ائتلاف عربی: بنادر الحدیده مقصد جنگجویان خارجی و موشک‌های بالستیک است

22/10/1400 11:39:00 ب.ظ

ائتلاف عربی: بنادر الحدیده مقصد جنگجویان خارجی و موشک‌های بالستیک است العربيه_فارسى

هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره اوضاع یمن از آغاز تحقیقات سازمان ملل در مورد استفاده شبه‌نظامیان حوثی‌ همزمان با آن ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن چهارشنبه 12 ژانویه از این اقدام سازمان ملل برای...

همزمان با آن ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن چهارشنبه 12 ژانویه از این اقدام سازمان ملل برای بازرسی بنادر الحدیده به هدف اطمینان از عدم استفاده نظامی شبه‌نظامیان حوثی از آنها استقبال کرد. Advertisement ستاد اطلاع رسانی ائتلاف عربی، چهارشنبه 12 ژانویه در ادامه بیانیه خود تاکید کرد که بندر الحدیده، دروازه ورود جنگجویان خارجی و موشک‌های بالستیک است.

ائتلاف عربی از سازمان ملل خواست تا از عدم ورود جنگجویان خارجی و محموله‌های تسلیحات به بنادر الحدیده، اطمینان حاصل کند. ائتلاف عربی همچنین اعلام کرد برای دفاع از خود و طبق ضرورت‌های نظامی در صورت ادامه کاربرد نظامی بنادر توسط حوثی‌ها، اقدامات عملیاتی لازم را اتخاذ می‌کند.

کاربرد نظامی از بنادر الحدیده توسط حوثی‌ها همزمان، هانس گروندبرگ، فرستاده سازمان ملل به یمن، امروز در برابر شورای امنیت سازمان ملل با اعلام ادامه تحقیقات در مورد استفاده حوثی‌ها از بنادر الحدیده برای مقاصد نظامی، نگرانی خود را از کنترل حوثی‌ها بر کشتی «روابی» حامل پرچم امارات نیز ابراز داشت. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

دغدغه‌های ایران فردا ضرورت توسعه انگیزه‌های میهن‌دوستی | سید‌مصطفی هاشمی‌طبا

به خاطر دارم در اوایل پیروزی انقلاب، موضوع میهن‌دوستی، فرعی بر اهداف انقلاب تلقی می‌شد و حتی وقتی اساسنامه کمیته ملی المپیک به بزرگی که بعدها شهید شد ارائه شد، او از به‌کار‌بردن لفظ «ملی» انتقاد کرد و آن را نپذیرفت و حتی در طول یک یا دو دهه سرود معروف «ای‌ ایران» به‌نوعی بایکوت شد و برخی بزرگان سرود معروف «ما گل‌های خندانیم، فرزندان ایرانیم، ما سرزمین خود را مانند جان می‌دانیم» را برنمی‌تافتند. در همان حال، آرمان فلسطین و آزادی سرزمین فلسطین و قدس بحق ازجمله اهداف انقلاب اسلامی قرار گرفت و از همین رهگذر برکات و نیز زیان‌هایی متوجه انقلاب و کشورمان شد. در آن‌ موقع، چگونگی ارتباط آرمان آزادی فلسطین با سرزمین مادری‌مان تحلیل نشد. سؤال نشد که آرمان آزادی فلسطین به چه چیز بازمی‌گردد؟ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

انتقاد سازمان ملل از استفاده از کلاه‌های آبی نیروهای حافظ صلح این سازمان توسط سربازان قزاقستاندولت قزاقستان در پاسخ به انتقادات گفت که «به جز کلاه ایمنی که به عنوان بخشی از تجهیزات رسمی نیروهای حافظ صلح محلی در زمان تهدید استفاده می‌شود، هیچ تجهیزات علامت گذاری شده توسط سازمان ملل مورد استفاده سربازان دولتی استفاده نشده است.»

ایران بار دیگر حق رای خود را در مجمع عمومی سازمان ملل از دست دادنام کشورهایی همچون ونزوئلا، سودان، آنتیگوآ و باربودا، کنگو، گینه، پاپوئا گینه نو و وانواتو هم در کنار اعضایی که حق رای خود را در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از دست داده‌اند دیده می‌شود.

حق رای ایران در سازمان ملل تعلیق شد

ایران حق رأی خود در سازمان ملل را به‌دلیل عدم پرداخت بدهی‌هایش از دست دادخردادماه امسال نیز ایران حق رأی خود در سازمان ملل را به دلیل پرداخت نکردن حق عضویتش برای مدتی از دست داد. سازمان ملل دقیقاااآااا چه کاری میکنه؟؟؟ دهن سرویسا حق عضویت سازمان ملل رو هم نمیدن

سازمان ملل برای جذب کمک ۴.۴ میلیارد دلاری به افغانستان از کشورهای جهان استمداد طلبیدسازمان ملل متحد از کشورها و نهادهای بین‌المللی برای اهدای کمک بشردوستانه ۴.۴ میلیارد دلاری به افغانستان در سال ۲۰۲۲ استمداد طلبید؛ رقمی که تقریبا معادل یک چهارم تولید ناخالص داخلی افغانستان است و سه برابر رقمی است این کشور در سال ۲۰۲۱ دریافت کرد. جاوید باد خودم

سازمان ملل بیش از «پنج میلیارد دلار» برای کمک به افغانستان اختصاص می‌دهددفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل گفت: «به دلیل فروپاشی خدمات درمانی در افغانستان، بدون این کمک، ده‌ها هزار کودک به دلیل سوء تغذیه در معرض خطر مرگ قرار خواهند گرفت».