آیا ورثه می‌توانند سهم خود را بدون رضایت دیگر وراث بفروشند؟

02/02/1401 04:06 ب.ظ

⚖️ آیا ورثه می‌توانند سهم خود را بدون رضایت دیگر وراث بفروشند؟ پاسخ را در ایران‌وایر بخوانید👇 راه‌های ارسال سوالات: ایمیل به infoiranwire.com ارسال به تلگرام به آدرس shomairanwire سوال_جواب_حقوقی اطلاع_رسانی

سلام؛ما یک خانه موروثی داریم که بین شش ورثه مشترک است و همین‌طور بلاتکلیف مانده بود. به تازگی متوجه شدیم که دو نفر از وراث سهم خود ... خواندن در ۱ دقیقه سلام؛ ما یک خانه موروثی داریم که بین شش ورثه مشترک است و همین‌طور بلاتکلیف مانده بود. به تازگی متوجه شدیم که دو نفر از وراث سهم خودشان را فروخته‌اند بدون این که به ما اطلاع دهند. الان هم خریداران جدید می‌گویند تعیین تکلیف کنیم.

می‌خواستم بدانم آیا این دو نفر حق این را داشته‌اند که بدون رضایت ما سهم خود را بفروشند؟ الان که خریداران جدید خواستار تعیین تکلیف شده‌اند، چه اتفاقی می‌افتد؟

با سلام؛ خدمت‌تان عرض شود که اگر گواهی حصر وراثت گرفته شده باشد که با توجه به گذشت شش ماه به نظر می‌رسد این گواهی اخذ شده است، هر یک از وراث این حق را دارند که سهم‌الارث خود را بفروشند و نیازی هم به گرفتن رضایت مابقی وراث وجود ندارد. به همین دلیل عمل دو تن از وراث صحیح و قانونی بوده است. در وضعیت فعلی اگر ملک قابل افراز یا همان تقسیم نباشد، باید توافق کنید. اگر توافق نکنید، هر یک از ورثه می‌توانند دستور فروش بگیرند. در این صورت، یا باید دیگر وراث سهم او را بدهند یا این که خانه از طرف دادگاه به مزایده گذاشته و بعد از فروش، سهم هر کدام داده می‌شود.

ادامه مطلب:
iranwire »

چطور مکرون در مناظره انتخاباتی توجه بیشتری به خود جلب کرد؟دومین مناظره میان امانوئل مکرون و مارین لوپن دو نامزد مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، دقیقاً مثل اولین مناظره این دو در پنج سال پیش، به طور روشن به نفع مکرون تمام شد. بر عکس تجربه تلخ سرنگونی دولت بختیار در غائلۀ 22 بهمن 57، در یک دمکراسی که اصل آزادی بیان و حقوق انسانی تثبیت شده، مناظره طرفدار دمکراسی با هوادار پوپولیسم همیشه به نفع دمکراسی تمام خواهد شد.

عراق به مقابله با دخالت‌های نظامی ترکیه در خاک خود تهدید کرددر واکنش به تاکید مجدد رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه مبنی بر ادامه عملیات نظامی این کشور در شمال عراق و سوریه، وزارت خارجه عراق ادعاهای آنکارا مبنی بر

استرداد متهم قاچاق تسلیحات به ایران از اسپانیا به آمریکامراد بوکئی شهروند ترکیه در سپتامبر پارسال با درخواست دادستانی آمریکا در فرودگاه بارسلونا بازداشت شده بود.

ناوالنی: مارین لوپن به پوتین نزدیک است، فرانسوی‌ها به ماکرون رای دهندالکسی ناوالنی، مخالف سرسخت ولادیمیر پوتین، روز چهارشنبه ۲۰ آوریل (۳۱ فروردین) از رای‌دهندگان فرانسوی خواست تا در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه امانوئل ماکرون را در مقابل مارین لوپن انتخاب کنند. Hi dear friend I invite you to these projects and I hope you will achieve your dreams by reviewing these projects nftbooks _ nftbs bitgert _ brise fwc _ fwctokens bluesparrow BNBchain شیطان درجه یک ،جاسوس امریکا برای خرابی و تباهی کشور روسیه. درودها دوستان فردا جمعه 22.4.2022 کل کائنات بر سلطان 20.9.1443 گابریل خبررسان بر درویش 2.2.1401 پاپ بانو بر خودش درود بر الکسی ناوالنی که از زندان و در حبس بخوبی از قدرت نفوذ کلامش آگاه است و نقش خود را بخوبی ایفا میکند.

مناظره نامزدهای انتخابات فرانسه؛ ماکرون خطاب به لوپن: شما به‌ قدرت روسیه وابسته هستیدامانوئل ماکرون می‌گوید در صورتی که لوپن در انتخابات پیروز شود، به دلیل محدودیت‌هایی که رقیب دست راستی او بر زنان مسلمان وارد می‌کند، کشور با یک جنگ داخلی رو به رو خواهد شد.

پوتین: «فاجعه دونباس» ما را به انجام «عملیات نظامی» در اوکراین واداشتدر حالی که تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در آستانه ورود به ماه سوم است، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه آن‌چه «فاجعه دونباس» خواند، را دلیل اصلی آغاز این