آیا ماسک می‌تواند هنگام سرفه از سرایت کرونا جلوگیری کند؟ | DW | 09.04.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در باره مفید یا غیر ضروری بودن ماسک برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا بحث‌های زیادی شده و بسیاری از فروشگاه‌ها خواهان استفاده مشتریان از آن هستند. نتایج پژوهشی روی بیماران کرونایی در این باره باعث شگفتی محققان شده است.

به دلیل همه‌گیر ‌شدن کرونا ماسک‌‌های صورت با فیلترهای موسوم به در آلمان بسیار نایاب شده است. به این دلیل پزشکان و پرستاران اغلب باید از ماسک‌های جراحی معمولی برای محافظت از چهره خود استفاده کنند. ماسک‌های دست‌دوز نیز در این روزها رواج زیادی یافته‌اند. در خارج از کلینیک‌ها به طور معمول بسیاری افراد از ماسک‌های خود دوخته استفاده می‌کنند.

گزارشی که در"مجله پزشکان آلمان" منتشر شده نشان می‌دهد که محققان کره‌ای برای آزمایش خود از ترشحات سرفه چهار بیمار مبتلا به کووید-۱۹ بر روی ظروف شیشه‌ای ویژه آزمایشگاهی استفاده کرده‌اند. نتایج آزمایش پژوهشگران سئول با مطالعات قبلی در باره ویروس کرونا مغایرت دارد. محققان پیش از این به این نتیجه رسیده بودند که زدن ماسک‌های جراحی به صورت می‌تواند انتقال این ویروس را متوقف کند. در این آزمایش‌ها البته از روش دیگری استفاده شده بود.

در حال حاضر پژوهشگران فقط می‌توانند دلایل این امر را حدس بزنند. محققان می‌گویند که ممکن است خصوصیت آیرودینامیکی ماسک‌ها علت این امر باشد. این بدان معنی است که یک لایه هوا با سرعت بالا ، مانند هوایی که هنگام سرفه با فشار از دهان بیرون می‌آید، می‌تواند به لبه‌های ماسک کشیده شود. به این ترتیب، ویروس‌های کرونا می‌توانند در قسمت بیرونی ماسک‌ها قرار بگیرند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ناکامی چین؛ از سرگیری تاخت و تاز کرونا و نگرانی از مبتلايان بدون علائم بیماریپس از بروز تعادل نسبی در میانگین موارد ابتلاء و مرگ و میر در چین به نظر می رسد این ویروس بار دیگر چجوری تعداد اونایی که علائم ندارن رو شمردن؟ این چه تیتر مسخره ایه. متن خبر نوشته خارجی ها که به چین میرن امارشو بردن بالا
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

خامنه‌اى با کوچک شمردن کرونا : مسئله کرونا نباید باعث غفلت از توطئه «دشمنان» شودآیت الله علی خامنه‌ای رهبر ایران، روز پنجشنبه 9 آوریل در سخنانی با کوچک شمردن بحران بیماری کرونا در حق داره کرونا رو کوچیک میبینه، داشاق به اون توپی کجا کرونا کوچیلی کجا 😜 چرا شما هم مثل آیت_لله_بی_بی_سی می نویسین آیت الله علی خامنه‌ای رهبر ایران؟شما دیگه چقدر پاچه خوارید !اینا خودشون می گن آیت الله علی خامنه‌ای رهبر انقلاب. دشمنان، اولیش خودشه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱.۵میلیون نفر گذشت🔺شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱.۵میلیون نفر گذشت ⚡️در ادامه بحران جهانی کرونا، بیش از یک میلیون و ۵۰۰ نفر به ویروس کووید ۱۹ مبتلا شده اند و تا کنون، نزدیک به ۸۹هزار و ۵۰۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. اوهه بابا، یک سومش مال خود امریکاست :))
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شمار بهبود یافتگان کرونا در جهان از مرز 330 هزار نفر گذشتشمار بهبود یافتگان بیماری کووید-19 در سراسر جهان به بیش از 330 هزار نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پومپئو: اکنون زمان مناسبی برای بازخواست از چین در مورد کرونا نیستمایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریكا ، روز پنجشنبه 9 آوریل اظهار داشت كه هنوزبرای سخن گفتن در مورد پی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نگرانی از شیوع کرونا در زندان‌های اروپا؛ کدام کشورها بیشتر در معرض خطرند؟برخی از زندان‌ها در کشورهای اروپایی به دلیل ظرفیت محدود، تراکم جمعیتی بالایی دارند، شیوع ویروس کرونا موجب نگرانی‌ها مقامات کشورها و گروه‌های حقوق بشری از انتشار سریع و گسترده بیماری کووید ۱۹ در میان زندانیان شده است. به زندانی های ما هم توجه کنید خصوصا زندانی های سیاسی.چرا همیشه سکوت سیاسی شما بر اساس منفعت طلبی است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »