آیا هرج‌ومرج سازنده در لبنان کم‌کم به ثمر می‌نشیند؟

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 17 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اعتمادآنلاین انصراف حریری از تشکیل کابینه را بررسی می‌کند: آیا هرج‌ومرج سازنده در لبنان کم‌کم به ثمر می‌نشیند؟ در خوش‌بینانه‌‌ترین تحلیل می‌توان گفت لبنان روزبه‌روز به ورشکستگی نزدیک‌تر می‌شود.

به زعم برخی از کارشناسان، اگر به نظریه توطئه اعتقاد داشته باشیم از استعفای اول سعد حریری در سال‌های قبل تا انصراف فعلی او از تشکیل کابینه و تمام رخدادهای فیمابین آن در چارچوب برنامه‌ای از پیش طراحی شده برای تحقق پروژه فاز دوم هرج‌ومرج سازنده می‌گنجد که فاز اول آن شکست نسبی خود را در مناطق دیگری از جهان به اثبات رسانده، اما در مناطق دیگری همچنان با قدرت در دست اجراست.

این روزنامه با استناد به تحقیقی که پژوهشکده قدس انجام داده به این نتیجه رسیده که لبنان به نقطه فروپاشی بسیار نزدیک شده است و هیچ طرفی جز حزب‌الله قادر به پایان دادن به این بحران نیست، از این رو برای جلوگیری از نقش‌آفرینی حزب‌الله در این ماجرا باید فوراً جامعه جهانی وارد عمل شود و تمامی قدرت را در این کشور به دست گیرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 9. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مقایسه نتایج دو نظرسنجی؛ واکسن‌گریزی در اروپا و ناامیدی از دسترسی به واکسن در ایراندر حالی که نتایج نظرسنجی یوروفَوند نشان می‌دهد که تنها حدود ۶۴ درصد بزرگسالان ساکن در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا تمایل به دریافت واکسن کرونا دارند؛ همزمان نظرسنجی انجام شده در ایران حاکیست که ۲۶ درصد مردم از دسترسی به واکسن ناامید شده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

از زیر خاک؛ داستان انگشتی که از کشتار در زندان‌ها می‌گوید | DW | 16.07.2021نسیم خاکسار در داستان «از زیر خاک» کشتار زندانیان سیاسی و گورهای جمعی در خاوران را دستمایه کار خویش قرار داده است تا از جنایتی بگوید که آمران آن حاکمان امروز در ایران هستند. منافقین دمل چرکینی بودند که با جراحی از جامعه ایران جدا شدند. گورهای جمعی کانادا یا ایران؟؟؟ فکر کنم دویچه وله قاطی کرده! راسای! از سیل آلمان چه خبر؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

روایت جنیدی از دیدار با رئیسی و واکنش وی نسبت به پیشنهاد حضور در دولت سیزدهمدر گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛ روایت جنیدی از دیدار با رئیسی و واکنش وی نسبت به پیشنهاد حضور در دولت سیزدهم
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پنتاگون در مورد گزارش فیسبوک از هکرهای ایرانی: به تمامی کارکنان آموزش‌های لازم داده می‌شودپنتاگون در مورد گزارش فیسبوک از هکرهای ایرانی: به تمامی کارکنان آموزش‌های لازم داده می‌شود پیشتر نیز «فرماندهی سایبری آمریکا» در پاسخ به سوال جف سلدین از صدای آمریکا که آیا در جریان تلاش هکرهای موسوم به «پوسته لاکپ‌پشت» اطلاعاتی درز کرده است؟ هرجا خرابکاری باشد پای حکومت ج.ا نیز آنجاست.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سعد حریری از تلاش برای تشکیل دولت در لبنان دست کشید | DW | 15.07.2021سعد حریری، نخست وزیری که مسئولیت تشکیل کابینه جدید لبنان بر عهده او گذاشته شده بود، از این کار انصراف داد. او درباره علت این تصمیم گفت که نمی‌تواند با میشل عون، رئیس‌جمهوری، به توافق برسد. با پرنس محمد ابن سلمان چطور!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کرزای در گفتگو با«العربیه»: برخی‌ها از جنگ در افغانستان سود می‌برندحامد کرزای، رئیس جمهوری سابق افغانستان، در گفت‌و‌گو با «العربیه» ضمن تاکید این‌که برقراری صلح مسئولیت محض افغانستان است گفت که بعضی‌ها از جنگ در این کشور
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »