آیا چپ آلمان به ۱۵ سال حاکمیت محافظه‌کاران پایان می‌دهد؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در حالیکه نتایج آخرین نظرسنجی‌ها در آستانه انتخابات سراسری آلمان از افزایش اقبال رای‌ دهندگان به حزب سوسیال دموکرات حکایت می‌کند، نگرانی جریان‌های راست، از صدر اعظم اتریش گرفته تا هفته‌نامه محافظه‌کار واشنگتن اگزماینر از به قدرت رسیدن ائتلاف «قرمز-قرمز(سرخ)-سبز» مشهود است.

نتایج آخرین نظرسنجی‌ها نشانگر پیشتازی حزب سوسیال دموکرات در جریان انتخابات سراسری ۲۶ سپتامبر است. از آنجا که نه این حزب چپ میانه و نه اتحاد دموکرات مسیحی‌ها هیچیک توان کسب اکثریت مطلق کرسی‌های پارلمان را ندارند، احتمال تشکیل دولت ائتلافی آینده به رهبری حزب سوسیال دموکرات و با مشارکت حزب چپ و سبزها وجود دارد.

این آمار نشانگر آن است که حتی در صورت پیروزی سوسیال دموکرات‌ها، امکان تشکیل یک ائتلاف «قرمز-قرمز-سبز» حتی روی کاغذ هم آنچنان آسان نیست: سه حزب چپ‌گرا، اگر نتایج این نظرسنجی تقریبا هم درست باشد، مجموعا ۴۷ درصد کرسی‌های پارلمان را تصاحب خواهند کرد و همچنان سه درصد تا رسیدن به اکثریت مطلق،‌ فاصله خواهند داشت.با این حال همین احتمال، با تمام اما و اگرها، نگرانی راست‌گرایان، از سباستین کورتز، صدر اعظم محافظه‌کار اتریش گرفته تا هفته‌نامه دست راستی واشنگتن اگزماینر آمریکا را بر‌انگیخته است.

مساله از بین رفتن مرز میان چپ و راست میانه در اروپا البته موضوع جدیدی نیست. در همین آلمان، دولت دوم گرهارد شرودر احتمالا یکی از راست‌ترین برنامه‌های اصلاح اقتصادی آلمان را در سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ و با نام «آگندا ۲۰۱۰» اجرایی کرد. همین پروژه اصلاحی، به سقوط محبوبیت شرودر و رانده شدن چپ میانه از قدرت به مدت ۱۶ سال منجر شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چرا حالا چپشون؟🤭

هیچکس دیگر جای خانم مرکل رو نمیگیره ابر انسان شریف

چپ میاد ی گند میزنه راست میاد یه گند دیگه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

صدراعظم‌های آلمان از دریچه دوربین؛ از آدناوئر تا مرکل | DW | 18.09.2021آلمان از پایان جنگ جهانی دوم به این سو ۸ صدراعظم داشته است. دوران ریاست آنگلا مرکل با برگزاری انتخابات سراسری ۲۰۲۱ در این کشور به پایان می‌رسد. روایتی تصویری از مرکل و چهره‌هایی که پیش از او صدراعظم آلمان بوده‌اند. بخاطر دخترم،بخاطر دخترت! بخاطر دختران مان خاموش ننشینید. standwithafghanwomen حمایت_ازدختران_افغان همه شان مملکت خود را دوست داشتند وطن فروش و مزدور بیگانه نبودند،قسمی که میبینیم خارجی های که درینجا پناه آورده اند هم زندگی آرام دارند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

عضویت ایران در پیمان شانگهای؛ آیا تهران ناامید از تحریم‌زادیی غرب به شرق پناه برد؟ایران از پذیرش در خواست عضویت دائم خود در بلوک تحت رهبری چین و روسیه استقبال کرد؛ چرخشی به سمت شرق که آن را به معنای باز شدن درهای بازارهای بزرگ آسیایی و غلبه بر تحریم‌های اقتصادی غرب و به ویژه آمریکا می‌داند. ایران به کسیپناه نمی‌برد، همه فرانسه وآلمان واکراین نیستند جناب
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

طالبان نام «وزارت زنان» را به وزارت « امر به معروف و نهی از منکر» تغییر دادطالبان نام «وزارت زنان» را به وزارت «امر به معروف و نهی از منکر» تغییر داد به گفته ساکنان کابل،طالبان وزارت زنان این کشور را با «پلیس اخلاق»جایگزین کرد.فیلم‌های منتشر شده نشان می‌دهد که زنان کارمند سابق این اداره ظاهراً از ورود به ساختمان بازداشته شده‌اند کارهاشون برای ایرانی ها خاطره است،چه دقیق داره الگو برداری میکنه از ایران به عن منکر تبدیل شده ؟ چی نوشته آنجا ؟ عن منکر یعنی چی؟ این امر به معروف ونهی ازمنکر بد کوفتیه ما هم دچارشیم پاشنه اشیل نظام برای نارضایتی مردم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

۱۲ فعال مدنی اردبیلی به اتهام توهین به رهبری به دادگاه احضار شدندآخر آزادسازی قره باغ که برنامه یک مشت پان ترکه چه ربطی به ایران داره. مرگ بر تجزیه طلب لطفا دقت کنید اینها فعال مدنی نیستند ،تجزیه طلب هستند وآشکارا اعلام می کنند شما نمی دانم چطور متوجه نمی شوید !؟شاید هم در یک جهتید.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شایعه حذف الهلال؛ آیا استقلال و پرسپولیس در آسیا به هم رسیدند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آیا ملا برادر با ادامه اختلافات طالبان و حقانی به حاشیه خواهد رفت؟منابع مطلع می‌گویند که در درگیری اخیر میان رهبران گروه طالبان از سویی و شبکه حقانی از سوی دیگر در کاخ ریاست جمهوری افغانستان در کابل، برخی‌ها تلاش کردند در یک مشت کثافت این گزارش برای قدسیت بخشیدن به غنی برادر بود؟ اینها چی شبکه حقانی/آی اس آی و چی جناح قندهاری طالبان همش آدم کش و خونخوار هستند و هیچ اعمالی توجیه برای کارکرد های آنها شده نمی‌تواند
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »