آیت‌الله خامنه‌ای: به انگلستان، آلمان و فرانسه اعتماد ندارم

17/01/2020 02:12:00 ب.ظ

آیت‌الله #خامنه‌ای: به #انگلستان، #آلمان و #فرانسه اعتماد ندارم

خامنه‌ای, انگلستان

آیت‌الله خامنه‌ای : به انگلستان ، آلمان و فرانسه اعتماد ندارم

رهبر ایران به اقدامات اخیر آلمان ، انگلستان و فرانسه در خصوص برجام اشاره و ضمن توصیف این کشورها به عنوان 'پادوی آمریکا' تاکید کرد که به آنها اعتمادی ندارد. - خبرگزاری آناتولی

17.01.2020استانبول/خبرگزاری آناتولیآیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اقدامات اخیر سه کشور اروپایی آلمان، انگلستان و فرانسه در قبال توافق هسته‌ای برجام، گفت: «از همان اول هم گفتم که بنده به این سه دولت اعتمادی ندارم؛ اینها کاری انجام نخواهند داد و در خدمت آمریکا خواهند بود و امروز بعد از گذشت حدود یکسال کاملا واضح و معلوم شده که به معنای واقعی کلمه پادوی آمریکا هستند.»

او با بیان اینکه"اقدامات اخیر دولت خبیث انگلیس و دولت فرانسه و آلمان برای تحت الشعاع قرار دادن اتفاقات اخیر در کشور بود" افزود: «اینها همان سه کشوری هستند که در دوران جنگ تحمیلی تا توانستند به صدام حسین کمک کردند. دولت آلمان وسایل و سلاح شیمیایی را در اختیار صدام حسین گذاشت تا شهرها و جبهه های ما را هدف قرار بدهد که آثار آن هنوز در میان رزمندگان قدیمی ما وجود دارد. دولت فرانسه بالگردهای جنگی سوپر استاندارد را برای هدف قرار دادن کشتی های نفتی ما در اختیار صدام حسین قرار داد. دولت انگلیس با همه وجود در خدمت دشمنان ما و صدام حسین بود.»

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

خامنه‌ای: به اروپایی‌ها اعتماد ندارم، این کشورها پادوی آمریکا هستند🎥خروج زودهنگام حسن روحانی پس از اتمام نماز جمعه به امامت علی خامنه‌ای درباره نمازجمعه امروز تهران بیشتر بخوانید: علی_خامنه نماز_جمعه حسن_روحانی مهم ترین نکته هیچ!

آیت‌الله سیستانی پس از انجام عمل جراحی به خانه منتقل شددفتر آیت‌الله علی سیستانی، مرجع شیعيان عراق، روز پنج‌شنبه 16 ژانویه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد، ختنه كردنش بالاخره؟؟؟ 🤣🤣🤣 به شخمم فک کنم ایشونم ترموستاتش ایراد داره عین عاغا

فرانسه یک ناو هواپیمابر برای پشتیبانی از عملیات ضدداعش به خاورمیانه اعزام می‌کند فرانسه یک ناو هواپیمابر برای پشتیبانی از عملیات ضدداعش به خاورمیانه اعزام می‌کند به گزارش رویترز، امانوئل ماکرون در نطق سال نو خود برای ارتش فرانسه گفت این «ناو هواپیمابر برای پشتیبانی از عملیات شمال (علیه داعش) ... اعزام می‌شود.» اینام فهمیدن رژیم رفتنیه دارن برا بعدش برنامه ریزی میکنن تا حالا جنسهای بنجل میفروختن الان یادشون اومد اینها دارن میرن وقتی ناو هواپیمابر برای اشغال سرزمین مسلمین میفرستید، در آینده اگر شخصی مردم فرانسه رو تو پاریس به رگبار بست دیگه نپرسید چرا؟ و به چه علت؟

فرانسه ناو هواپیمابر به خوارمیانه می‌فرستدرئیس‌جمهور فرانسه از قصد این کشور برای اعزام یک ناو هواپیمابر به منطقه خوارمیانه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

کدخدایی خطاب به روحانی: عدم تایید بستگان به معنی حذف جناح‌های دیگر نیستسخنگوی شورای نگهبان ایران در واکنش به سخنان امروز رئیس جمهور این کشور گفت که عدم تایید بستگان به معنی حذف جناح‌های دیگر نیست. - خبرگزاری آناتولی

واکنش چلیک به حمله پلیس مصر به دفتر خبرگزاری آناتولی ترکیه

رهبر ایران به اقدامات اخیر آلمان، انگلستان و فرانسه در خصوص برجام اشاره و ضمن توصیف این کشورها به عنوان "پادوی آمریکا" تاکید کرد که به آنها اعتمادی ندارد.به گفته آقای خامنه‌ای «آنروزی که ده‌ها میلیون نفر در ایران و صدها هزار نفر در عراق به پاس خون فرمانده سپاه قدس به میدان آمدند و روزی که موشک های سپاه هم پایگاه نیروهای آمریکایی را در هم کوبید، ایام الله بود.استخوان ران آقای سیستانی در اثر پیچ‌خوردگی پای چپ، دچار شکستگی شد و برای انجام عمل جراحی به بیمارستان منتقل شد.اشتراک مشاهده نظرات چاپ رئیس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه ۲۶ دی اعلام کرد ناو هواپیمابر «شارل دوگل» جهت پشتیبانی از عملیات ارتش فرانسه در خاورمیانه به منطقه اعزام می‌شود.

17.01. به گفته رهبر ایران مقامات آمریکایی و اسرائیلی فرمانده سپاه قدس را «تروریسم» خواندند اما مردم در سراسر جهان در واکنش به این اقدام پرچم آمریکا و اسرائیل را آتش زدند.2020 استانبول/خبرگزاری آناتولی آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اقدامات اخیر سه کشور اروپایی آلمان، انگلستان و فرانسه در قبال توافق هسته‌ای برجام، گفت: «از همان اول هم گفتم که بنده به این سه دولت اعتمادی ندارم؛ اینها کاری انجام نخواهند داد و در خدمت آمریکا خواهند بود و امروز بعد از گذشت حدود یکسال کاملا واضح و معلوم شده که به معنای واقعی کلمه پادوی آمریکا هستند..» او با بیان اینکه"اقدامات اخیر دولت خبیث انگلیس و دولت فرانسه و آلمان برای تحت الشعاع قرار دادن اتفاقات اخیر در کشور بود" افزود: «اینها همان سه کشوری هستند که در دوران جنگ تحمیلی تا توانستند به صدام حسین کمک کردند. وی با اشاره به نقش سپاه قدس در مبارزه با گروه‌های تروریستی در منطقه از جمله داعش اعلام کرد که آمریکا این نیروها را برای مقابله با ایران آنرا تجهیز و حمایت کرده بود. دولت آلمان وسایل و سلاح شیمیایی را در اختیار صدام حسین گذاشت تا شهرها و جبهه های ما را هدف قرار بدهد که آثار آن هنوز در میان رزمندگان قدیمی ما وجود دارد.» به گفته او، این ناو از ژانویه تا آوریل و پیش از اعزام به اقیانوس اطلس و دریای شمال، در منطقه خواهد ماند.

دولت فرانسه بالگردهای جنگی سوپر استاندارد را برای هدف قرار دادن کشتی های نفتی ما در اختیار صدام حسین قرار داد. به گفته رهبر ایران قاسم سلیمانی و اعضای نیروی قدس هستند که در مبارزه با داعش و نیروهای تروریستی در منطقه جان خود را فدای کشورشان کردند. دولت انگلیس با همه وجود در خدمت دشمنان ما و صدام حسین بود.» رهبر ایران تاکید کرد: «اینها مذاکره هم که می کنند مذاکره شان با دغل و فریب کاری آمیخته است، آنها نمی توانند کسانی باشند که به آنها اطمینان کنیم. سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین رهبر ایران با اشاره به سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین و جان باختن شمار زیادی از شهروندان ایرانی و خارجی ضمن ابراز همدردی با خانواده های قربانیان گفت: حادثه بسیار تلخی بود اما عده ای تحت هدایت رسانه‌های خارجی و رادیوهای انگلیسی سعی کردند این ماجرا را به نحوی «آرایش» دهند که کشته شدن دو فرمانده بلند پایه ایران و نیروهای مردمی عراق به فراموشی سپرده شود.» او با بیان اینکه"این دو هفته‌ای که بر ما گذشت دو هفته پرماجرا و استثنایی بود" یوم الله را"روزی که دست قدرت خدا را انسان در حوادث مشاهده می‌کند، آن روزی که دهها میلیون در ایران و صدها هزار در عراق و بعضی کشورهای دیگر به پاس خون (قاسم سلیمانی) فرمانده سپاه قدس به خیابان ها آمدند و بزرگترین بدرقه جهان را شکل دادند" توصیف کرده و گفت: «این یکی از ایام الله است. آنچه اتفاق افتاد کار هیچ عامل جز دست قدرت خدا نمی توانست باشد.» تهدید سه کشور اروپایی رهبر ایران با اشاره به تهدید کشورهای اروپایی برای به جریان انداختن مکانیسم حل اختلاف برجام گفت که دولت ایران به خوبی جواب کشورهای اروپایی را داد.

آن روزی هم که موشک های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پایگاه آمریکایی را در هم کوبید آن روز هم یکی از ایام الله است. ما ملت ایران این دو روز - روز تشییع میلیونی شهدا و روز ضربه موشکی به پایگاه آمریکایی - را جزو ایام‌الله در مقابل چشم خودمان مشاهده کردیم. علی خامنه‌ای تاکید کرد: من پیشتر هم گفته بودم که به اروپایی‌ها اعتماد ندارم و این «کشورهای حقیر» پادوی آمریکا هستند.» آیت الله خامنه‌ای گفت: «آمریکایی ها در عراق در افغانستان در جاهای دیگر هر چه توانستند آدم کشتند، منتها اعتراف نمی کردند که ترور کردیم. این بار اعتراف کردند که ما تروریست هستیم.» رهبر ایران تنها راه پیش روی ایران را «قوی تر شدن» نامید و گفت که کشورش ابایی از مذاکره ندارد اما نه با آمریکا. گفتند ما ترور کردیم.

رسوایی از این بالاتر چه می‌شود؟‌» علی خامنه‌ای حمله به پایگاه های آمریکایی را"ضربه به آمریکا" دانست و ادامه داد: «مهمتر و بالاتر از ضربه نظامی، ضربه حیثیتی بود، ضربه به هیبت ابرقدرتی آمریکا بود.» نخستین حضور علی خامنه‌ای در نماز جمعه پس از هشت سال رهبر ایران برای نخستین بار پس از هشت سال امامت نماز در تهران را برعهده گرفته است. این ضربه با هیچ چیزی جبران نمی‌شود. حالا اعلام می‌کنند که ما تحریم کردیم، تحریم‌ها را افزایش می‌دهند اما این کار نمی‌تواند آبروی از دست رفته آمریکا را بر گرداند. وی پیش از این نیز در پی بحران سیاسی و زمانی که ایران بدنبال اعتراض‌های گسترده به نتایج انتخابات ریاست جمهوری روزهای ناآرام و ملتهبی را سپری می‌کرد، ۲۹ خرداد سال ۱۳۸۸ در نماز جمعه تهران حضور پیدا کرده بود.» او ادامه داد: «داعش را درست کردند نه برای اینکه در عراق فقط مسلط بشود، هدف اصلی و نهایی ایران بود. آن فریب خوردگانی که یک روزی فریاد زدند: «نه غزه نه لبنان» آنها هرگز جانشان را، نه فقط جانشان را فدای ایران نکردند، حتی خودشان و منافع خودشان را در راه کشور حاضر نشدند فدا کنند. اعلام برگزاری نماز جمعه تهران به امامت رهبر ایران تنها چند روز پس از تجمعات و ناآرامی‌های ناشی از اعتراض به سرنگونی هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین توسط پدافند موشکی سپاه سبب شد تا گمانه زنی‌های زیادی در خصوص محتوی سخنان علی خامنه‌ای در بین تحلیل گران و رسانه‌های داخل و خارج ایران مطرح شود.

آنی که جانش را فدای ایران کرد باز همین شهید سلیمانی ها بودند. اینها بودند که در زمانی که نیاز به دفاع از کشور بود، جان خودشان را کف دست گرفتند و به میدان جنگ رفتند، از کشور دفاع کردند، از ایران دفاع کردند. شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام کرده بود که پس از مراسم نماز جمعه در دیگر شهرهای ایران به جز تهران راهپیمایی نمازگزارن در حمایت از اقدام اخیر نیروهای نظامی ایران در انجام حمله موشکی به پایگاه‌های نیروهای آمریکایی در خاک عراق برگزار می‌شود. اینها هستند که می‌توانند ادعا بکنند که دفاع می‌کنند از امنیت کشور.» رهبر ایران درباره سانحه سرنگونی هواپیمای اوکراینی توسط پدافند هوایی سپاه پاسداران نیز گفت: «ابهام‌هایی وجود دارد. مقامات ایرانی پس از سه روز کتمان حقایق و رد ادعاهای مطرح شده مبنی بر هدف قرار گرفتن این هواپیما توسط موشک‌ پدافند هوایی سپاه در نهایت به صورت رسمی مسئولیت این حادثه را بر عهده گرفتند و اعلام کردند که این حادثه «غیرعمدی» بوده است. باید حادثه پیگیری شود و از حوادث مشابه هم به طور جدی پیشگیری شود.

پیگیری مهم است مهمتر از آن پیشگیری از تکرار این حوادث است. رئیس جمهوری ایران که پیشتر اعلام کرده بود خود نیز به موقع در جریان این امر قرار نگرفته در بخشی از سخنان خود از مسببان اصلی حادثه خواست: «اگر تاخیر شده برای تاخیر هم عذرخواهی کنند و اگر مناسب نبوده آن هم عذر خواهی کنند.» .