آیا می‌شود در عقدنامه نوشت این تعداد سکه به عنوان سمبل مهریه شده است؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

همسرم ۷۵۰ سکه مهریه می‌خواهد و من موافق نیستم. آیا امکان دارد در عقدنامه بنویسیم ۷۵۰ سکه به عنوان سمبل؟سوال_جواب_حقوقی

سلام. چند وقتی است که با دختری آشنا شده‌ام و قصد ازدواج دارم. به خواستگاری هم رفته‌ایم. فقط خانواده دختر اصرار دارند که باید ۷۵۰ سکه مهریه در عقدنامه نوشته بشود. واقعیتش من حاضر به قبول مهریه نیستم اما خانم می گوید به صورت سمبلیک بنویسیم هم اشکالی ندارد. یعنی بیشتر قصدشان این است که جلوی فامیل نشان بدهند که مهریه دخترمان اینقدر است. می خواستم بپرسم آیا امکان دارد در عقدنامه بنویسیم ۷۵۰ سکه به عنوان سمبل؟با سلام! چنین چیزی از لحاظ حقوقی ممکن نیست.

در عقد ازدواج حتما مهریه باید تعیین شود. اولا اینکه هیچ دفترخانه ای قبول نمی کند که عبارت ۵۰ سکه به صورت سمبل درج شود دوما بر فرض درج آن هم ارزش حقوقی نخواهد داشت. به همین دلیل اگر صرفا هدف این است که در عقد نامه چنین مهریه ای درج شود راه حقوقی اش آن است که بعد از تنظیم عقدنامه خانم به یک دفترخانه اسناد رسمی رفته و مهریه خود را ببخشد. در متن سندی هم که خانم در مورد بخشش تنظیم می کند باید قید شود خانم به طور کلی عهده شما را از پرداخت مهریه بری می کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مهریه عندالمطالبه است اگر به نیت ندادن باشد نکاح باطل است ! عندالاستطاعه بنویسید

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آیا تاخیر در آغاز لیگ فوتبال ایران برای آماده‌سازی ورزشگاه‌ها برای ورود زنان است؟آیا تاخیر در آغاز لیگ فوتبال ایران برای آماده‌سازی ورزشگاه‌ها برای ورود زنان است؟ در پایان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران اعلام شد که فصل بعد هفته اول مرداد آغاز می‌شود، این در حالیست که در هفته اول مرداد هنوز حتی قرعه‌کشی لیگ برگزار نشده است. نه بابا از بی برنامگی هست مثل مابقی امورات کشور بیخیال بابا. زنان بروند یا نروند مساله این است!! یه مشت چرت و پرت میزارین که چی؟! خب تو فرهنگ چند هزارساله و دین و مذهب ما همچین چیزایی نیست.چیرو میخواین به خورد ملت بدین.!! هرج و مرج از در و دیوار مملکت داره خود نمایی میکنه ، فوتبال ک استثنا نیس .
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آیا معلمان می‌توانند در ازای مطالبات خود تقاضای توقیف اموال مدرسه را بکنند؟حقوق 5 ملیون تومانی می گیرند. کافی نیست؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بنزین دو روز دیگر در بورس انرژی عرضه می‌شودنخستین محموله ۱۰ هزار تنی بنزین صادراتی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران روز چهارشنبه ۹ مرداد ماه روانه رینگ بین الملل بورس انرژی می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

داستان نخستین «قاتل سریالی زن» در ایران اکران می‌شودداستان نخستین «قاتل سریالی زن» در ایران اکران می‌شود مهین که بین سالهای ۱۳۸۷ تا ۱۳۸۸، پنج زن ۵۰ تا ۷۰ سال و یک مرد را با هدف سرقت اموال آنها در قزوین به قتل رساند در رسانه ها به عنوان «نخستین قاتل سریالی زن ایران» مطرح شد. واا این که مهین دوست سابقمه 😳😰 راستش قاتلهای واقعی دارن تو ایران راست راست راه می‌رن و پستهای مهم دارند و ب قتلهاشونم افتخار میکنند‼️ رئیسی نمونه شونه😪 اینو فقط توو ایران کم داشتیم .
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آیا اصرار آمریکا بر مذاکره با ایران حاصلی دارد؟‏دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، بار دیگر به امکان مذاکره با ایران اشاره کرده است. ‏ نهههه😐😐😐😐😐😐 مطمئنا به دنبال یک هدف مشخص هستند ، نتیجه حتما خواهد داشت، اینکه به نفع کدام یک از طرفین معلوم نیست! نه
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آیا وزارت اطلاعات می‌تواند کارگرانی که اعتراض می‌کنند را دستگیر و بازجویی کند؟تو مملكت گل و بلبل عمام زماني همه كاري امكان پذيرره !! مگر نه اينكه لواط از گناهان و جرايم قرعاني ولي حضرت عاقا خامنه اي چلاق و پسراي حرومزاده اش زير خواب سعيد طوسي بودن
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »