آیا یهودی‌های آلمان 'چمدان‌هایشان را بسته‌اند'؟ | DW | 10.10.2019

18/07/1398 03:56:00 ب.ظ

گزارش‌های پلیس آلمان از افزایش حمله‌های یهودی‌ستیزانه در این کشور حکایت می‌کند. یک مسوول در این حوزه می‌گوید، نمی‌گویم یهودی‌ها چمدان‌ها را بسته‌اند و آماده رفتن هستند اما برخی دنبال چمدانشان می‌گردند.

گزارش‌های پلیس آلمان از افزایش حمله‌های یهودی‌ستیزانه در این کشور حکایت می‌کند. یک مسوول در این حوزه می‌گوید، نمی‌گویم یهودی‌ها چمدان‌ها را بسته‌اند و آماده رفتن هستند اما برخی دنبال چمدانشان می‌گردند. روز گذشته (چهارشنبه ۱۷ مهر) مردی مسلح در شهر هاله آلمان واقع در شرق این کشور با سلاحی گرم به یک کنیسه حمله کرد. بر پایه اطلاعات تاکنون منتشر شده، عامل این حمله تروریستی یک فرد خارجی‌ستیز و یهودی‌ستیز است.

مهاجم که قصد ورود به ساختمان را داشته اما موفق نشده، با تیراندازی به یک زن رهگذر و مردی در خوراک‌فروشی ترکی در نزدیکی کنیسه، دو نفر را به قتل رسانده است. او که ویدیویی از عملیات نیمه‌تمام خود را در اینترنت منتشر کرده، به وضوح تنفرش را از یهودیان و خارجیان مقیم آلمان نشان می‌دهد.

این حمله باردیگر موضوع یهودی‌ستیزی و خارجی‌ستیزی در آلمان را به سرخط خبرهای روز رسانه‌های این کشور تبدیل کرده است. اما این حمله نخستین مورد از یهودی‌ستیزی در سال جاری در آلمان نیست. اوایل مردادماه امسال بود که دو مرد در برلین به یک خاخام یهودی که با کودکانش در راه کنیسه بود، دشنام داده و آب دهان پرتاب کردند. رخدادی که بار دیگر ابعاد یهودی‌ستیزی در آلمان را آشکار کرد و این موضوع را به رسانه‌ها کشاند.

دویچه وله را در تلگرام دنبال کنید این خاخام یهودی که تَیش‌تال نام دارد این هفته با شرکت در کنفرانسی که وزارت دادگستری آلمان درباره موضوع راستگرایان‌ افراطی برپا کرده بود، درباره این اتفاق و معنای آن برای یهودیان سخن گفت.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

آلمان تابلویی از قرن 12 را به افغانستان برگرداندموزیم هنر شهر هامبورگ آلمان چهارشنبه 9 اکتبر تایید کرد که یک اثر هنری افغانستان که در این هامبورگ

دو تن در تیراندازی در شهر هاله آلمان کشته شده‌اند | DW | 09.10.2019مقامات پلیس آلمان اعلام کردند که در جریان تیراندازی در شهر هاله در ایالت زاکسن- آنهالت دست‌کم دو تن کشته شده‌اند. به گفته شاهدان عینی احتمالاً چند مهاجم مسلح در این حادثه شرکت داشته‌اند. یکی از مظنونان دستگیر شده است. مسلمان نبود احیانا؟ به قبرستان یهودیان ( به دلیل مراسم مخصوص شون امروز انجا جمع شدن )حمله شده و به مغازه 'دونر' فروشی یک ترک خودتون پیدا کنید چه کسانی ممکنه حمله کردن .

آلمان: عملیات ترکیه بی‌ثباتی و موج آوارگی در بر دارد | DW | 09.10.2019هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان پیشروی ترکیه به شمال سوریه را به شدت محکوم کرد و اقدام آنکارا را سوق دادن منطقه به بی‌ثباتی و زمینه‌ساز احیای داعش خواند. فرانسه و بریتانیا در صدد تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت برآمده‌اند. اشکالی نداره اروپا تماشاچی باشه ومیزبان اروپا مگه بجز محکوم کردن و رجز خوانی کار دیگه ای هم میکنه؟

دو کشته در حمله از جمله به کنیسه‌ای در آلماندر حمله ای مسلحانه در شهر هاله در شرق آلمان که 'یهودستیزانه' توصیف شده حداقل دو نفر کشته و دو نفر دیگر مجروح شده اند. تصور می شود که یک مظنون، که دستگیر شده، مردی را در یک کبابی و زنی را در یک کنیسه در آن نزدیکی کشته باشد. یوم کیپور روز توبه و عزاست نه جشن ایهاالناس چرا شاه دخترو کس داده؟ چرا دختر علی خامنه‌ای به سعید توسی کس داده؟ چرا اوباما رهبر کشور متخاصم ، به علی خامنه ای نامه فدایت شوم نوشته؟؟ چرا حسنک روحانی به تلفن اوباما حواب داده و به او روز خوش کفته؟ چرا ظریف مُصَوّر با جان کری همقدم شده و با هم فسنجان خوردند

تیراندازی در نزدیکی کنیسه یهودیان در آلمان 2 کشته برجای گذاشتتیر اندازی یک فرد مسلح، روز چهارشنبه 9 اکتبر به سمت عبادتگاه و قبرستان یهودیان در شهر «هاله» آلمان

تیراندازی در نزدیکی یک کنیسه در شرق آلمان دست‌کم ۲ کشته برجای گذاشتپلیس با اعلام این که عامل این تیراندازی فرار کرده از شهروندان خواسته است در خانه بمانند یا به محل امن دیگری بروند. دقایقی پس از تیراندازی در نزدیکی یک کنیسه و قبرستان یهودیان در شرق آلمان پلیس محلی شهر هاله اعلام کرد یک نفر در پیوند با این حمله بازداشت شده است جزئیات بیشتر: