آیا ایجاد منطقه حائل در شمال سوریه راه‌حلی برای معضل آوارگان است؟ | DW | 15.10.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بیش از سه میلیون آواره سوری در ترکیه زندگی می‌کنند. حالا بحث بازگرداندن بخشی از آن‌ها به منطقه حائل در سوریه مطرح است.. این در حالی است که بر سر سودمندی این گزینه در مناطق مرزی ترکیه و سوریه اختلاف‌نظر وجود دارد.

کارین سنتس، خبرنگار شبکه یک تلویزیون آلمان برای یافتن پاسخ این پرسش که آیا انتقال بخشی از سه میلیون و ۶۰۰ هزار آواره سوری به منطقه حائل در شمال سوریه، راه‌حل مناسبی برای بحران پناهجویی است یا نه، به منطقه مرزی بین ترکیه و سوریه سفر کرده است.سایت"تاگس‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان روز سه‌شنبه ۲۳ مهر گزارش سفر خبرنگار خود را به ریحانلی، یکی از شهر‌های نزدیک به مرز ترکیه و سوریه منتشر کرده است.

در آن هنگام ریحانلی بارها هدف حملات موشکی و خمپاره‌ای واقع شده بود. یکی از ساکنان شهر ریحانلی به خبرنگار شبکه یک آلمان گفته است: ریماه گفته است که بسیاری دیگر از خانواده‌ها نیز چنین رویکردی نسبت به زندگی و کار در منطقه حائل دارند. ریماه از جمله کسانی است که نتوانسته‌اند در ریحانلی کار و اشتغالی بیابند. او در سوریه به عنوان استاد در دانشگاه کار می‌کرده است.

رئیس هلال احمر ریحانلی به خبرنگار شبکه یک تلویزیون آلمان گفته است که ۹۵ درصد آوارگان سوری ساکن این شهر مایلند به خانه‌های خود در سوریه بازگردند. تنها کسانی تمایل به رفتن ندارند که ظرف این چند سال در این منطقه برای خود کسب و کاری درست کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پنجمین روز نبرد در سوریه؛ ارتش سوریه برای مقابله با ترکیه وارد می‌شودرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای این کشور شهر مرزی رأس العین را به تصرف خود در آورده و شهر تل ابیض را نیز تحت محاصره دارند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سه کودک در حمله پ.ک.ک/ی.پ.گ در جرابلس سوریه کشته شدندبر اثر حمله خمپاره‌ای گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ به شهرستان جرابلس در شمال سوریه سه کودک زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رویترز: مقامات کرد در سوریه می گویند در حملات ترکیه بیش از ۲۷۵هزار نفر آواره شدند🔺رویترز: مقامات کرد در سوریه می گویند در حملات ترکیه بیش از ۲۷۵هزار نفر آواره شدند ⚡️مقامات کرد سوریه اعلام کردند در پی حمله ترکیه به شمال شرقی سوریه، بیش از ۲۷۵ هزار نفر آواره شده‌اند که بیش از ۷۰ هزار کودک در بین آواره‌گان وجود دارد. نتیجه ی سیاست های روسیه در منطقه بر باعث و بانی این جنایت، لعنت زمینیان و آسمانیان وغیره ، آمین
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

توافق میان سوریه دمکراتیک و اسد؛ منبج وعین‌العرب به ارتش سوریه واگذار می‌شوددیده بان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه 13 اکتبر اعلام کرد، اطلاعاتی از توافق میان نیروهای دموکراتیک بعد ترکیه مواضع‌اش برای ادامه‌ی جنگ چیه؟ پس عاقبت ایران از طریق ارتش سوریه به کمک کردهای سوریه شتافت و رو دروی ترکیه ایستاد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تشکیلات خودگردان شمال و شرق سوریه: به کارمان ادامه‌می‌دهیم؛ دولت سوریه: ارتش وارد منبج شده استیکی از رهبران تشکیلات خودگردان شمال و شرق سوریه می‌گوید ارتش سوریه وارد شهرها نخواهد شد و این تشکیلات بدون تغییر به کارش ادامه خواهد داد. او گفت توافق نیروهای دموکراتیک و نیروهای دولت سوریه 'صرفا نظامی است و با آگاهی و تایید روسیه' بوده بنابراین تشکیلات خودگردان شمال و شرق سوریه 'بدون تغییر و اصلاح' به کارش ادامه خواهد داد. در همین حال تلویزیون دولتی سوریه می‌گوید ارتش این کشور وارد شهر منبج شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

گفتگوی تلفنی وزرای دفاع ترکیه و فرانسه در مورد تحولات سوریه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »