آیت‌الله خامنه‌ای بازنشر کاریکاتور پیامبر مسلمانان را 'جرم بزرگ' و 'نابخشودنی' خواند - BBC News فارسی

08/09/2020 11:06:00 ق.ظ

آیت‌الله خامنه‌ای بازنشر کاریکاتور پیامبر مسلمانان را 'جرم بزرگ' و 'نابخشودنی' خواند

آیت‌الله خامنه‌ای بازنشر کاریکاتور پیامبر مسلمانان را 'جرم بزرگ' و 'نابخشودنی' خواند

آیت‌الله خامنه‌ای‌، رهبر ایران، در واکنش به انتشار مجدد کاریکاتور پیامبر مسلمانان را روی جلد هفته‌نامه فرانسوی شارلی ابدو، آنرا 'جرم بزرگ' و 'نابخشودنی' خواند. سردبیر این نشریه گفته بود که بازنشر این کاریکاتورها برای یادآوری این بوده که این هفته‌نامه از دفاع از آزادی بیان دست نکشیده است.

۲ ساعت پیشمنبع تصویر،honaronline.irآیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران، در واکنش به انتشار مجدد کاریکاتور پیامبر مسلمانان روی جلد هفته‌نامه فرانسوی شارلی ابدو آنرا "جرم بزرگ و اهانت به چهر‌ه‌ نورانی و قدسی" بنیانگذار دین اسلام خواند.عالی‌ترین مقام مذهبی و سیاسی حکومت ایران در پیامی گفت "گناه بزرگ و نابخشودنی یک نشریه فرانسوی در اهانت به چهر‌ه‌ی نورانی و قدسی حضرت رسول اعظم بار دیگر عناد و کینه‌ی شرارت‌بار دستگاه‌های سیاسی و فرهنگی دنیای غرب با اسلام و جامعه‌ی مسلمانان را آشکار ساخت".

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

رویکرد فرانسه در مسئله مدیترانه شرقی با رویکرد این کشور در مسئله جزایر مانش تناقض داردحمایت فرانسه از ادعاهای آتن در مسئله مدیترانه شرقی با نظریه‌های این کشور در مسئله تحدید حدود فلات قاره در دریای مانش که طی سال‌ها در برابر انگلستان دفاع کرده و در دادگاه بین المللی مورد قبول واقع شده، در تضاد است. - خبرگزاری آناتولی

واکنش فکری به سرمربیگری استقلال: کسی که این ریسک را می‌کند یا عاشق است یا دیوانهسرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران به شایعه سرمربیگری موقت در تیم استقلال تهران واکنش نشان داد.

مجلس از این پس در روزهای سه‌شنبه نیز جلسه علنی داردسخنگوی هیات رییسه مجلس گفت که با تصمیم هیت رییسه، مجلس از این به بعد در روزهای سه‌شنبه نیز جلسه علنی خواهد داشت.

هشدار جدی تر مدیرعامل خانه هنرمندان برای تعطیلی این مکانهشدار جدی‌تر مدیرعامل خانه هنرمندان برای تعطیلی این مکان مدیرعامل خانه هنرمندان ایران که حدود یک ماه پیش نسبت به تنگناهای مالی این مکان ابراز نگرانی جدی کرده بود، این بار با صراحت هشدار می‌دهد که اگر اقدام عاجلی صورت نگیرد، این مکان هنری تعطیل خواهد شد

معاون وزیر صمت:قیمت این روزهای خودرو کاذب است و قطعاً شکسته می‌شود؛خریداران امروز خودرو حتماً ضرر می‌کنند- اخبار خودرو - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimمعاون امور صنایع وزارت صمت گفت: قیمت خودرو در این دو هفته کاذب و هیجانی بوده که یک عده سوداگر در فکر استفاده از این شرایط هستند و قطعاً این قیمت‌ها شکسته خواهد شد. افرادی که در این شرایط وارد بازار خودرو شدند حتماً زیان خواهند کرد.

اجرای دوباره یک سناریوی تکراری؛ پخش تلویزیونی «اعترافات اجباری» نوید افکاری همزمان با ادامه موج گسترده محکومیت جهانی صدور حکم اعدام علیه این جوان ایرانیاجرای دوباره یک سناریوی تکراری؛ پخش تلویزیونی «اعترافات اجباری» نوید_افکاری همزمان با ادامه موج گسترده محکومیت جهانی صدور حکم اعدام علیه این جوان ایرانی

آیت‌الله خامنه‌ای بازنشر کاریکاتور پیامبر مسلمانان را 'جرم بزرگ' و 'نابخشودنی' خواند ۲ ساعت پیش منبع تصویر، honaronline.حمایت فرانسه از ادعاهای آتن در مسئله مدیترانه شرقی با نظریه‌های این کشور در مسئله تحدید حدود فلات قاره در دریای مانش که طی سال‌ها در برابر انگلستان دفاع کرده و در دادگاه بین المللی مورد قبول واقع شده، در تضاد است.به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم فوتبال استقلال تهران پس از استعفای فرهاد مجیدی هنور سرمربی جدیدش را معرفی نکرده است و با وجود مذاکرات آنها با آندره آ استراماچونی تا به امروز این سرمربی ایتالیایی به تهران نیامده است.محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیات رییسه مجلس از هفته آینده، مجلس روزهای سه‌شنبه نیز جلسه علنی دارد.

ir آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران، در واکنش به انتشار مجدد کاریکاتور پیامبر مسلمانان روی جلد هفته‌نامه فرانسوی شارلی ابدو آنرا "جرم بزرگ و اهانت به چهر‌ه‌ نورانی و قدسی" بنیانگذار دین اسلام خواند. عالی‌ترین مقام مذهبی و سیاسی حکومت ایران در پیامی گفت "گناه بزرگ و نابخشودنی یک نشریه فرانسوی در اهانت به چهر‌ه‌ی نورانی و قدسی حضرت رسول اعظم بار دیگر عناد و کینه‌ی شرارت‌بار دستگاه‌های سیاسی و فرهنگی دنیای غرب با اسلام و جامعه‌ی مسلمانان را آشکار ساخت".09. این کاریکاتورها یک هفته پیش بازچاپ شد؛ یک روز پیش از شروع محاکمه شماری از متهمان حمله پنج سال پیش به دفتر این مجله. محمود فکری، سرمربی تیم نساجی مازندران که در اواسط فصل گذشته به این تیم ملحق شد و بدون شکست موفق شد سرخپوشان را تا رده هشتم جدول رده بندی پیش ببرد در حال حاضر محتمل‌ترین گزینه سرمربیگری موقت آبی پوشان تهرانی است. دوم سپتامبر (۱۲ شهریور) محاکمه چهارده نفر که به مشارکت در حمله به مجله شارلی ابدو و همچنین حمله روز بعد به یک فروشگاه یهودیان در پاریس متهمند، شروع شد. اختلافات مشابه ترکیه و یونان برای فرانسه و انگلستان نیز در سال 1970 در دریای مانش پیش آمده بود. آنها متهمند که به مهاجمان در بخش تدارکات کمک کردند.

گزارش شده است که این دادگاه تا دهم ماه نوامبر ادامه خواهد داشت. این اختلاف که فرانسه و انگلستان را به دلیل وجود ذخایر نفت در این دریا در مقابل هم قرار داده بود، تنها با مداخله دیوان بین‌المللی دادگستری راه حل خود را پیدا کرد.  او ادامه داد: وقتی نیم فصل می‌دیدم که استقلال بدون سرمربی است برایم سخت و عذاب آور بود. لوران سوریسو سردبیر شارلی ابدو گفته بود که بازنشر این کاریکاتورها برای یادآوری این بوده که این نشریه از دفاع از آزادی بیان دست نکشیده است. اکنون یک هفته پس از چاپ مجدد این کاریکاتورها، آیت‌الله خامنه‌ای گفته است که "سیاست‌های عمیقا ضد اسلامی صهیونیست‌ها و دولتهای استکباری عامل این‌گونه حرکت‌های دشمنانه است که هر چند یکبار بروز می‌یابد. فرانسه نیز این اداعا و طلب انگلستان را رد کرده و اعلام کرد که چنین تعیین محدوده دریایی باعث کاهش فلات قاره به نفع انگلستان می‌شود و علاوه بر آن بزرگی جزایر و آب‌های ساحلی کاملا نامتناسب است. این حرکت در این برهه‌ زمانی می‌تواند، نیز به انگیزه‌ منصرف کردن ذهن ملّتها و دولتهای غرب آسیا از نقشه‌های شومی باشد که آمریکا و رژیم صهیونیستی برای این منطقه در سر دارند". باید بگویم که استقلال بازیکنان باکیفیت بزرگی دارد که مطمئنا هر سرمربی آرزو دارد با آنها همکاری کند. وی همچنین گفته "بهانه‌ آزادی بیان برای محکوم نکردن این جرم بزرگ که از سوی برخی سیاستمداران فرانسوی گفته شده کاملاً مردود و غلط و عوام‌فریبانه است". دیوان داوری بین‌المللی در تاریخ 30 ژوئن 1977 حکم خود را عمدتا به نفع فرانسه صادر کرد.

منبع تصویر، Reuters پنج سال پیش، پس از اینکه این نشریه فکاهی کاریکاتورهای پیامبر اسلام را که پیش‌تر در یک روزنامه دانمارکی چاپ شده بودند منتشر کرد، دو برادر، سعید و شریف کوآشی مسلحانه به دفتر این نشریه حمله بردند و دوازده نفر از جمله سردبیر را کشتند. روز بعد فردی به نام امدی کولیبالی با حمله به یک فروشگاه یهودی و به گروگان گرفتن شماری خواستار آزادی این دو برادر شد. بدین ترتیب فلات قاره جزایر مانش با 12 مایل محدود شدند و فرانسه با صدور این حکم توانست فلات قاره خود را حفظ کند. از او ویدئویی منتشر شد که به داعش اعلام وفاداری می‌کرد. دو برادر مهاجم که گریخته‌ بودند روز بعد در درگیری با پلیس کشته شدند. یونان درباره جزیره میس (Meis) که در فاصله 2 کیلومتری ترکیه و 582 کیلومتری یونان قرار دارد، ادعا می‌کند این جزیره دارای فلات قاره‌ای است که متناسب با اندازه آن نیست و فرانسه در این مسئله از آتن حمایت می‌کند که این رویکرد پاریس با نظریه‌هایی که این کشور طی سال‌ها در برابر انگلستان دفاع کرده و در دادگاه بین المللی مورد قبول واقع شده، مغایرت دارد. .