آیا راه قانونی برای پیداکردن هکر کیف‌پول الکترونیکی وجود دارد؟

25/03/1400 03:11:00 ب.ظ

من مدت‌ها پیش مقداری «بیت‌کوین» خریده بودم. کیف پول دیجیتال من به تازگی هک و تمام زندگی‌ام الان نابود شده است. می‌خواستم بدانم آیا راه قانونی برای پیدا کردن هکر و برگرداندن پول وجود دارد؟ آیا اصلا دادگاه‌ها توجه می‌کنند؟ سوال_جواب_حقوقی

من مدت‌ها پیش مقداری «بیت‌کوین» خریده بودم.

کیف پول دیجیتال من به تازگی هک و تمام زندگی‌ام الان نابود شده است. می‌خواستم بدانم آیا راه قانونی برای پیدا کردن هکر و برگرداندن پول وجود دارد؟ آیا اصلا دادگاه‌ها توجه می‌کنند؟ شنیده‌ام چون در ایران ارزهای دیجیتالی رسمیت ندارند، دادگاه‌ها نیز توجه نمی‌کنند.

با سلام؛ خدمت‌تان عرض شود گرچه ایران ارزهای دیجیتالی را به عنوان پول به رسمیت نمی‌شناسد اما این بدین معنا نیست که ارزها را به عنوان یک داده یا اموال هم نمی‌داند. با توجه به این‌که ورود غیرمجاز به سامانه‌های شخصی و ربایش داده‌های شخص طبق ماده ۱۲ «قانون جرایم رایانه‌ای» جرم است، شما می‌توانید شکایت خود را از طریق دفاتر خدمات قضایی الکترونیکی اعلام کنید. به هر حال، موضوع به پلیس فتا ارجاع داده می‌شود. اما توجه کنید اگر در نهایت مشخص شود هک از خارج از کشور رخ داده است، مساله روند پیچیده‌تری پیدا خواهد کرد و احتمال این‌که بشود ارزها را پس گرفت، پایین است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

مدرسه هنر و مزرعه بلال | احمد مسجد‌جامعی

«سعدی سینمای ایران» توصیف برازنده‌ای است از علی حاتمی. گذشته از فیلم‌های خوش‌ساخت و زیبا، دیالوگ‌های به‌یادماندنی او هم در خاطره‌ها ثبت‌ شده و مثل هر اثر هنری ماندگار، فراتر از زمان و مکان است. بی‌جا نبود که زنده‌یاد جمشید مشایخی می‌گفت بعد از گذشت سالیان دراز، هنوز دیالوگ‌های او را به یاد دارد. از فیلم‌های درخشان علی حاتمی، کمال‌الملک است که حاتمی در آن، روایت خود را از زندگی این هنرمند بزرگ معاصر به دست داده است. در قسمتی از این فیلم که نوجوانی کمال‌الملک را در مدرسه هنر به تصویر می‌کشد، وزیر فرهنگ آن دوره خطاب به ناصرالدین‌شاه جوان می‌گوید امیدوار است سال بعد، هنرآموزی همچون میرزا‌محمد غفاری (کمال‌الملک بعدی) به عرصه درآید: «این باغبانِ پیرِ خدمتگزار امیدوار است سال بعد نهال پربارتری تقدیم کند». ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ظریف: قهر با صندوق رأی قطعا راه‌ حل نیستظریف با دعوت از مردم برای حضور در انتخابات: *قهر با صندوق رأی قطعا راه‌ حل نیست *ملت توسعه‌خواه ملتی است که هیچ فرصتی را حتی ظاهرا کوچک برای اصلاح و پیشرفت از دست نمی‌دهد *مردم ایران همیشه «پدیده» بوده‌اند و «فرصت» آفریده‌اند اول اینکه گوه خورد دویم ،این مردک الان کجاست ؟! حرف هایی که قبلاً خاتمی میگفت الان ظریف داره میگه البته مردم با هشتگ خاتمی گوه خورد اونو نشوندند سر جاش و دیگه صداش در نمیاد انگار اینبار نوبت ظریف هست که مردم بهش بگن ظریف گه خورد. جاسوس

محموله چند میلیونی واکسن در راه استرئیس سازمان غذا و دارو گفت: در طول این هفته اولین‌ محموله چند میلیونی تولید داخل را خواهیم داشت و همه تاییدیه‌ها و مدارک، با نظارت مستقیم وزیر بهداشت صادر می‌شود.

آیا تصمیم مالیاتی گروه ۷ موقعیت تجاری امارات عربی متحده را به خطر خواهد انداخت؟مقامات امارات تاکنون به تصمیم گروه هفت واکنشی نشان نداده‌اند. با این حال مسئولان دوبی این هفته از اجرای تدابیری در راستای «کاهش هزینه‌های تجاری و تشویق رشد اقتصادی» خبر دادند.

بررسی فراز و فرود نرخ تورم و مشارکت در انتخابات؛ آیا تحریم رای فقط ریشه اقتصادی دارد؟برخی کارشناسان با تقلیل اهمیت برگزاری انتخابات آزاد و رقابتی، علت انگیزه پایین مردم ایران برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را بحران اقتصادی می‌دانند. آیا فرضیه وجود رابطه معکوس میان وخامت شرایط اقتصادی مردم ایران و نرخ مشارکت در انتخابات قابل تایید است؟

تنیس؛ نواک جوکوویچ نوزدهمین قهرمانیِ گرند اسلم را در پاریس جشن گرفتمرد شماره یک تنیس جهان اکنون تنها یک قهرمانی دیگر برای رسیدن به رکورد راجر فدرر و رافائل نادال در دستیابی به ۲۰ عنوان نخست در تورنمنت‌های گرند اسلم فاصله دارد.

بررسی فراز و فرود نرخ تورم و مشارکت در انتخابات؛ آیا تحریم رای فقط ریشه اقتصادی دارد؟برخی کارشناسان با تقلیل اهمیت برگزاری انتخابات آزاد و رقابتی، علت انگیزه پایین مردم ایران برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را بحران اقتصادی می‌دانند. آیا فرضیه وجود رابطه معکوس میان وخامت شرایط اقتصادی مردم ایران و نرخ مشارکت در انتخابات قابل تایید است؟