آیا موشک‌ استاراستریک بریتانیا تغییری در جنگ اوکراین می‌دهد؟

19/12/1400 08:56:00 ب.ظ

این سامانه‌های موشکی در المپیک ۲۰۱۲ لندن در پشت‌بام آپارتمان‌های محل برگزاری مسابقات و برای مقابله با حملات هوایی احتمالی مستقر شده بودند.

این سامانه‌های موشکی در المپیک ۲۰۱۲ لندن در پشت‌بام آپارتمان‌های محل برگزاری مسابقات و برای مقابله با حملات هوایی احتمالی مستقر شده بودند. کی‌یف تاکنون حدود ۱۰۰۰ موشک دوش پرتاب استینگر را از آمریکا، آلمان و هلند دریافت کرده است که...

کی‌یف تاکنون حدود ۱۰۰۰ موشک دوش پرتاب استینگر را از آمریکا، آلمان و هلند دریافت کرده است که کارکردی نسبتا مشابه با موشک‌های استاراستریک دارند. استاراستریک به نسبت استینگر موشکی پرسرعت‌تر محسوب می‌شود. این موشک ۳٫۵ تا ۴ ماخ سرعت دارد در حالیکه سرعت استینگر حداکثر ۲.۵ ماخ است.

هر دوی این موشک‌ها به نسبت سرعت جت‌های سوخوی SU-35 روسیه در ارتفاعات معمول پروازی از سرعت بیشتری برخوردارند. با این وجود اگر جت‌های روسی در ارتفاع متوسط پرواز کنند از برد این موشک‌های دوش‌پرتاب خارج می‌شوند.

چرا ناتو درخواست زلنسکی برای برقراری منطقه پرواز ممنوع در آسمان اوکراین را نمی‌پذیرد؟ موشک‌های استاراستریک چگونه می‌توانند به اوکراین در این جنگ کمک کنند؟ با وجود از کار افتادن پدافند موشکی برد بلند اِس-۳۰۰پی‌اِس اوکراین، هنوز سیستم‌ دفاع هوایی میان‌برد این کشور کارایی خود را از دست نداده‌ و توانسته است بمب‌افکن‌های روسی را با استفاده از موشک‌های زمین به هوا ساقط کند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سازگاری ملی از منظر سیاست‌گذاری عمومی و نظریه سیاستی | کیومرث اشتریان

جامعه سیاسی سرشار از معاملات و تعاملات انبوه و روزمره شهروندان در بخش عمومی است. به این معاملات، «سیاست‌های عمومی» می‌گوییم؛ چون شامل گستره‌ای وسیع‌تر از مناسبات فردی و غیررسمی می‌شود و با عاملیت قدرت عمومی، فعلیت اجرائی می‌یابد. بخش گسترده‌ای از این سیاست‌های عمومی مبتنی بر نظریه‌های خُرد است که در ادبیات سیاست‌گذاری عمومی «نظریه طرح» (Program Theory) یا نظریه سیاستی نامیده می‌شود. این نظریه‌ها با نظریه‌های بالاتر از خود همچون نظریه عقلانی یا نظریه نهادی و دیگر نظریه‌های عام علوم اجتماعی پیوند دارند. نکته مهم آن است که نظریه‌های سیاستی می‌توانند هم‌زمان به دو یا چند نظریه عام اتصال یا ارجاع داده شوند و این به آن معناست که این نظریه‌ها در نسبت با نظریه‌های کلان، خنثی هستند و می‌توانند عاری از ایدئولوژی خاصی باشند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

روسیه دشمن ذاتی ایران و ایرانی

سفیر روسیه در ایران: در مذاکرات وین منافع خودمان را هم در نظر می‌گیریملوان جاگاریان، سفیر روسیه در ایران در خصوص مذاکرات برجامی در وین گفت این کشور منافع خود را نیز در نظر می‌گیرد. - خبرگزاری آناتولی

آیا جرقه جنگ جهانی سوم در مناقشه اوکراین زده خواهد شد؟در حالی که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر این باور است که تهاجم نظامی روسیه به اوکراین تنها به این کشور مربوط نمی‌شود و «کل نظم بین‌الملل» را به مخاطره انداخته است وزیر خارجه روسیه هشدار می‌دهد که جنگ جهانی سوم جنگی «هسته‌ای و مخرب» خواهد بود. اما چه عواملی می‌تواند منجر به آغاز چنین جنگی شود؟ بازهم این اروپایی های متمدّنِ باکلاسِ صلح طلب میخواهند یک جنگ جهانی دیگر را شروع و بقیه دنیا را خراب کنند و درنهایت به بقیه دنیا بگویند که جنگ طلب هستید. بله که میشود اگر ناتو وغرب در این ماجرا دخالت نماید جنگ جهانی سوم قطعی خواهد بود

آیا ایران از دریچه دین در امور داخلی تونس دخالت می‌کند؟

ارزش بیت‌کوین در پی فرمان اجرایی بایدن افزایش یافت، آیا دلار دیجیتال ایجاد می‌شود؟ارزش بیت‌کوین در پی صدور فرمان اجرایی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر بررسی مسائل مربوط به رمز ارزها از جمله سود و زیان ایجاد یک دلار دیجیتال توسط بانک مرکزی این کشور افزایش یافت. کجا افزایش یافت؟! 😒🤔 تو ۲۴ ساعت گذشته بیت کویین ۷٪ و اتریوم ۵٪ کاهش پیدا کرد!

مطالبه آزادی زندانیان سیاسی در ایران در روز جهانی زن

چرا سریال «خادم ملت» در جهان پربیننده اما در ایران ممنوع شد؟در روزهایی که حمله ویرانگر روسیه به اوکراین ادامه دارد، بسیاری کنجکاوانه سراغ سریال اوکراینی «خادم ملت» با بازی زلنسکی رفته‌اند و تکه‌هایی از آن در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده است.