آیا بازجو می‌تواند به محتوای حکم صادر یک خبرنگار چیزی اضافه کند؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

⚖️ سوال: آیا بازجو می‌تواند به محتوای حکم صادر یک خبرنگار چیزی اضافه کند؟ پاسخ را در بلاگ حقوقی ایران وایر بخوانید👇 سوال_جواب_حقوقی خبرنگاری_جرم_نیست اطلاع_رسانی

برادر من خبرنگار است و در ارتباط با خبررسانی در مورد اعتراضات مربوط به بنزین، مدتی دستگیر و با وثیقه آزاد شد. حکم او آمده و در آن در مورد فعالیت رسانه‌ای هیچ ممنوعیتی پیش‌بینی نشده است. اما بازجوها دو سه روز پیش احضارش کرده و به او گفتند: «دور فعالیت خبرنگاری را خط بکش.

ما کاری می‌کنیم که قاضی دوباره اضافه کند که مادام‌‌العمر محروم از خبرنگاری هستی!»حرف بازجوها کاملا اشتباه است. چون اولا وقتی حکمی صادر می‌شود، دیگر قاضی صادر کننده نمی‌تواند حکم دیگری صادر و یک مجازات اصلی یا تبعی دیگری را پیش بینی کند. در دادگاه تجدیدنظر هم امکان اضافه کردن مجازات وجود ندارد. از طرف دیگر، محرومیت از انجام یک فعالیت، نوعی مجازات تکمیلی است و قاضی حداکثر دو سال می‌تواند آن را مورد حکم قرار دهد. به هر حال، جای نگرانی نیست و تهدید بازجوها را جدی نگیرید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برگشت کشتی اکتشافی ترکیه به ساحل این کشور؛ آیا آنکارا عقب نشینی کرده است؟وزیر دفاع ترکیه به خبرگزاری دولتی آنادولو گفته است: «بازگشت کشتی ترک از شرق دریای مدیترانه به این معنی نیست که ترکیه از حق و حقوقش در این منطقه می‌گذرد بلکه هر رفتی، برگشتی دارد.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا اعدام نوید افکاری دلیل لغو سفر ظریف به اروپاست؟همزمان با ادامه واکنش‌ کشورهای اروپایی به اجرای حکم اعدام ورزشکار ۲۷ ساله ایرانی، اخبار نیمه رسمی از لغو سفر محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران به چهار کشور اروپایی حکایت دارد. آیا اعدام نوید افکاری دلیل لغو سفر ظریف به اروپاست؟ این گزارش را بخوانید 🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا «یارانه دستمزد» می‌تواند بیکاری را کاهش دهد؟/ یک کارفرمای زاهدانی: مشکل دستمزدِ کارگر نیست، دولت بدهی‌ها را ببخشد!قرار است پرداخت یارانه دستمزد در برخی استان‌های محروم، مشوقی برای اشتغال‌زایی باشد اما آیا این طرح می‌تواند بیکاری و مشکلات کارفرمایان را کاهش دهد؟!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آیا لبنان وارد بحران سیاسی دیگری شده است؟در حالی که مصطفی ادیب نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان با دست‌های خالی به دیدار میشل عون رئیس‌جمهور لبنان رفت، ولید جنبلاط شخصیت معروف لبنانی به منظور یافتن روزنه برون‌رفت از این بحران و تمدید ضرب‌الاجل فرانسه برای لبنان عازم پاریس شده است.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

آیا می‌توانم مانع همسرم شوم که فرزندمان را پس از ۷ سالگی از ایران خارج نکند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آیا مذاکره بین الافغانی يك فرصت تبليغاتی در اختیار ترامپ قرار خواهد داد؟برخی تحلیلگران معتقد هستند مذاکراه بین الافغانی برای پایان دادن به جنگ داخلی در این کشور، درست يك روز بعد از سالگرد ۱۱ سپتامبر با هر دستاوردی، يك فرصت تبليغاتی در اختیار رئیس‌جمهور امريكا برای مبارزات انتخاباتی‌اش قرار خواهد داد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »