آینده برای زنان افغانستان هیچ است/ طالبان این بار زیرکانه شرور هستند تا اینکه احمقانه شرور باشند

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 95 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 41%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔻گفت‌وگوی اختصاصی اعتمادآنلاین با فعالان زن افغان: 🔹️آینده برای زنان افغانستان هیچ است. 🔹️طالبان این بار زیرکانه شرور هستند تا اینکه احمقانه شرور باشند. 🔹️طالبان با نشان کردن زنان معترض شبانه به خانه‌ آنها هجوم می‌برد.

پای طالبان که به کابل رسید، زنان افغانستان با همه امیدشان به آینده و تلاش و تکاپو برای تغییر، باز به پستوی خانه‌ها تبعید شدند. جامعه جهانی که روزگاری آمار و ارقام مشارکت سیاسی و اجتماعی زنان افغانستان را با افتخار منتشر می‌کرد چشم به روی آینده تباه‌شده این زنان بست و حالا با طالبان سر میز مذاکره می‌نشیند.

او ادامه می‌دهد: «من قبل از آمدن طالبان یک زندگی کاملاً مستقل داشتم، خانه و خانواده در مزارشریف بودند و من برای کار و فرصت‌های بیشتر به کابل آمده بودم و به مدت یک، یک سال و نیم برای خودم کاملاً شرایط یک زند‌گی مستقل را آماده کرده بودم، هم کار می‌کردم و هم تفریح و هم کارهای فرهنگى و فعالیت‌های انجمنی! ولی بعد از آمدن طالبان همه اینها از هم پاشید. کارم را از دست دادم چون ارگان‌مان بسته شد.

بر اساس قوانین وضع‌شده از سوی طالبان، زنان حق ندارند بدون محرم از خانه خارج شوند. پوشش مورد تایید طالبان برقع است و مکتب برای دختران ممنوع شده است. رهبران طالبان می‌گویند زنان و دختران از کلیه حقوق خود در چارچوب اسلام بهره‌‌مند خواهد بود، اما هنوز کسی نمی‌داند «کلیه حقوق در چارچوب اسلام» چه معنی دارد.

رشمین درباره رفتار طالبان با زنان توضیح می‌دهد: «به عنوان مثال دور قبل که طالبان در افغانستان حکومت می‌کردند مادرم که بیرون می‌رفت طالبان با شلاق به پایش می‌زدند و مجبورشان می‌کردند برقع بپوشند و بدون محرم بیرون نیایند. اما حالا به طور مستقیم ما را شلاق نمی‌زنند.» پس از پیروزی طالبان و تصرف کابل زنها نه تنها از مکتب رفتن منع شدند بلکه دیگر نتوانستند به سر کارهای خود برگردند. رشمین در این باره می‌گوید: «کابل ۶ میلیون جمعیت دارد. دست‌کم ۲ میلیون از این جمعیت کار می‌کردند. اگر فقط نیم میلیون از این ۲ میلیون زن‌ها بوده باشند و هر زنی چهار بچه داشته باشد، ببینید چه تعداد خانواده بدون درآمد مانده‌اند. یا درآمد تنها از طرف مرد خانواده است. پس از 40 سال جنگ در افغانستان بیشتر این زنان بیوه هستند.

او قصه سرکوب دختران و پسران را برایمان بازگو می‌کند: «از روزهای اول ما سرکوب شدیم. 70 دختر و پسر را در مزار شریف گرفتند و بردند. یک تعدادی از آنها را آن‌قدر شکنجه کردند که زیر دست طالبان از شدت شکنجه مردند و یک تعدادشان را آن‌قدر شوک برقی دادند که حافظه‌شان را از دست دادند. به پنج دختر تجاوز کرده بودند. هشت‌تا دختر را به خانواده‌هایشان برگرداندند و به دلیل اینکه به آنها تجاوز شده بود خود خانواده‌ها آنها را به قتل رساندند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

طالبان از جمهوری دیکتاتوری آخوندی یاد گرفتند. که شعار آزادی زنان را بدهند و در عمل همان دیکتاتوری اسلامی را ادامه دهند. در ۴۳ سال حکومت آخوندی فقط یک خانم برای ۲ سال وزیر شد. لعنت_به_آخوند

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 9. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

زنان توانستند بلیت ایران-عراق را بخرند؟زنان توانستند بلیت ایران-عراق را بخرند؟ زنان علاقه‌مند به تماشای دیدار ایران و عراق از صبح امروز بارها برای خریدن بلیت تلاش کردند اما با خطای سایت بلیت فروشی و مشکلات دیگری مواجه شدند و ناکام ماندند. واقعا چرا ؟!زن بودن جرمه؟!!!!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سامانه بلیت فروشی ورزشگاه آزادی برای زنان بلیت ندارد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شاخ‌های اینستاگرام روی سکوهای آزادی، حذف زنان ایرانی از پوستر فیفا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

افزایش زنان سرپرست خانوار به روایت گزارش‌های رسمی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

واکنش منفی در شبکه‌های اجتماعی به پیام مالی در مورد حضور زنان ایران در ورزشگاهپیام تبریک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مورد راهیابی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ و اجازه حضور زنان برای تماشا با واکنش گسترده‌ در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد. اینا هم گزینشی بودن تو راست میگی دوبار خفه_شید لامصب ها به خاطر کرونا محدود بوده اگر بفهمید که میدونم سخته براتون فشار بیشتر یعنی قحطی در ایران و فشار مضاعف بر مردم. کمی فکر می باید….
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

هشدار دبیرکل سازمان ملل: افغانستان به یک مو بند استآنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت از کشورها خواست برای نجات افغانستان اقدام کنند و هشدار داد که «افغانستان به یک مو بند است». حتما اون مو هم موی کیر هست هر چی اینا با این وضعیت رو مو بند بودند اونجاا هم همینطور فعلا نه نخ مانده نه مو؟ فعلا سقوط آزاد است
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »