آیا جنگ اوکراین، باعث کدورت در دوستی الجزایر و روسیه می‌شود؟

05/02/1401 02:24:00 ق.ظ

الجزایر در شمال آفریقا که از طریق دریای مدیترانه با قاره اروپا همسایه است، نزدیک به ۲.۴ تریلیون متر مکعب ذخیره قطعی گاز طبیعی دارد و حدود ۱۱ درصد گاز مصرفی اروپا را تأمین می‌کند.

الجزایر در شمال آفریقا که از طریق دریای مدیترانه با قاره اروپا همسایه است، نزدیک به ۲.۴ تریلیون متر مکعب ذخیره قطعی گاز طبیعی دارد و حدود ۱۱ درصد گاز مصرفی اروپا را تأمین می‌کند. الجزایر در هفته‌های اخیر، همزمان با این که سعی کرده موضعی میانه را درباره حمله روسیه به اوکراین اتخاذ کند، میزبان مقام‌های بلندپایه دولت‌های خارجی بوده است.

همچنین ماریو دراگی، نخست‌وزیر ایتالیا، برای فراهم کردن توافق گازی با الجزایر چندی پیش به این کشور سفر کرد؛ اهمیت این سفر در آن بود که ایتالیا حدود ۹۵ درصد گاز مصرفی خود را وارد می‌کند و علاوه بر این که یکی از بزرگترین مشتریان اروپایی گاز روسیه است، بزرگترین مشتری گاز الجزایر نیز به شمار می‌رود.

این «انی»، شرکت ایتالیایی در حوزه نفت و گاز بود که با انتشار یک بیانیه‌ مطبوعاتی اعلام کرد دو کشور قصد دارند انتقال گاز میان خود را به ۹ میلیارد متر مکعب گاز در سال‌های ۲۰۲۳-۲۰۲۴ برسد. صادارات گاز الجزایر به ایتالیا از طریق خط لوله گاز ترانس‌مد انجام می‌شود که از کشور تونس می‌گذرد.

همچنین قرارداد پیشین فروش گاز الجزایر به ایتالیا در سال ۲۰۱۹ برای یک دوره هشت ساله دیگر تمدید شد و ایتالیا می‌تواند دو سال دیگر به این قرارداد اضافه کند. بر اساس ارزیابی مؤسسه بررسی اقتصادی خاورمیانه، ظرفیت استفاده نشده خط لوله ترانس‌مد معادل ۷.۸ میلیارد متر مکعب است و این رقم کمتر از رقم ۹ میلیارد متر مکعبی است که قرار است بر اساس توافق اخیر ایتالیا و الجزایر به انتقال گاز میان دو کشور افزوده شود.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

مدودف: اروپا یک هفته هم بدون گاز روسیه دوام نمی‌آوردمعاون شورای امنیت ملی روسیه که زمانی هم نخست‌وزیر و رئیس‌جمهوری روسیه بود، گفت که اروپا بدون گاز روسیه حتی یک هفته هم دوام نمی‌آورد.

قانون جدید اتحادیه اروپا برای مهار غول‌های فناوری آمریکایی در فضای آنلاینکشورهای عضو اتحادیه اروپا روز شنبه، سوم اردیبهشت، قوانین جدیدی برای برخورد با انتشار محتوای غیرقانونی در گوگل و متا و دیگر پلتفرم‌های مهم آنلاین تصویب کردند.

تحریم گاز روسیه به ضرر اقتصاد آلمان و اروپاست- اخبار اقتصاد جهان - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimآلمان: تحریم گاز روسیه به ضرر اروپاست صدراعظم آلمان: تحریم ناگهانی گاز روسیه به سرعت برای اوکراین صلح به ارمغان نمی‌آورد این برای کشور ما و برای کل اروپا عواقب جدی خواهد داشت برای آلمان مهم است که از یک بحران اقتصادی جدی اجتناب کند

قوانین سختگیرانه‌تر اتحادیه اروپا برای پلتفرم‌های دیجیتالاتحادیه اروپا قوانین سختگیرانه‌ای را برای پلتفرم‌های دیجیتال وضع می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

اتحادیه اروپا سند خدمات دیجیتال برای کنترل شرکت‌های فناوری آنلاین را تصویب کرداین سند، سومین سند مهم اتحادیه اروپا درباره صنعت فناوری است و با وضعیت آمریکا نیز بسیار متفاوت است. زیرا در آمریکا لابی‌گرانی که منافع سیلیکون ولی را نمایندگی می‌کنند تا حد زیادی موفق شده‌اند قانونگذاران فدرال را از نظارت بر این شرکت‌ها دور نگه دارند. بد شد که 😂، اروپا میخواست مارو آزاد کنه با رسانه آزادش ولی گویا ما طرح صیانتمون رو تقدیمش کردیم 😉😂😂😂

پیروزی ماکرون با 58.2 درصد آرا در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimپیروزی ماکرون با ۵۸.۲ درصد آرا در دور دوم انتخابات لوپن رقیب ماکرون پس از اعلام نتایج اولیه آرا شکست خود را پذیرفت و کسب ۴۲ درصد آرا را یک پیروزی بزرگ توصیف کرد electionpresidentielle2022 یعنی از چقدر آرای ماخوذه مکرون با ۵۸درصد رئیس جمهور شده؟؟! کل آرا ۱۱ میلیون رای بیشتر بوده؟