آیا انتشار عکس از وضعیت بد اقتصادی از سوی عکاسان خبری جرم است؟

15/04/1399 09:17 ق.ظ

سلام! یک عکاس خبری هستم که در اینستاگرام فعالیت دارم و تقریبا اکثر اهالی شهرستانمان اینستاگرام من را دنبال می‌کنند. از اطلاعات برای انتشار تصاویری از فقر روستاها احضارم کرده‌اند. آیا این کار جرم است سوال_جواب_حقوقی خبرنگاری_جرم_نیست اطلاعات_سپاه

سلام! یک عکاس خبری هستم که در اینستاگرام فعالیت دارم و تقریبا اکثر اهالی شهرستانمان اینستاگرام من را دنبال می‌کنند. چند روزی است که در مورد فقر عکس‌هایی از روستاهای شهرستانمان منتشر می‌کنم. چند وقت پیش یک سری پیام‌های تهدید آمیز دریافت کردم که نباید کارهای ضد انقلابی بکنم و من اهمیتی ندادم. مدتی قبل از اطلاعات سپاه تماس گرفتند و من را خواستند. بعد از این که رفتم به من گفتند که از عکس‌های من سوء استفاده می‌شود و این فعالیت‌ها به ضرر انقلاب است. خلاصه یک جوری می‌گفتند که نباید عکس‌هایی که در مورد وضعیت بد اقتصادی مردم است را منتشر کنم. سوالم این است که آیا سپاه یا اطلاعات می‌تواند برای من دردسر ایجاد کند اگر باز به کارم ادامه بدهم؟.رئیس جمهوری ایران در جلسه ستاد مقابله با کرونا اعلام کرد استفاده از ماسک از روز یکشنبه در مکان‌های عمومی و سرپوشیده اجباری است..به گزارش خبرنگار ایلنا، نمایندگان پس از سخنان ظریف در بخش اول در صحبت‌های خود از هیچ توهینی به ظریف دریغ نکردند و او را ذلیل و دروغگو خواندند و گفتند که به آمریکا در بحث برجام کمک کرده است..تبعات کرونا؛ افزایش انتقادها از عملکرد خطوط هوایی در برابر مشتریان.

.با سلام! خدمتتان عرض شود که مطابق قانون اساسی هر کس حق دارد عقیده خود را آزادانه بیان کند مگر در مواردی که منع صریحی در قانون وجود داشته باشد. انعکاس واقعیات جامعه از طریق عکس و مطالب یک حق برای تمامی شهروندان است و هیچ مقامی نمی‌تواند مانع آن بشود ضمن اینکه نمی‌توان گفت عکس کذب است و دروغ می‌گوید مگر اینکه ادعا کنند خود عکس جعلی است. به هر ترتیب هیچ اجباری برای پیروی از نظرات ماموران امنیتی ندارید و قانونا آنها نمی‌توانند برای شما دردسر ایجاد کنند اما با این وجود با توجه مستقل نبودن دادگاه‌ها به خصوص دادگاه‌های انقلاب و قدرت بیش از حد مامورین امنیتی امکان الینکه آنها برای شما پرونده سازی کنند منتفی نیست. موفق باشید!.استانبول/ خبرگزاری آناتولی..در این هنگام یکی از نمایندگان گفت: ظریف به ما توهین می‌کند و می‌گوید شما نفهم هستید..

ادامه مطلب:
iranwire »

ایرانیان از فردا ملزم به استفاده از ماسک در مکان‌های سرپوشیده هستندرئیس جمهوری ایران در جلسه ستاد مقابله با کرونا اعلام کرد استفاده از ماسک از روز یکشنبه در مکان‌های عمومی و سرپوشیده اجباری است. - خبرگزاری آناتولی

از توهین نمایندگان به ظریف تا تشکر کنایه‌آمیز وزیر امورخارجه از مهمانوازی مجلسجلسه امروز (یکشنبه ۱۵ تیر) مجلس شورای اسلامی با دستور کار ارائه گزارش از سوی وزیر امور خارجه آغاز شد که به دور از حاشیه نبود.

حمایت از حقوق مسافران؛ کمیسیون اروپا از ایتالیا و یونان توضیح خواسترویکرد منفعت‌طلبانه برخی شرکت‌های هوایی در فراهم کردن امکان خرید بلیط و سپس لغو پروازها در دوران اعمال محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری همه‌گیر کووید۱۹ که با هدف جذب نقدینگی برای تامین هزینه‌ها صورت می‌گیرد،‌ علاوه بر اعتراض مسافران،‌ صدای کمیسیون اروپا را نیز درآورد.

ترامپ از تلاش برای از بین بردن تاریخ آمریکا انتقاد کرددونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنانی به مناسبت روز استقلال این کشور از آنچه کارزار بی‌رحمانه برای از بین بردن تاریخ آمریکا و بدنام کردن قهرمانان آن خواند به شدت انتقاد کرد.

هفته مد پاریس؛ آیا انقلابی در صنعت مد در راه است؟در پی این تحولات، شکاف‌ها و اعتراض‌ها زمانی واقعاً آشکار شد که چند صد تن از دست‌اندرکاران معروف مد با هدایت استاد بلژیکی، «دریس فن‌نوتن» در ماه مه نامه‌ای سرگشاده را برای درخواست تغییرات اساسی در این صنعت امضا کردند.

آیا در قوانین ایران، همکاری با رسانه‌های خارج از کشور و یا ارسال خبر به آن‌ها جرم است؟