آیا جامعه رنگین‌کمانی به اندازه کافی در رسانه‌ها حضور دارند؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

یکی از موضوعاتی که رسانه‌های فارسی‌زبان داخل و خارج از کشور همیشه با احتیاط به آن پرداخته‌اند و بهتر است بگوییم در بسیاری از مواقع نادیده گرفته شده است، موضوعات جنسی و جنسیتی و جامعه رنگین‌کمانی است. اقلیت‌های_جنسی رنگین‌کمان_ایرانی گزارش شایا گلدوست👇

ایران اخبار, ایران سرفصلها

امروزه با گسترش فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی تبادل اطلاعات بیشتر و در موارد زیادی با کیفیت بهتری انجام می‌شود. افراد زیادی خبرها و مسائل اجتماعی و روز دنیا را بیشتر از طریق شبکه‌های اجتماعی و روی تلفن‌های همراه خود دنبال می‌کنند تا رادیو، تلویزیون، روزنامه و… . اما با این حال نقش رسانه‌های عمومی در فرهنگ‌سازی، شکستن تابوهای اجتماعی و آموزش و تبادل اطلاعات را نمی‌توان نادیده گرفت، اما این که این رسانه‌ها تا چه میزانی نقش خود را درست ایفا می‌کنند، جای بحث دارد.

رسانه‌های حکومتی که زیر نظر قوانین سیستم حاکم و در سایه سانسور مشغول به برنامه‌سازی و فعالیت هستند، نه تنها نقش و رسالت سازنده خود را به درستی انجام نداده‌اند، بلکه در موارد زیادی در مسیر تخریب و بر هم زدن فعالیت‌های صحیح اجتماعی قدم نهاده و در سا‌ل‌های اخیر رفته‌رفته محبوبیت خود را نیز از دست داده‌اند.

آموزش صحیح یکی از اصلی‌ترین و کارآمدترین روش‌هایی است که می‌توان به وسیله آن دیدگاه منفی جامعه را به بسیاری از موضوعات تغییر داد. زمانی که افراد نسبت به موضوعی که شناخت و علم کافی ندارند، آگاهی پیدا می‌کنند، دیدگاه‌شان نیز رفته‌رفته تغییر می‌یابد و این کار مثبتی است که رسانه‌های پرمخاطب می‌توانند درباره مسائل جنسی و جنسیتی و جامعه رنگین‌کمانی انجام دهند.

علاوه بر این، همدلی، همبستگی و احساس مشترکی که در بین اعضای جامعه رنگین‌کمانی به وجود می‌آید، به آن‌ها کمک می‌کند که خود را بهتر بشناسند و بپذیرند و بدانند که تنها نیستند و افراد دیگری نیز با احساسات و تجربیات مشابه با آن‌ها هستند که روزهایی مثل زندگی آن‌ها را گذرانده‌اند یا در حال گذارند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتراض فعالان مدنی به نفرت‌پراکنی «قطب‌الدین صادقی» علیه جامعه رنگین‌کمانیما که تو فاز خاله زنک بازی نیستیم ولی واقعا زور داره کسی که میدونی چی کاره هست جانماز آب بکشه. فضای تئاتر اگر هم پاک نباشه از کثافتایی مثل دکتر صادقی هست که به همسن بچه شون هستن هم چشم دارن از ایشون بپرسید: ای شیخ وارسته ماجرات با اون استاد زن چی بود که از دانشگاه تنکابن اخراج شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آیا زدن واکسن کووید۱۹ به معنای بازگشت به روال عادی زندگی است؛ کارشناسان پاسخ می‌دهندآیا زدن واکسن_کووید۱۹ به معنای بازگشت به روال عادی زندگی است؛ کارشناسان پاسخ می‌دهند به گزارش تارنمای خبرهای بهداشتی و پزشکی «وب ام‌دی»، ممکن است پاسخ‌ این سؤالات برای خیلی از افراد مبهم باشد و آنها را دچار سردرگمی کند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آیا مطابق قانون تازه توهین به ادیان، توهین به بهاییان جرم است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آیا امکان تعقیب قضایی دولت به دلیل به خطر انداختن جان شهروندان وجود دارد؟اوا خواهر، چقدر خشن.. بچه های ایران واشر چقدر اوف اوفی شدند مادر قحبه ها چی بازار گرمی برای رژیم اولاف میدن..
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سقوط قیمت‌ها در بازار؛ آیا امیدی به به بهبود اوضاع هست؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »