارس هستند | DW | 20.08.2019هوک: ۳۰ کشور آماده پیوستن به ائتلاف نظامی در خلیج فارس هستند برایان هوک از ابراز آمادگی ۳۰ کشور برای پیوستن به ائتلاف نظامی آمریکا به منظور حفاظت از کشتی‌ها در خلیج فارس خبر داد. او گفت صادرات روزانه نفت ایران از دو میلیون به ۱۰۰ هزار بشکه نفت رسیده است.