آیا حوثی‌ها با پهپادهای انتحاری ایران به عربستان حمله می‌کنند؟

26/10/1399 08:40 ب.ظ

آسوشیتدپرس با اشاره به رزمایش موشکی - پهپادی روز جمعه سپاه پاسداران مدعی شد که پهپاد‌های به کار رفته در این تمرین نظامی به نوعی با پهپادهایی که در حمله به تاسیسات عربستان از آنها استفاده شده بود، شباهت داشته‌اند.

آسوشیتدپرس با اشاره به رزمایش موشکی - پهپادی روز جمعه سپاه پاسداران مدعی شد که پهپاد‌های به کار رفته در این تمرین نظامی به نوعی با پهپادهایی که در حمله به تاسیسات عربستان از آنها استفاده شده بود، شباهت داشته‌اند. از سوی دیگر خبرگزاری آسوشیتدپرس روز جمعه با انتشار گزارشی ضمن اشاره به رزمایش موشکی - پهپادی سپاه پاسداران مدعی شد که پهپاد‌های استفاده شده در این تمرین نظامی به نوعی با پهپادهایی که در حمله به تاسیسات صعودی از آنها استفاده شده شباهت داشته‌اند.

در این گزارش آمده است که سپاه در رزمایش روز جمعه از پهپادهای انتحاری استفاده کرده که روی اهداف تعیین شده سقوط کرده و منفجر می‌شوند. آسوشیتدپرس در گزارش خود اضافه می‌کند که این پهپادها هواپیماهای بدون سرنشین مثلثی شکلی هستند که با نمونه‌های استفاده شده در حمله سال ۲۰۱۹ به تاسیسات آرامکو شباهت دارند.

حمله به تاسیسات نفتی آرامکو از جمله مهم‌ترین عملیاتی است که حوثی‌ها مدعی انجام آن در خاک عربستان شده‌اند. شدت این حملات به حدی بود که تولید نفت در عربستان برای مدتی محدود به میزان نصف کاهش پیدا کرد. برغم آنکه ایران دست داشتن در این حملات را قاطعانه رد می‌کند برخی کارشناسان نظامی در ایالات متحده و عربستان و نیز گروهی از محققان ویژه سازمان ملل متحد تاکید کرده‌‌‌اند که پهپادهای استفاده شده در این حملات ساخت ایران بوده است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ایران به عنوان یک کشور میتواند و ازاد است سلاح بفروشد. مثل امریکا که به عن سلمان و خوک سلمان سلاح میفروشد حالا بگیم که آره ! خب که چی !؟!؟! شما و دوستانتون هم ب عربستان انواع تسلیحات میشرفته و هواپیمام و بمب و موشک میفروشین! بعدم اشک تمساح میریزین و ابراز نگرانی میکنین از وضعیت مردم یمن ! حالا ایران دو تا پهباد داده یا نداده مسئله شده براتون؟!نگرانین ؟!

مشکلی هست ؟ اگر بله برید همونجا که ارتش کشورتون چمبره بسته. جرات ندارن اتحادیه اروپا چرا بهش فشار می یاد ، شما که به عربستان و امارات به حد کافی تجهیزات نظامی دادین ، بگین سرنگونشون کنن . ارو نیوز نه با پهبادهاي عمشون خامنه اي پول وثروت كلان ايران را صرف تنيدن تارهايش در كشورهاي خاورميانه ميكند كه اگر زماني در داخل ايران فرو رفت همه تارها به فريادش برسند

حالا هرچي !! اصل اين جنگ ظالمانه س و بايد متوقف بشود از کجا فهمیدی؟ 😂

پهبادها ایرانی بودن عربستان توخواب هم نمی تونست اونها را شناسای کنه نه می‌خواهند باهاش مسافر کشی بکنند 'حمله'؟ جانم حوثی ها در حال 'دفاع' هستند. در انتخاب واژگان دقت کنید! مگه ایران هم دارای این تکنولوژی هست که بده حوثیها!؟ برایان‌هوکتون که میگفت قدرت ایران فتوشاپ هست، و یه سری احمق دیگه هنوز هم میگند ایران پوشک نمیتونه بسازه، موشک بسازه!؟ و موشکهایی که به عین الاسد زد یه چندتا سوسمار رو تو بیابان کشت!؟ ایران_قوی ‌

اول بگید عربستان در یمن چه گهی می‌خورد تا ما بگیم چه پهپادی می‌خورد. آیا عربستان همچنان با موشکها جنگنده ها پهبادها و دیگر سلاح های اروپایی و آمریکایی یمنی ها رو قتل عام میکند؟ جواب سوال بله است. تا کور شود هرانکه نتواند دید اتفاقاً این سوالی است باید از اتحادیه اروپا پرسید چگونه از حکومت جنایتکار رژیم تبهکار حمایت می کنید

شما فرض کنید بله! به فرض که پهپادهای ایران باشه ، تحریم تسلیحاتی ایران بر طرف شده و ایران میتونه به هر کسی سلاح بفروشه و بخره

با هرچی که حمله کردن دمشون هم گرم به این عرب ها بگید آقا نری چند صد میلیارد دلار بدید پدافند موشکی از غرب بخرید که توی عملیات هم کار نکنه .بیاید از ما بخرید نصف قیمت با کارکرد دو برابر بهتون میدیم بعد اونوقت عربستان با تجهيزات كدوم كشور به يمن حمله مي كنه؟ حالا عرب هارا میگن که حوثی‌ها مجهز به پهپاد شدند، عرب ها هم میرن چندصد میلیارد دالر پهپاد های کهنه آمریکایی را میخرند 😁

احمدی نژاد میگفت آب را بریز .......! این برای شماست. انشالله

سازمان ملل متحد: تروریستی خواندن حوثی‌های یمن ممکن است بزرگترین قحطی ۴۰ سال اخیر جهان را رقم زندواشنگتن و ریاض بارها تهران را به تجهیز حوثی‌ها متهم کرده و حتی به صورت آشکار از ایران به عنوان عامل و پشتیبان اصلی حمله به تاسیسات نفتی عربستان نام برده‌اند؛ این درحالیست که شبه نظامیان انصارالله در یمن مسئولیت این حمله بر عهده گرفته‌اند.

از سوی دیگر خبرگزاری آسوشیتدپرس روز جمعه با انتشار گزارشی ضمن اشاره به رزمایش موشکی - پهپادی سپاه پاسداران مدعی شد که پهپاد‌های استفاده شده در این تمرین نظامی به نوعی با پهپادهایی که در حمله به تاسیسات صعودی از آنها استفاده شده شباهت داشته‌اند.

در این گزارش آمده است که سپاه در رزمایش روز جمعه از پهپادهای انتحاری استفاده کرده که روی اهداف تعیین شده سقوط کرده و منفجر می‌شوند.

آسوشیتدپرس در گزارش خود اضافه می‌کند که این پهپادها هواپیماهای بدون سرنشین مثلثی شکلی هستند که با نمونه‌های استفاده شده در حمله سال ۲۰۱۹ به تاسیسات آرامکو شباهت دارند.

حمله به تاسیسات نفتی آرامکو از جمله مهم‌ترین عملیاتی است که حوثی‌ها مدعی انجام آن در خاک عربستان شده‌اند. شدت این حملات به حدی بود که تولید نفت در عربستان برای مدتی محدود به میزان نصف کاهش پیدا کرد.

برغم آنکه ایران دست داشتن در این حملات را قاطعانه رد می‌کند برخی کارشناسان نظامی در ایالات متحده و عربستان و نیز گروهی از محققان ویژه سازمان ملل متحد تاکید کرده‌‌‌اند که پهپادهای استفاده شده در این حملات ساخت ایران بوده است.

پهپادهایی که در حمله به تاسیسات عربستان از آنها استفاده شده بودآسوشیتدپرس پیش‌تر در فوریه سال گذشته با استناد به گزارش کارشناسان مرکز درگیری‌های مسلحانه و محققان سازمان ملل اعلام کرده بود که ژیروسکوپ به کار رفته در موتور پهپادهای حمله کننده به آ‌رامکو با قطعات یافت شده در پهپادهای ایرانی سرنگون شده در افغانستان و عراق همخوان است.

رزمایش موشکی - پهپادی سپاه در حالی روز جمعه در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران انجام شد که تهران در تلاش است تا در آستانه انتقال قدرت در کاخ سفید، رهبران جدید ایران را برای بازگشت بدون پیش شرط به برجام و رفع تحریم‌های اعمال شده از سوی دولت ترامپ تحت فشار قرار دهد.