آیا امکان باطل کردن انتقال اموال فردی که فوت شده وجود دارد؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 18 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

⚖️سوال: آیا امکان باطل کردن انتقال اموال فردی که فوت شده وجود دارد؟ پاسخ را در بلاگ حقوقی ایران وایر بخوانید👇 سوال_جواب_حقوقی

پدر من چند وقت پیش در اثر سرطان فوت کرد. او دو همسر داشت که من از همسر اول هستم. پدرم سال‌ها بود که با همسر دومش زندگی می‌کرد. پس از مرگش، رفتیم بابت مساله ارث تعیین تکلیف کنیم که همسر دوم یک سری کاغذ و سند جلوی ما گذاشت و گفت پدرتان قبل از مرگ همه چیز را به نام من و بچه‌هایم کرده است. فقط مقدار کمی پول نقد در بانک داشت که باقی مانده است. من مطمئن هستم که همسرش با فریب یا فشار، پدرم را مجبور به این کار کرده است.

این‌که می‌فرمایید با فریب و زور بوده است، توجه کنید که اگر انتقال به موجب سند رسمی، یعنی از طریق دفترخانه انجام شده باشد، اثبات این که فرد تحت فشار بوده و به عبارتی، «مکره» شده است، وجود ندارد. اما اگر به موجب سند عادی باشد، باید بتوانید اثبات کنید که فشار به حدی بوده که پدرتان مجبور و مکره شده است که اثبات این هم آسان نیست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اگر اون حساب برای شما نمیزاشت از لحاظ قانونی بهتر بود_ کار از کار با همون ی دونه حساب ناقابل گذشته_

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بررسی نوسان ۵ شاخص کلان؛ آیا اقتصاد ایران در حال غلبه بر تبعات شیوع کروناست؟با وجود جهش ۹۳.۵ درصدی نرخ ارز در دوره شیوع کرونا و افزایش نرخ تورم نقطه‌ای به بالاترین سطح در یک‌سال گذشته، افت روند تجارت خارجی ایران کاهش یافته و فشار شیوع کرونا بر بازار کار ایران افت کرده است. آیا تبعات شیوع کرونار در حال غلبه بر ا اقتصاد ایران است؟ میبخشید تیتر اشتباه بود، اصلاحش کردم آیا تبعات شیوع کرونا در حال غلبه بر اقتصاد ایران است؟ میبخشید تیتر اشتباه بود، اصلاحش کردم
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بررسی حضور محدود تماشاگران در ورزشگاه ها/ امکان تعطیلی لیگ ها وجود داردسرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی از بررسی حضور محدود تماشاگران در ورزشگاه ها خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بررسی حضور محدود تماشاگران در ورزشگاه ها/ امکان تعطیلی لیگ ها وجود داردسرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی از بررسی حضور محدود تماشاگران در ورزشگاه ها خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ادعای سرویس جاسوسی انگلیس علیه ایران، روسیه و چینیک مقام ارشد سرویس جاسوسی انگلیس مدعی شد چالش هایی در زمینه امنیت ملی برای انگلیس وجود دارد که کشورهایی از جمله ایران، روسیه و چین از عاملان آن هستند. ادعاکردن درخصوص موضوعی نمیتواندملاک صحیح بودن ان باشدبلکه هرموصوع موردادعا بایدثابت شودوبراساس ان اقدام کرد.وازانجاکه کشورانگلیس دراغلب تجاوزبه کشورها ازطرف ناتوشرکت داشته است که خودموجب ناامنی درجهان شده است نمیتواندادعای اوموردتاییددیگران قرارگیردکه ان دنباله همان ناامنیهاست.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ماجرای «ایمیل‌های فاش شده» هیلاری کلینتون؛ متونی که وجود خارجی نداشتدر اتفاقی عجیب تعدادی از حساب‌های کاربری مجعول و غیر حقیقی فارسی زبان شروع به انتشار بخش‌هایی از ایمیل‌های هیلاری کلینتون کردند که شگفتی مخاطبان را به همراه داشت. این در حالی بود که اساسا هیچ ایمیلی منتشر نشده بود و کل این ماجرا ساخته فیک‌نیوزهای شبکه‌های اجتماعی بود. دروغی بزرگ، تکرار دروغ و احیانا باور دروغ و احتمالا تکذیبی که دیده نمی شود.این چرخه معیوب سالهاست که قدرت تفکر و آنالیز مسائل را از ما گرفته. آره ارواح کص عمه ت ماله کشی شغل انبیاء و حواریون است...!! ایمیلهای_هیلاری
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هجده نماینده پارلمان تونس به کرونا مبتلا شدندماهر العیادی پزشک پارلمان تونس اعلام کرد که 18 نفر از نمایندگان پارلمان این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »