آیا قاضی منتخب ترامپ درباره سقط جنین همانند فقهای اسلام فکر می‌کند؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

قاضی منتخب ترامپ برای دیوان عالی با سقط جنین با تقاضای مادر مخالف است؛ آیا ایمی برت درباره سقط جنین همانند فقهای اسلام فکر می‌کند؟ این گزارش را بخوانید 🔽

ایمی برت، گزینه دونالد ترامپ برای عضویت در دیوان عالی ایالات متحده آمریکا، در سال ۲۰۰۶ با امضای یک مقاله آگهی، خواستار ممنوعیت سقط ارادی جنین و حمایت از حق حیات از دوران جنینی تا پایان عمر شده است. این موضع حقوقی، یادآور موازین مشابه در فقه اسلامی است.

بسیاری از رسانه‌های آمریکایی با انتشار این خبر هشدار داده اند که در صورت تصویب عضویت خانم برت در دیوان عالی ایالات متحده، این احتمال وجود دارد که حق سقط ارادی جنین برای مادران که طی دهه‌ها مبارزه به دست آمده، محدود شود یا اساسا از بین برود. سقط جنین در مذاهب «ابراهیمی» یکی از گناهان بزرگ و نابخشودنی است. در مسیحیت، کلیسای کاتولیک یکی از بزرگ‌ترین مخالفان چنین عملی است. با این حال در قرن بیستم و با گسترش جنبش‌های مدنی برای «سکولاریزه» کردن قوانین، این حق در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی به رسمیت شناخته شد.

با وجود قانونی شدن حق مادران برای سقط جنین در بسیاری از کشورهای اروپایی، در سال‌های گذشته جنبش‌های مسیحی، با حمایت احزاب مذهبی تلاش کرده اند تا این عمل را دوباره ممنوع کنند. موفق‌ترین نمونه از چنین رویکردی را می‌توان در لهستان پس از کمونیسم دید: در حالی که در این کشور مسیحی و به‌شدت محافظه‌کار در زمان حاکمیت جمهوری سوسیالیستی سقط جنین آزاد بود، نخستین حکومت پس از دوران حاکمیت کمونیسم در توافق با کلیسای کاتولیک، اعمال این حق را به شدت محدود کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

حالا به اينجا كه رسيد ربط ميدين به اسلام ولي زرهاي مفت ايلهان عمر كه توييت ميكنين حرف اسلام نميزنين عجب !!!!!!!!!

واقعی فکر میکنه یا روانی؟ آخوندنیوز

او یک حقوقدان برجسته است و رعایت حقوق طرفین را دارد ، او میگوید با تقاضای سقط جنین از طرف مادر ( صرفآ مادر ) مخالف است زیرا طرف دیگر پدر است که شاید موافق با سقط جنین نباشد ، آیا این حرف غلطی است ؟

خفه شو یورو نیوز چپول

البته دلیل انتخاب تیتر مبهمه چون ایشون مثل کسی فکر نمیکنه جز منش فکری خودش سقط جنین پیش از اسلام در مسیحیت کاتولیک هم رفتار مردود و نکوهیده بود و ایشونم به عنوان یه کاتولیک مذهبی طبیعتا به همون دلیل چنین نظری داره

سقط جنین گرفتن جان و اختیار زندگی شخصی حقیقی است.. اگه پدر مالک فرزندش نیست مادر هم صاحب جنینش نیست

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نظرسنجی از مردم آلمان: آیا فرایند وحدت شرق و غرب موفق بود؟ | DW | 01.10.2020سی سال از یکپارچگی آلمان گذشته و هنوز دوسوم آلمانی‌ها معتقد هستند که وحدت به درستی تحقق نیافته است. در غرب آلمان ۶۴درصد و در شرق ۸۳ درصد از مردم عقیده دارند که میان دو قسمت کشور همچنان دره‌ای عمیق وجود دارد. اثرات مصیبت بار کمونیستا، حالا حالا ها پاک نمیشه.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آیا خارش پوست نشانی از اختلال روانی است؟یک روان درمانگر تحلیلی می‌گوید: بروز بیماری پوستی و یا خارش شدید می‌تواند نشانی از مشکلات روحی و یا ابتلا به یکی از اختلالات روانی باشد | بیشتر بخوانید:
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

حضور قاضی در دفتر وکیل و کارشناس، زمینه روابط ناسالم را فراهم می‌کند/ برخی با استفاده از قوانین موجود امکان آزادی از زندان‌ را دارندرییس قوه قضاییه گفت: لازم است صیانت از سلامت دستگاه قضایی و همکاران، با جدیت دنبال شود؛ حضور یک نیروی ناسالم در مجموعه قضایی دغدغه آفرین است و قبل از اینکه غصه‌دار محروم شدن از یک همکار شویم، باید برای صیانت از او تدبیر کنیم. روابط ناسالم همون زنا میشه؟ قاضی که به دفتر وکیل رفت قاضی نیست صلواتیه
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بی‌اخلاقی در مناظره اتفاقی نبود که برای آمریکایی‌ها بی‌‌سابقه باشدعلی بیگدلی گفت: درباره تاثیر مناظره روی رأی‌های خاکستری باید گفت، این گفت‌وگوی چالشی در حدی نبود که بتواند روی رأی‌های توأم با تردید اثر بگذارد. اما از آنجا که رأی‌های جمهوری‌خواهان در هر شرایطی ثابت است، می‌توان گفت تنفر گروهی از آمریکایی‌ها می‌تواند رخدادهای مناظره اول را به نفع جو بایدن رقم بزند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

زرینچه:افرادی در باشگاه حضور دارند که علاوه بر اینکه فوتبالی نیستند، استقلالی هم نیستندقلیان آوردن بازیکن نباید رسانه ای می شد زرینچه:افرادی در باشگاه حضور دارند که علاوه بر اینکه فوتبالی نیستند، استقلالی هم نیستند جمع کنید این فوتبال کثیف رو پولهای مردم رو میدین یه عده مفت خور ، تویدمملکتی که دولتش پول نداره داروی بیمار خاص رو بده، نداره وام ازدواج درست ووحسابی بده، نداره حقوق در شان کارگرو کارمند رو بده، علط می کنین از پول ملت میدی چهار تا اشگول مفت خور به اسم فوتبال ،😑😑😑
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بازارچه ساحلی دیلم سوخت؛ آتشی که دل مردم و کاسب‌ها را سوزاند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »