آیا نسل پس از یازدهم سپتامبر آن حملات تروریستی را پس از نوزده سال به یاد دارد؟

22/06/1399 08:35:00 ب.ظ

🔺آیا نسل پس از یازدهم سپتامبر آن حملات تروریستی را پس از نوزده سال به یاد دارد؟ ⚡️ بامداد ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ یکی از نخستین خاطرات اِیدن تایر است. او سه ساله بود وقتی گروه تروریستی القاعده با ربودن همزمان چهار هواپیمای مسافربری به ایالات متحده حمله کرد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. Print this page بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ بامداد ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ یکی از نخستین خاطرات اِیدن تایر...

Print this page بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ بامداد ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ یکی از نخستین خاطرات اِیدن تایر است. او سه ساله بود وقتی گروه تروریستی القاعده با ربودن هماهنگ و همزمان چهار هواپیمای مسافربری به ایالات متحده حمله کرد. دو هواپیما با برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک برخورد کرد، هواپیمای سوم به ساختمان پنتاگون، مقر وزارت دفاع آمریکا، در نزدیکی واشنگتن، پایتخت ایالات متحده، کوبیده شد و مسافران در هواپیمای چهارم که احتمالا راهی کاخ سفید بود اختیار هواپیما را در دست گرفتند و هواپیما در مزرعه ای در پنسیلوانیا سقوط کرد.

مادر تایر وحشت زده او را در نیمه روز از پیش دبستان برداشت و راهی خانه در اسپرینگ فیلد در ایالت ویرجینیا شد که پانزده دقیقه از پنتاگون فاصله دارد. او تایر را مقابل تلویزیون نشاند و بی وقفه تلاش کرد با پدر تایر، بردلی تایر، که در پنتاگون کار می کرد و با موفقیت از ساختمان وزارت دفاع خارج شده بود، تلفنی تماس بگیرد.

تایر که اکنون ۲۲ ساله است می گوید: «یک تصویر لرزان خاکستری از برخورد هواپیما با برج دوم... مرتبط در اخبار بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

خردگرایی مخل| بهمن بازرگانی

از دیر زمان هوس بلعیدن این حجم عظیم را داشتم. هر دو فیلم و سریال را دیده بودم. هیچ یک جای خالی کتاب را پر نمی‌کرد. این را به تأکید می‌گویم. پس از خواندنش. تأمل در فلسفه تاریخِ تولستوی، به درک رمان کمک می‌کند: «همه اشخاص بی‌شماری که در این جنگ شرکت داشتند بر این گمان بودند که می‌دانند چه می‌کنند حال آن‌که همه جز ابزارهایی بی‌اراده در خدمت تاریخ نبودند و کاری را پیش می بردند که خود از آن خبر نداشتند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آتش‌سوزی‌های مهیب بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان اورگن را فراری داد - BBC News فارسیبه گفته مقامات رسمی بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان ایالت اورگن در آمریکا در حال فرار از آتش‌سوزی مهلکی هستند که سراسر شمال غربی اقیانوس آرام را فرا گرفته است.

آژیر خطر پس از ۳۰ سال در سراسر آلمان به صدا در آمدبرای اولین بار از زمان اتحاد دو آلمان در سال ۱۹۹۱، مقامات این کشور اقدام به برگزاری یک رزمایش سراسری برای آمادگی حوادث غیرمترقبه کردند.

مایک پمپئو: پس از نزدیک به دو دهه،‌ افغانستان برای رسیدن به صلح داخلی مذاکره می‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

'اعتراض شدید' فرانسه به آزادی قاتلان امدادگر فرانسوی پس از ۱۷ سال - BBC News فارسیروز گذشته، منابع طالبان در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی تایید کردند که ضیا احمد و عبدل غلام، دو عضو طالبان که یک شهروند فرانسه را در سال ۲۰۰۳ در غزنی کشتند، نیز از جمله زندانیان آزاد رها شده طالبان هستند و در ولایت میدان وردک آزاد شده‌اند.

مایکروسافت: هکرهایی از روسیه، چین و ایران انتخابات آمریکا را هدف گرفته‌اند - BBC News فارسیشرکت مایکروسافت می گوید که هکرهای مرتبط با روسیه، چین و ایران برای تجسس بر افراد و گروه هایی که در زمینه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا فعال هستند تلاش می کنند.

تامین نیازهای دارویی مردم از اولویت های اصلی استرئیس جمهور با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور ناشی از تحریم های ظالمانه آمریکا و شیوع ویروس کرونا، گفت: در شرایطی که دشمنان با اعمال تحریم های ظالمانه و غیر قانونی خود حتی داروی مورد نیاز مردم را تحریم کرده اند، تامین نیازهای دارویی کشور را اولویت بالایی برخوردار است .