آیا انفجار بیروت تاثیری در روابط تجاری ایران و لبنان دارد؟

06/08/2020 12:37:00 ب.ظ

آیا انفجار بیروت تاثیری در روابط تجاری ایران و لبنان دارد؟

ایران, تجارت

آیا انفجار بیروت تاثیری در روابط تجاری ایران و لبنان دارد؟

مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت اظهار داشت: با توجه به اینکه محصولاتی مانند پسته و فرش از جمله مهمترین کالاهای صادراتی کشور به لبنان محسوب می‌شود، این انتظار می‌رود که صادرکنندگان این نوع محصولات بتوانند از سایر مسیرها مانند خطوط هوایی بتوانند به صادرات خود به لبنان ادامه دهند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه لبنان در سال‌های اخیر جزو شرکای اصلی تجارت خارجی ج.ا.ایران قرار نداشته است، به نظر می‌رسد این حادثه تاثیر معناداری بر تجارت خارجی کشور نداشته باشد. با این وجود، می‌توان انتظار داشت که این موضوع در کوتاه مدت بر تجارت دو جانبه میان دو کشور آثار منفی خواهد داشت و با توجه به تخریب و احتمال تعطیلی بندر بیروت موجب کاهش نسبی تجارت میان طرفین شود.

مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت تصریح کرد: وقوع این انفجار و تخریب زیرساخت‌های بندری - تجاری کشور لبنان و بویژه کشته و مجروح شدن برخی از شهروندان لبنانی موجب تاسف بسیار شده است و ابعاد این فاجعه بسیار دردناک در محاسبات و مناسبات تجاری فیمابین فاقد اهمیت است و در همین ارتباط نیز سرپرست محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال ارسال پیام‌های جداگانه همدردی برای همتایان لبنانی خود هستند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

بعد از انفجار بزرگ در بیروت، آمریکا پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است🔺بعد از انفجار بزرگ در بیروت، آمریکا پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است ⚡️مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که سه شنبه غروب به وقت واشنگتن منتشر کرد،‌ گفت که ایالات متحده پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است.

صلیب‌سرخ لبنان: تلفات انفجار بیروت به 100 کشته و بیش از 4000 زخمی رسیدصلیب سرخ لبنان اعلام کرد که شمار قربانیان انفجار روز گذشته در بیروت به 100 نفر و تعداد مجروحان به بیش از 4 هزار نفر رسیده است. - خبرگزاری آناتولی

هواپیمای نیروی هوایی ترکیه حامل کمک‌ها و نیروهای امدادی به لبنان از آنکارا عازم بیروت شدهواپیمای نیروی هوایی ترکیه حامل کمک‌ها و نیروهای امدادی به لبنان از آنکارا عازم بیروت شد

اخراج مهاجران از آلمان به دلیل کرونا کمتر از نصف شد | DW | 06.08.2020در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ تعداد مهاجران غیرقانونی بازپس فرستاده شده از آلمان به کمترین میزان در سال‌های اخیر کاهش یافته است. مهم‌ترین علت این کاهش همه‌گیری ویروس کرونا و پیامدهای آن عنوان می‌شود.

استرالیا؛ نهنگ مادر برای محافظت از فرزند خود به دو زن شناگر حمله کردیک نهنگ مادر برای محافظت از فرزند خود به دو زن در سواحل استرالیا حمله کرد که موجب زخمی شدن این دو زن شد.

فرانسه از اتباعش خواست به ایران سفر نکنندوزارت خارجه فرانسه اعلام کرد از تاریخ اول ماه اوت، صدور ویزای توریستی در سفارت این کشور در تهران متوقف شده است.

فرزاد پیلتن در گفت‌وگو با ایلنا در مورد تاثیر بمب‌گذاری در یکی از بنادر تجاری لبنان بر تجارت ایران با این کشور اظهار داشت: تجارت ج.Share via Email Print this page مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که سه شنبه غروب به وقت واشنگتن منتشر کرد،‌ گفت که ایالات متحده پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است.صلیب سرخ لبنان اعلام کرد که شمار قربانیان انفجار روز گذشته در بیروت به 100 نفر و تعداد مجروحان به بیش از 4 هزار نفر رسیده است.05.

ا.ایران و لبنان در سال گذشته حدود ۵۰ میلیون دلار بوده است که شامل صادرات ۳۰ میلیون  دلار و ۲۰ میلیون دلار واردات بوده است. ما وضعیت را زیر نظر داریم و آماده کمک به مردم لبنان برای خروج از این فاجعه وحشتناک هستیم. وی ادامه داد: با توجه به اینکه لبنان در سال‌های اخیر جزو شرکای اصلی تجارت خارجی ج.2020 استانبول/خبرگزاری آناتولی جورجس کتانه، یکی از مقامات سازمان صلیب سرخ لبنان در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی این کشور درباره شمار تلفات انفجار مهیب دیروز در بیروت گفت: شمار قربانیان به 100 نفر و تعداد مجروحان به بیش از 4 هزار نفر رسیده است.ا. اسرائیل نیز پیشنهاد کمک به لبنان را بعد از این انفجار داده است.ایران قرار نداشته است، به نظر می‌رسد این حادثه تاثیر معناداری بر تجارت خارجی کشور نداشته باشد.

با این وجود، می‌توان انتظار داشت که این موضوع در کوتاه مدت بر تجارت دو جانبه میان دو کشور آثار منفی خواهد داشت و با توجه به تخریب و احتمال تعطیلی بندر بیروت موجب کاهش نسبی تجارت میان طرفین شود. همچنین دفتر نخست وزیر اسرائیل در بیانیه‌ای دیگر اعلام کرد با تائید بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای کمک‌های انسان‌دوستانه و پزشکی، رئیس شورای امنیت ملی با هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل برای صلح خاورمیانه صحبت کرد تا مشخص شود اسرائیل چطور می‌تواند کمک‌های بیشتر را به لبنان ارائه دهد.. مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت تصریح کرد: وقوع این انفجار و تخریب زیرساخت‌های بندری - تجاری کشور لبنان و بویژه کشته و مجروح شدن برخی از شهروندان لبنانی موجب تاسف بسیار شده است و ابعاد این فاجعه بسیار دردناک در محاسبات و مناسبات تجاری فیمابین فاقد اهمیت است و در همین ارتباط نیز سرپرست محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال ارسال پیام‌های جداگانه همدردی برای همتایان لبنانی خود هستند. وی اضافه کرد:  با این وجود؛ با توجه به اینکه محصولاتی مانند پسته و فرش از جمله مهمترین کالاهای صادراتی کشور به لبنان محسوب می‌شود، این انتظار می‌رود که صادرکنندگان این نوع محصولات بتوانند از سایر مسیرها مانند خطوط هوایی بتوانند به صادرات خود به لبنان ادامه دهند. تصاویر این انفجار در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که بعد از دود یک آتش‌سوزی بزرگ، ناگهان یک انفجار بزرگ روی می‌دهد که موج انفجار آن تا چند کیلومتر ادامه می یابد. لینک کوتاه .