آیا دولت وظیفه‌ای برای حل بحران مدارس کپری و محروم ندارد؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

⚖️سوال: آیا دولت وظیفه‌ای برای حل بحران مدارس کپری و محروم ندارد؟ پاسخ را در بلاگ حقوقی ایران وایر بخوانید سوال_جواب_حقوقی معلمان

مشکلات خیلی زیادی در مناطق محروم حاشیه‎نشین برای امر آموزش و پرورش وجود دارد. مدرسه‌ها اکثرا خیلی کهنه و در برخی نقاط هم مدرسه‌ها کپری است. در مناطقی معلم مجبور است کیلومترها راه برود تا به مدرسه برسد. آیا دولت وظیفه‎ای برای حل این بحران ندارد؟تدارک امکانات آموزشی نسبت به همه شهروندان از وظایف دولت است.

بر طبق اصل سی‎ام قانون اساسی ایران، دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را تا سر حد خودکفایی کشور به طور رایگان گسترش دهد. هم‎چنین تبعیض در توزیع امکانات آموزشی بین شهروندان برخلاف «قانون اساسی» است. این که در شهرهای بزرگ مدارس نسبتا خوبی نسبت به شهرها و مناطق محروم داشته باشند، کاملا تبعیض است. دولت وظیفه دارد که تمامی مدارس را با استانداردهای تقریبا مشابهی اداره کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عمران خان دولت هند را به برنامه‌ریزی برای اقدام نظامی در کشمیر متهم کردعمران خان دولت هند را به برنامه‌ریزی برای اقدام نظامی در کشمیر متهم کرد هند روز ۱۴ مردادماه اعلام کرد که خودمختاری ایالت کشمیر از این پس اعتبار نخواهد داشت. هند به دنبال آن است که این منطقه را به دو بخش تقسیم کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آیا بازی‌های ویدیویی در افزایش بروز خشونت موثرند؟براساس پژوهش‌ها، هیچ دلیل موجهی وجود ندارد که نشان دهد بازی‌های_رایانه‌ای موجب افزایش خشونت در دنیای واقعی می‌شوند، ولی سازندگان این بازی‌های ویدیویی باید حواسشان به سلاح‌ها و درگیری‌های این بازی‌ها باشد. بیشتر بخوانید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

آیا کارگران روزمزد از حمایت‌های قانون کار بهره‌مند می‌شوند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آیا توانایی زنان در انجام چند کار همزمان بیش از مردان است؟ | DW | 15.08.2019تاکنون گفته می‌شد که زنان بهتر از مردان چند کار همزمان را انجام می‌دهند. یک محقق آلمانی برای سنجش این کلیشه آزمایش‌هایی را روی زنان و مردان انجام داده است. یک عصب‌روانشناس هم نتیجه یافته‌های این محقق را تأیید کرده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »