آیت‌الله خامنه‌ای: با اجرای توصیه‌ها تحریم‌ها به فرصت تبدیل می‌شود

21/08/2019 09:20:00 ب.ظ

آیت‌الله خامنه‌ای: با اجرای توصیه‌ها تحریم‌ها به فرصت تبدیل می‌شود

آیت‌الله خامنه‌ای: با اجرای توصیه‌ها تحریم‌ها به فرصت تبدیل می‌شود

آیت‌الله علی خامنه‌ای در جلسه‌ای با حسن روحانی، رئیس جمهور و اعضای کابینه او، ضمن بیان توصیه‌هایی گفته است: 'اگر به نکات گفته شده اهتمام جدی شود، تحریم‌ها واقعا به فرصت تبدیل می‌شود.'

آقای خامنه‌ای گفته است افزایش تولید داخلی بهترین راه مقابله با"کارشکنی دشمن" است و"تولیدکنندگان رزمندگان جنگ اقتصادی با دشمنان هستند و باید با این چشم به آنها نگاه کرد."او خواهان کاهش وابستگی اقتصاد ایران به صادرات نفت خام شده و گفته باید پالایشگاه‌های بیشتری در ایران ساخته شود.

رهبر ایران گفته اقتصاد ایران در سال جاری شاهد"شکل گیری نوعی تحرک" در حوزه‌های مختلف تولیدی بوده است که به گفته او"این واقعیت نشان می‌دهد کسانی که از بن بست در کشور حرف می‌زنند، کاملا اشتباه می‌کنند."اقتصاد ایران از سال گذشته و با بازگشت تحریم‌های آمریکا با بحران ارزی روبرو بوده است، هرچند در چند ماه اخیر موج افزایش قیمت ارزهای خارجی مثل دلار و یورو متوقف شده است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

سیزدهمین روز اعتراضات در ایران؛ بازداشت خبرنگاری که مراسم خاکسپاری مهسا امینی را گزارش کرده بود

همزمان با تداوم اعتراضات خیابانی، شمار افراد و صاحبان کسب و کاری که به شیوه‌های مختلف از جمله از مسیر لینکدین آمادگی خود را برای برگزاری اعتصابی سراسری اعلام می‌کنند نیز رو به افزایش است ادامه مطلب >>

انتقال به قرنطینه و آغاز اعتصاب غذای محمد نجفی، وکیل زندانی، پس از اعتراض به خامنه‌ایمحمد_نجفی، وکیل مدافع حقوق بشر، که به ۱۹ سال زندان محکوم شده است پس از ارسال یک پیام صوتی از زندان که در آن رهبر جمهوری اسلامی را مورد اعتراض قرار داده بود به بند قرنطینه زندان مرکزی اراک منتقل شد و دست به اعتصاب_غذا زد.

تجمع اعتراضی به «کشتار سگ‌ها» در تهران با بازداشت معترضین به پایان رسیدتجمع اعتراضی حامیان حقوق حیوانات که مقابل شهرداری تهران برگزار شده بود، به خشونت کشید و چندین نفر نیز بازداشت شدند. در پی انتشار فیلمی از «کشتار سگ‌ها با تزریق اسید» در کهریزک، جمعی از حامیان حقوق ح

واکنش‌ها به تنش لفظی میان لاریجانی و آیت‌الله یزدیبا بالا گرفتن تنش لفظی میان آیت‌الله صادق آملی لاریجانی و آیت‌الله محمد یزدی از مقامات نظام ایران، دیگر مقامات این کشور به آن واکنش نشان دادند. - خبرگزاری آناتولی

نماز جمعه تهران به امامت آیت‌الله امامی کاشانی اقامه می‌شودنماز عبادی سیاسی جمعه تهران اول شهریور به امامت آیت‌الله امامی کاشانی در مصلی تهران اقامه می شود.

پژوهشگر نزدیک به خامنه‌ای: اسرائيل در سیستم اطلاعاتی جمهوری اسلامی نفوذ کرده استعبدالله شهبازی، پژوهشگر و تاریخ‌نگار نزدیک به خامنه‌ای، از نفوذ دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل در نهادهای اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی خبر داد و گفت: مسئول پرونده دستگیرشدگان «ترور دانشمندان_هسته‌ای ایران» به اسرائیل فرار کرده است.

وزارت خارجه آمریکا: رژیم ایران با دروغ گفتن به رسانه‌های آمریکایی نمی‌تواند بر رفتارهایش سرپوش بگذاردوزارت خارجه آمریکا: رژیم ایران با دروغ گفتن به رسانه‌های آمریکایی نمی‌تواند بر رفتارهایش سرپوش بگذارد وی افزود: «دروغ گفتن [رژیم ایران] به شبکه‌های آمریکایی باعث نمی‌شود که بر روش‌های اخاذی و رفتارهای بی‌ثبات‌کننده آن [رژیم]، سرپوش گذاشته شود.»

مشخص نیست متهم ردیف اول پرونده بانک مرکزی کجاست آقای خامنه‌ای گفته است افزایش تولید داخلی بهترین راه مقابله با"کارشکنی دشمن" است و"تولیدکنندگان رزمندگان جنگ اقتصادی با دشمنان هستند و باید با این چشم به آنها نگاه کرد.ست به اعتصاب غذا زده است.مرداد ۲۸, ۱۳۹۸ پرزیدنت ترامپ پیش از بازگشت به کاخ سفید: ایران می‌خواهد مذاکره کند پرزیدنت ترامپ در پایان تعطیلات تابستانی و قبل از حرکت از نیوجرسی به سمت واشنگتن با خبرنگاران گفتگو کرد.با بالا گرفتن تنش لفظی میان آیت‌الله صادق آملی لاریجانی و آیت‌الله محمد یزدی از مقامات نظام ایران، دیگر مقامات این کشور به آن واکنش نشان دادند.

" او خواهان کاهش وابستگی اقتصاد ایران به صادرات نفت خام شده و گفته باید پالایشگاه‌های بیشتری در ایران ساخته شود. رهبر ایران گفته اقتصاد ایران در سال جاری شاهد"شکل گیری نوعی تحرک" در حوزه‌های مختلف تولیدی بوده است که به گفته او"این واقعیت نشان می‌دهد کسانی که از بن بست در کشور حرف می‌زنند، کاملا اشتباه می‌کنند. نجفی در این فایل صوتی خطاب به رهبر جمهوری اسلامی گفت: «شما آقای خامنه‌ای، پنهان از چشم مردم و پشت درهای بسته گفتید، قانون و شرعا نمی‌توانم رهبر شوم، و باید به حال مردم ایران خون گریست اگر احتمال رهبر شدنم باشد» اما «برخلاف این ادعای درست و محکم و قرا، رهبر شدید." اقتصاد ایران از سال گذشته و با بازگشت تحریم‌های آمریکا با بحران ارزی روبرو بوده است، هرچند در چند ماه اخیر موج افزایش قیمت ارزهای خارجی مثل دلار و یورو متوقف شده است. رئیس جمهوری آمریکا گفت: «ایران می‌خواهد گفت‌وگو کند؛ ولی آنها واقعا نمی دانند چطور شروع کنند. مطابق گزارش مرکز آمار ایران نرخ تورم در یک ساله منتهی به تیر ماه سال جاری از ۴۰ . شیر آن نوشیدید، سی سال است که نه آهسته می‌روید، نه کسی را ترک‌تان سوار می‌کنید، نه نگه می‌دارید ببینید چه برجای گذاشته‌اید.