آیا اموال صاحبان شرکت با مسئولیت محدود به‌دلیل بدهی قابل ضبط است؟

02/05/1399 11:17 ق.ظ

⚖️سوال: آیا اموال صاحبان شرکت با مسئولیت محدود به‌دلیل بدهی قابل ضبط است؟ پاسخ را در بلاگ حقوقی ایران وایر بخوانید👇 سوال_جواب_حقوقی

بنده چند ماه پیش یک معامله‌ای با یک شرکت تجاری انجام دادم و یک چک از آن‌ها گرفتم. اما موعد چک که فرا رسید، گفتند وضعیت مالی آن‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا خوب نیست و بعد هم اعلام کردند که ورشکست شدند.

در حالی که من صاحبان این شرکت را می‌شناسم و وضعیت مالی آن‌ها هم خیلی خوب است. ماشین مدل بالا و خانه و غیره، همه چیز دارند. از یک وکیل پرسیدم، گفت این اموال را نمی‌شود توقیف کرد چون شرکت با مسوولیت محدود است. آیا این حرف درست است؟

با سلام؛ خدمت‌تان عرض شود که ابتدا باید دقیقا مشخص بفرمایید که نوع شرکت چیست. اگر واقعا شرکت با مسوولیت محدود است، عرض شود که در این نوع شرکت‌ها، مسوولیت هر یک از شرکا در قبال بدهی‌ها به میزان سرمایه‌ای است که به شرکت آورده‌اند. یعنی شرکا فقط نسبت به اموالی که در شرکت دارند، مسوول هستند نه اموال شخصی؛ مثلا اگر صاحب شرکت چند خانه و ماشین داشته باشد اما این‌ها به نام خودش باشند، آن‌ها را نمی‌شود توقیف کرد. احتمالا منظور وکیلی که شما با او مشورت کرده‌اید، این بوده است.

ادامه مطلب:
iranwire »

آیا بازپرس پرونده می‌تواند از قبول قرار وثیقه و کفالت امتناع کند؟

آیا پس از عقد زوجه می‌تواند محل زندگی را تعیین کند؟

درستی‌سنجی یک ادعا؛ آیا تا به حال در دیوان عالی کشور قاضی متخلف نداشته‌ایم؟

آیا واکسن کرونا ساخت دانشگاه آکسفورد تا کریسمس راهی بازار می‌شود؟مت هانکوک، وزیر بهداشت بریتانیا نیز در برابر اعضا کمیسیون تخصصی مجلس گفت با وجود آن که شخصا در زندگی آدم خوش‌بینی است، در بهترین حالت هم در مورد آماده شدن واکسن برای کریسمس امسال نمی‌تواند قولی بدهد.

پاسخ به یک پرسش: آیا رفتن به باشگاه‌های ورزشی در طول همه‌گیری کرونا امن است🔺پاسخ به یک پرسش: آیا رفتن به باشگاه‌های ورزشی در طول همه‌گیری کرونا امن است ⚡️با کاهش محدودیت‌های قرنطینه اعمال شده برای جلوگیری از شیوع کرونا، بسیاری از افراد تشنه بازگشت به روند عادی و انجام زندگی معمول خود، از جمله فعالیت‌های ورزشی‌شان، هستند.

آیا دلار گره از مشکلات اقتصادی کوبا باز می‌کند؟ - BBC News فارسیکوبا با بحران کمبود ارز روبروست. این کشور، برای واردارت محصولات و مواد غذایی با مشکل روبرو شده، و دولت کمونیست کوبا برای جبران این کمبود 'فروشگاه‌های دلاری' راه‌اندازی کرده‌است.