آیا تحریم‌ها علیه روسیه باعث می‌شود جهان گرسنه بماند؟

05/02/1401 04:40:00 ب.ظ

بخشی از تحریم‌ها علیه روسیه شامل فعالیت شرکت‌های روس و بلاروس در اروپاست که ظاهراً ارتباطی به محصولات غذایی ندارد، اما طی یک سال آینده می‌تواند جهان را با مشکل تأمین غذا مواجه کند.

بخشی از تحریم‌ها علیه روسیه شامل فعالیت شرکت‌های روس و بلاروس در اروپاست که ظاهراً ارتباطی به محصولات غذایی ندارد، اما طی یک سال آینده می‌تواند جهان را با مشکل تأمین غذا مواجه کند. در طول تاریخ بشر، به‌ویژه از زمانی که جامعه جهانی مدرن شد، جنگ‌ها همواره قربانیان پنهان بسیار...

در طول تاریخ بشر، به‌ویژه از زمانی که جامعه جهانی مدرن شد، جنگ‌ها همواره قربانیان پنهان بسیار بیشتری از تلفاتِ آشکار داشته‌اند و اکنون در قرن ۲۱ که پیوستگی جامعه‌ بین‌المللی بسیار گسترده و پیچیده‌تر شده، بر تعداد این قربانیان نیز افزوده خواهد شد. جنگ اوکراین نیز از این قاعده مستثنا نخواهد بود.

بخش دیگری از این تحریم‌ها شامل ممنوعیت فعالیت تجاری شرکت‌های روس و بلاروس در اروپا خواهد بود؛ مجموعه‌ای از تحریم‌ها که در ظاهر ارتباطی به محصولات غذایی و کشاورزی ندارد، اما در واقع طی یک سال آینده می‌تواند جهان را با مشکل جدی تأمین غذا مواجه کند.

گوترش درباره آثار جنگ اوکراین بر امنیت غذایی و انرژی در کشورهای فقیر هشدار داد حال پرسش این است که نقش روسیه و بلاروس در این میان چیست؟ برای رسیدن به پاسخ درست باید بدانیم که دو شرکت اصلی این کشورها در حوزهٔ تولید کودهای شیمایی چه ویژگی‌هایی دارند. اورال‌کالی بزرگترین شرکت روسی تولید کودهای شیمیایی محصولات خود را بیش از ۶۰ کشور جهان صادر می‌کند و ۱۱ هزار کارمند دارد و بلاروس‌کالی نیز ۹۰ کشور جهان را در فهرست خریداران خود ثبت کرده است.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

چرا چیزی که گران شده دیگر ارزان نمی‌شود؟

به زبان ساده، چسبندگی قیمت به وضعیتی گفته می‌شود که «قیمت اسمی» کالاها در برابر متغیرهای کاهشی اقتصاد کلان مقاومت می‌کنند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

دو ماه از جنگ روسیه علیه اوکراین گذشت؛ از قتل‌عام در بوچا تا ویرانی ماریوپلبا وجود گذشت دو ماه از حمله روسیه به اوکراین، درگیری‌ها همچنان ادامه داشته و مذاکرات نیز به نتیجه‌ای نرسیده است. - خبرگزاری آناتولی

جنگ اوکراین؛ بورل: اتحادیه اروپا برای تحریم کامل نفت و گاز روسیه اتفاق نظر نداردجوزپ بورل: اتحادیه اروپا برای تحریم کامل نفت و گاز روسیه اتفاق نظر ندارد در صفحه پوشش زنده حمله روسیه به اوکراین بیشتر بخوانید: استعمار جهانی با به مسند قدرت نشاندن مکرون، فرانسه را خریده هرچند این خرید مکرون به کار صلیبچیهای استعمار جهانی نخواهد آمد!!!.... اروپا نیازمند گاز و تجارت و همگرائی همزیستی با تورکان و روسیه و چین است انگلستان به سرآب رسیده بجز ذوب شدن در سیاستهای روسیه راه دیگری ندارد!!!.... پهلوی هم میتونست استدلال کنه نسل بعد میزاد و بعد خراب درومد نسل بعد میزاد و سقوط نمی کرد [25/04, 12:13] Kaveh K: اگر بحث این بود که نسل بعد میزاد و خراب درومد بازم نسل بعد میزاد که کشف نیست ایده جدیدی نیست میلیونهاساله هست اینکار، و پهلوی با اونهمه ادعا و دکوپز ارتشش و قرارداداش با غرب سقوط نمی کرد-که کرد- می گفتن بازم نسل بعد میزاد.

کلیسای ارامنه ترکیه: استفاده از رنج اجدادمان به‌عنوان استدلال‌های سیاسی علیه ترکیه غیراخلاقی استپاتریارک کلیسای ارامنه ترکیه به مناسبت صد و هفتمین سالروز وقایع 1915 اعلام کرد که استفاده از رنج اجدادشان به‌عنوان استدلال‌های سیاسی علیه ترکیه در عرصه بین‌المللی غیراخلاقی است. - خبرگزاری آناتولی باید جواب گستاخی بایدن فاشیست به کف دستش گذاشته شود.

یک گزارش بین‌المللی: طالبان همچنان بزرگ‌ترین عامل خشونت علیه غیرنظامیان افغانستان استسازمان ثبت وقایع و مناقشات مسلحانه (ACLED) در گزارش جدید خود اعلام کرد، پس از 14 اوت 2021، طالبان همچنان بزرگ‌ترین عامل خشونت علیه غیرنظامیان بوده و بیش از طالبان قصدش اینه همه رو بکشه فقط خودشون بمونن و اربابان تازه نوپای چینی بلکل همینطور است

از سر دادن شعار علیه خانواده رئیس مجلس ناراحت شدم/ در جای جای تهران، نام قالیباف می‌درخشدبا انتقاد از فضای رسانه‌ای ایجاد شده علیه رییس مجلس و خانواده او گفت: این خانواده با چهار ساک رفتند و با ۵ ساک برگشتند و دو قلم جنس هم همراه خود آوردند که مشخص است. دو جوانی که اول ازدواجشان است و می‌خواهند صاحب فرزندی شوند، ذوق دارند و به یک سفر خارجی رفتند و در یک حراجی سیسمونی دیدند و دو قلم جنس هم خریده‌اند. نیازمند حمایت هاتون هستیم ‌Mortazavi_org m_mokhber ‌ raisi_com⁩ ‌ Eynollahi_ir⁩ ‌ نمایندگان سایت_نمایندگان تعویق_کنکور_ارشد_علوم_و_بهداشت تعویق_کنکور_ارشد_۱۴۰۱ ‌ هزاران دانشجو نیازمند حمایت هستند HamidRasaei MiladGoodarzi_ va_ashtari sabaazarpeik j_rashidikoochi raisi_com ⁩ Eynollahi_ir ⁩ mb_ghalibaf ‌ نمایندگان سایت_نمایندگان تعویق_کنکور_ارشد_علوم_و_بهداشت تعویق_کنکور_ارشد_۱۴۰۱ ⚪🔴⚪🔴⚪ ما فقط خواهان اجرای عدالت هستیم ،فاصله یکسال بین آزمون ها، تداخل ماه مبارک رمضان با دوران جمع بندی، تداخل امتحانات دانشگاه و حضوری شدن ناگهانی دانشگاه ها و بی برنامه کلاس ها و دلایل دیگر که در لینک ذیل ذکر شده است:

آیا جنگ اوکراین، باعث کدورت در دوستی الجزایر و روسیه می‌شود؟الجزایر در شمال آفریقا که از طریق دریای مدیترانه با قاره اروپا همسایه است، نزدیک به ۲.۴ تریلیون متر مکعب ذخیره قطعی گاز طبیعی دارد و حدود ۱۱ درصد گاز مصرفی اروپا را تأمین می‌کند.