آیا وجود کروناویروس در فاضلاب می‌تواند خطرناک باشد؟

05/06/1399 10:37:00 ق.ظ

آیا وجود کروناویروس در فاضلاب می‌تواند خطرناک باشد؟ براساس یک مطالعه جدید جهانی که توسط محققان موسسه تحقیقات آب زاکربرگ در دانشگاه 'بن گوریون' انجام شده، فاضلاب‌های حاوی کروناویروس ممکن است یک تهدید جدی باشند.

براساس یک مطالعه جدید جهانی که توسط محققان موسسه تحقیقات آب زاکربرگ در دانشگاه 'بن گوریون' انجام شده، فاضلاب‌های حاوی کروناویروس ممکن است یک تهدید جدی باشند. هدف محققان از انجام این مطالعه، ارزیابی تهدیدات احتمالی، راه‌های تحقیق و راه حل‌های ممکن و همچنین ارائه دیدگاه‌های مفید برای آینده است.

دکتر"ادو بار زیو"(Edo Bar-Zeev) محقق این مطالعه گفت: دلایل کافی وجود دارد که نگران این موضوع باشیم ما قصد داریم بدانیم تا چه مدت کروناویروس‌ها می‌توانند در فاضلاب زنده بمانند و چگونه حضور آنها می‌تواند بر منابع آب طبیعی تأثیر بگذارد. آیا فاضلاب می‌تواند حاوی کروناویروس‌های کافی برای آلوده کردن افراد باشد؟ حقیقت این است که ما به اندازه کافی درباره این موضوع نمی‌دانیم و این موضوع می‌بایست هرچه سریع‌تر مورد بررسی قرار گیرد.

بار زیو و سایر محققان اظهار داشتند که نشت فاضلاب به داخل رودخانه‌های طبیعی، ممکن است از طریق هوابرد به عفونت منجر شود. به همین ترتیب ، فاضلاب تصفیه شده‌ای که برای پر کردن تأسیسات آب تفریحی مانند دریاچه‌ها و رودخانه‌ها استفاده می‌شود، می‌تواند منبع آلودگی نیز باشد. سرانجام، میوه‌ها و سبزیجات آبیاری شده با فاضلاب‌هایی که به طور مناسب ضد عفونی نشده‌اند نیز می‌توانند مسیری برای آلودگی غیرمستقیم باشند.

بیماری هوابُرد به بیماری گفته می‌شود که در اثر عوامل بیماری‌زایی که می‌توانند توسط ذرات ریز، از طریق هوا و مکان منتقل شوند، ایجاد شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

تظاهرات در ویسکانسن آمریکا در پی شلیک پلیس به یک مرد سیاه‌پوست غیرمسلح - BBC News فارسیپس از آن که شلیک پلیس به یک مرد سیاه‌پوست در شهر کنوشا ایالت ویسکانسن به اعتراضات شبانه در برابر مقر فرماندهی پلیس و آتش زدن چند خودرو انجامید، مقام‌ها در این ناحیه مقررات منع آمد و شد شبانه وضع کرده اند اما معترضان فریاد می‌زنند که 'عقب نخواهند نشست'. مردی که پلیس از پشت به او چند بار شلیک کرده در بیمارستان بستری و حالش وخیم است.

در دوران شیوع کرونا روند آموزش حتی یک روز در کشور تعطیل نشدجهانگیری: *نیازمند بالا بردن تاب‌آوری جامعه برای عبور از سختی‌ها هستیم *سختی و دشواری بر زندگی مردم سایه انداخته است *فرهنگ ایرانی-اسلامی قادر است ایران را از همه مشکلات عبور دهد *در دوران شیوع کرونا روند آموزش حتی یک روز در کشور تعطیل نشد

در یک کمپ برهنگان در فرانسه ظرف چند روز صد نفر کرونا گرفتندتنها در روز چهارشنبه گذشته ۵۷ و روز دوشنبه ۳۸ مورد مثبت آزمایش کووید در این مکان تفریحی گزارش شده است.

شهادت یک مرزبان در درگیری با قاچاقچیان موادمخدر در زابلایلنا:فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان گفت: شب گذشته در درگیری مسلحانه مرزداران با قاچاقچیان موادمخدر در حوزه هنگ زابل، یک تن از دلاورمردان مرزبانی به شهادت رسید.

ترور «ریهام یعقوب»؛ آیا جمهوری اسلامی مسئول قتل‌ فعالان مدنی در عراق است؟

آیا قدیمی‌ترین سازه‌های جهان در عربستان هستند؟باستان شناسان به تازگی گزارش داده اند که سازه های سنگی پراکنده که در سال ۲۰۱۷ در عربستان کشف شدند، برخی از قدیمی ترین بناهای تاریخی جهان هستند و قدمت آنها حدود ۷۰۰۰ سال است