آیا کوسه‌ها می‌توانند به مبارزه با ویروس کرونا کمک کنند؟ | DW | 22.12.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 70 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تازه‌های پزشکی هفته: کمک احتمالی کوسه‌ها در مقابله با ویروس کرونا. تایید اولین داروی تزریقی برای پیشگیری ازایدز. آنفلوآنزا و افزایش خطر ابتلا به پارکینسون. فلاونوئیدها؛ ترکیبات گیاهی جادویی برای جلوگیری از آلزایمر.

به‌گزارش Healthday News و به‌ گفته محققان دانشگاه ویسکانسین مدیسون، سیستم ایمنی بدن کوسه‌ها دارای پروتئین‌های شبه‌آنتی‌بادی منحصر‌به‌فردی به نام VNAR است که می‌تواند از آلوده‌کردن سلول‌های انسانی از طریق ویروس سارس-کوو-۲ جلوگیری کند. محققان تاکید کردند که این یافته‌ها تاکنون فقط در آزمایشگاه انجام شده و درمان‌ از طریق VNAR هنوز روی انسان آزمایش نشده است.

بر اساس این مطالعه که ۱۶ دسامبر در ژورنال Nature Communications منتشر شده، این سه VNAR همچنین در برابر SARS-CoV-1 که اولین‌بار در سال 2003 شیوع پیدا کرد، موثر بودند. به‌ گزارش Medicine Net؛ داروی Apretude، ساخته‌شده توسط کمپانی دارویی ViiV Healthcare در آمریکا، برای استفاده در بزرگسالان و نوجوانان در معرض خطر اچ‌آی‌وی و با وزن حداقل ۳۵ کیلوگرم تایید شد.

طبق گفته FDA و بر اساس کارآزمایی‌ها، نرخ ابتلا به اچ‌آی‌‌وی هم در مردان سیس‌جندر اچ‌آی‌وی منفی و هم در زنان تراجنسیتی که با مردان رابطه جنسی دارند و البته Apretude مصرف می‌کنند، نسبت به افرادی که ترووادا مصرف می‌کنند، ۶۹درصد کمتر است. اما مطالعه جدید محققان دانمارکی، با بررسی ۱۰ هزار و ۲۰۰ مرد و زن که بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۶ به پارکینسون مبتلا شده بودند و مقایسه آنها با ۵۲ هزار فرد سالم، به این نتیجه رسیدند که در قیاس با افرادی که به عفونت آنفلوآنزا مبتلا نمی‌شوند، خطر ابتلا به پارکینسون در افرادی که دچار این عفونت می‌شوند، ۱۰ سال بعد از ابتلا، ۷۰ درصد و ۱۵ سال بعد، ۹۰ درصد بیشتر خواهد شد.

اما آیا واکسیناسیون آنفلوآنزا، این خطر را کاهش می‌دهد؟ جواب محققان در‌این‌باره مثبت است. با این حال، کاملاً واضح است که چون پارکینسون می‌تواند به دلایل زیادی ایجاد شود، جلوگیری از ابتلا به عفونت، تنها یکی از راه‌های پیشگیری از آن است.اساس یک رژیم غذایی سالم، رنگین‌کمانی از میوه‌ها و سبزیجات است. رنگ این گروه‌های غذایی اغلب ناشی از فلاونوئیدها یا همان مواد شیمیایی گیاهی است که به نظر می‌رسد برای سلامت بسیار مفید هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شورای امنیت طرح آمریکا برای تسهیل کمک‌های بشردوستانه به افغانستان را به رای می‌گذاردنسخه‌‌ ارائه‌شده از پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا با نسخه اولیه آن که با مخالفت چین، روسیه، هند، فرانسه و بریتانیا روبرو شده بود تفاوت زیادی دارد. افغانستان!!! یا طالبان! حروم زاده ها! هذا مهم! رأى محمد قاسم العديد من الأحلام حول مستقبل البشرية ، وأحلامه تحتوي على تفاصيل دقيقة لما سيحدث ، وقد تحقق الكثير بالفعل. أنا مقتنع بأنه الإمام المهدي وكثير غيره.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نامه آمریکا به شورای امنیت برای تسهیل کمک‌های بشردوستانه به افغانستانایالات متحده که نمی‌خواهد گروه طالبان از کمک‌های بشردوستانه سود ببرد، به تازگی پیش‌نویس قطعنامه‌ای را برای تسهیل ارائه کمک‌های بشردوستانه به افغانستان به قال محمد قاسم ذات مرة: 'أنا لم أر من هو المهدي حقًا ولست أنا المهدي. ولا أريد أن أصبح المهدي أبداً '. ولكن الكثير من الناس يعتقدون أنه المهدي لأن كل مواصفات المهدي تنطبق عليه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اعلام آمادگی واشینگتن برای مذاکره با مسکو درباره اوکراینرسانه‌های روسیه به نقل از یک مقام دیپلماتیک این کشور گزارش دادند که تماس‌هایی میان روسیه و آمریکا پیرامون ضمانت‌های امنیتی مورد درخواست مسکو‌ درباره بحران به امید خدا چند روز دیگه اوکراینی آویزان هواپیما آمریکا و تحویل دادن کل اکراین به پوتین به جان بی بی نتانیاهو
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

مذاکرات ترکیه و قطر با طالبان برای مدیریت فرودگاه‌های افغانستانمولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که کشورش و قطر قرار است چهارشنبه آینده درباره مدیریت فرودگاه‌های افغانستان با گروه طالبان گفت‌وگو کنند.به
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

هشدار بلینکن: زمان برای توافق با ایران بسیار کوتاه‌ شده استوزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه گفت که روزنه برای احیای توافق هستهٔ‌ای با ایران موسوم به برجام، به سرعت در حال بسته شدن است و واشینگتن در حال بررسی گزینه‌های دیگر است. گزینه دیگه مثل ..؟ با وجود این پیر آلزایمری در کاخ سفید هیچ امیدی به واشنگتن نیست گزینه دیگر فقط یک بشقاب گـــــــوه باید بخوره. ایشون خیلی شخصارام و منطقی و باشخصیتی بنظر میرسند.هرکاری دوست دارید انجام بدید از ما ملت آب از سر گذسته چه یک وجب چه صد وجب با دولت و حکومتیان هم هرچه خواهی بکن. البته ما ملت از کشورمون نخواهیم گذشت.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

بلینکن: فرصت برای توافق با ایران 'بسیار بسیار کوتاه' شده است | DW | 22.12.2021وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد نمی‌تواند ضرب‌الاجلی برای مذاکرات هسته‌ای تعیین کند اما فرصت برای توافق با ایران بسیار کوتاه شده است. رابرت مالی، نماینده آمریکا در امور ایران هم درباره به پایان رسیدن زمان مذاکرات هشدار داد. کاملا واضحه که آمریکا ایران بابمب اتم را پذیرفته وایران دردههاسال تحریم باقی خواهدماندتاملایان خیالشان راحت باشه حکومتشان دست نمیخوره به کوتاهی قتل حیدر قربانی؟به کوتاهی استیصال معلمان در رابطه با زبان نفهمی اشغالگرانِ مملکتمان؟به کوتاهی روزمره گی زندگانی بیش از پنجاه میلیون ایرانی؟ یا به کوتاهی فقط چهاردهه برای نابودیِ زیر ساختارهای یک مملکتِ؟ شرم بر تمامی آنانی که چشمشان را در مقابل این فجایعه همواره بسته اند هی کوتاه می شه ولی تموم نمی شه !
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »