آیا دولت وظیفه‌ای برای حل بحران مدارس کپری و محروم ندارد؟

25/05/1398 11:53:00 ق.ظ

⚖️سوال: آیا دولت وظیفه‌ای برای حل بحران مدارس کپری و محروم ندارد؟ پاسخ را در بلاگ حقوقی ایران وایر بخوانید سوال_جواب_حقوقی معلمان

مشکلات خیلی زیادی در مناطق محروم حاشیه‎نشین برای امر آموزش و پرورش وجود دارد.

مدرسه‌ها اکثرا خیلی کهنه و در برخی نقاط هم مدرسه‌ها کپری است. در مناطقی معلم مجبور است کیلومترها راه برود تا به مدرسه برسد. آیا دولت وظیفه‎ای برای حل این بحران ندارد؟

با سلام؛ تدارک امکانات آموزشی نسبت به همه شهروندان از وظایف دولت است. بر طبق اصل سی‎ام قانون اساسی ایران، دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را تا سر حد خودکفایی کشور به طور رایگان گسترش دهد. هم‎چنین تبعیض در توزیع امکانات آموزشی بین شهروندان برخلاف «قانون اساسی» است. این که در شهرهای بزرگ مدارس نسبتا خوبی نسبت به شهرها و مناطق محروم داشته باشند، کاملا تبعیض است. دولت وظیفه دارد که تمامی مدارس را با استانداردهای تقریبا مشابهی اداره کند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

روایت نجات زنان اچ آی وی مثبت با یک خط مشاوره

منصوریان: خط هات لاین یا خط تلفنی اورژانس اجتماعی زمانی در تهران برقرار می شود که وقتی فردی قصد آزار به خود یا خودکشی داشت، هیچ مرجعی برای دریافت مشاوره فوری ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

عمران خان دولت هند را به برنامه‌ریزی برای اقدام نظامی در کشمیر متهم کردعمران خان دولت هند را به برنامه‌ریزی برای اقدام نظامی در کشمیر متهم کرد هند روز ۱۴ مردادماه اعلام کرد که خودمختاری ایالت کشمیر از این پس اعتبار نخواهد داشت. هند به دنبال آن است که این منطقه را به دو بخش تقسیم کند.

آیا بازی‌های ویدیویی در افزایش بروز خشونت موثرند؟براساس پژوهش‌ها، هیچ دلیل موجهی وجود ندارد که نشان دهد بازی‌های_رایانه‌ای موجب افزایش خشونت در دنیای واقعی می‌شوند، ولی سازندگان این بازی‌های ویدیویی باید حواسشان به سلاح‌ها و درگیری‌های این بازی‌ها باشد. بیشتر بخوانید:

آیا کارگران روزمزد از حمایت‌های قانون کار بهره‌مند می‌شوند؟

آیا توانایی زنان در انجام چند کار همزمان بیش از مردان است؟ | DW | 15.08.2019تاکنون گفته می‌شد که زنان بهتر از مردان چند کار همزمان را انجام می‌دهند. یک محقق آلمانی برای سنجش این کلیشه آزمایش‌هایی را روی زنان و مردان انجام داده است. یک عصب‌روانشناس هم نتیجه یافته‌های این محقق را تأیید کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد