آیت‌الله تسخیری دار فانی را وداع گفت

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی صبح امروز در سن ۷۶ سالگی در اثر عارضه قلبی در بیمارستان خاتم الانبیاء دار فانی را وداع گفت.

به گزارش ایلنا، آیت الله محمد علی تسخیری رئیس شورای عالی مجمع تقریب و مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام در سن ۷۶ سالگی بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت.

محمدعلی تسخیری فرزند مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ علی اکبر، متولد ۱۳۲۳ هجری شمسی تحصیلات ابتدائی و متوسطه خود را در نجف گذراند و دروس حوزوی را تا مرحله درس خارج در محضر اساتید بزرگی نظیر آیات عظام شهید سید محمد باقر صدر، خویی، سید محمد تقی حکیم، شیخ جواد تبریزی، شیخ کاظم تبریزی، صدرا بادکوبی و شیخ مجتبی لنکرانی سپری نمود و در کنار آن دروس دانشگاهی را نیز در رشته ادبیات عرب و فقه و اصول در دانشکده فقه نجف فراگرفت.

وی در مبارزات سیاسی علیه رژیم بعث عراق حضوری فعال داشت ودر این رابطه به زندان افتاد ولی به یاری خداوند متعال نجات یافت.۱. مشاور مقام معظم رهبری در امور فرهنگی جهان اسلام.۳. معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری از سال ۱۳۶۹.۵. رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از زمان تأسیس ۱۳۷۳تا۱۳۸۰.۷. معاون بین‌الملل سازمان تبلیغات اسلامی از ۱۳۶۰ تا ۱۳۷۰.۹. عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مدت ۱۸ سال.۱۱. رئیس کمیته فرهنگی هشتمین کنفرانس سران اسلامی در تهران.۱۳.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

محمدعلی تسخیری درگذشت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آیت الله تسخیری درگذشتآیت‌الله تسخیری مشاور عالی رهبر انقلاب در امور جهان اسلام دار فانی را وداع گفت
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آیت الله تسخیری درگذشتآیت‌الله تسخیری مشاور عالی رهبر انقلاب در امور جهان اسلام دار فانی را وداع گفت
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اردوغان سالروز استقلال افغانستان را تبریک گفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ویدئو؛ وداع با ارواح نیاکان در جزیره نیشینوشیما ژاپناهالی جزیره نیشینوشیما در هزار کیلومتری جنوب توکیو مراسم سالیانه وداع با ارواح نیاکان خود را که با به آب انداختن قایق مخصوص همراه است، برگزار کردند ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ریزش دیوارهای جداکننده در زلزله بیشترین تلفات را داردایلنا:وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق تحقیقات انجام شده ریزش دیوارهای جدا کننده در زلزله ها بیشترین تلفات را بر جا می گذارد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »