آیا آمریکا می‌تواند در آسیا با چین مقابله کند؟ - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 77 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آیا آمریکا می‌تواند در آسیا با چین مقابله کند؟

این اظهارات با توافق نمایندگان استرالیا، هند و ژاپن همزمان بود، توافقی که بر سر اجرای طرحی تا پایان سال به منظور تحکیم زنجیره تامین در هند-آرام واصل شد که هدفش مقابله با تسلط کالاهای چینی بر منطقه است.اختلافات مرزی هند و چین از ماه ژوئن بالا گرفته است و با وجود مذاکره در سطح وزیران و فرماندهان نظامی پیشرفت محسوسی در جهت کاهش تنش حاصل نشده است.

روزنامه هندی پرینت روز ۶ سپتامبر نوشت "دعوت شدن استرالیا به جزیره مالابار در این مقطع 'پیامی مهم' به پکن است که کشورها می‌خواهند در منطقه هند-آرام در برابر چین بایستند. اما منابع مختلف می‌گویند که چنین تصمیمی ممکن است باعث رنجش پکن شود و مذاکرات تنش‌زدایی فعلی را مختل کند." به گفته ناظران، رسمی شدن این اتحاد می‌تواند دستاورد مهمی برای دولت آمریکا باشد که به نظر می‌رسد در دوره ترامپ جایگاه رهبری جهانی خود را از دست داده است.

روزنامه دولتی گلوبال تایمز در سرمقاله ۲۰ اوت خود نوشت که "روابط چین با هند و چین با ژاپن به سرعت روابط چین با آمریکا وخیم نشده است" و اضافه کرد که مذاکره با هند "همچنان روال کلی است" و ژاپن برای "توسعه اقتصادی در دوران پساهمه‌گیری" به چین نیاز دارد.کناره‌گیری شینزو آبه از مقام نخست‌وزیری ژاپن به گمانه‌زنی‌ها درباره تعهد این کشور به کوآد و استراتژی کلی در قبال چین دامن زده است.

حالا همه نگاه‌ها به یوشیهیده سوگا، جانشین آبه، دوخته شده است که روز ۱۶ سپتامبر قدرت را به دست گرفت. ژاپن بعید است که در دوره رهبری او از تعهدات خود در قبال کوآد پا پس بکشد، اما هنوز معلوم نیست که او مانند آبه نقشی فعال در پیشبرد این اتحاد ایفا خواهد کرد یا نه.اقدامات خصمانه اخیر چین باعث شده است که کشورهایی مانند هند و استرالیا دنبال راه‌کاری چندجانبه برای ادامه فشار بر این کشور کمونیستی باشند. اما توانایی کوآد برای مقابله با اقدامات چین به توافق این اتحاد بر سر اهداف مشخص در آینده بستگی دارد.

در عین حال صحبت‌هایی هم درباره دعوت بعضی از کشورهای خاص آسه‌آن و بزرگتر کردن این اتحاد به گوش می‌رسد، کشورهایی که با چین اختلاف دریایی دارند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

با چهار طالب کاسه پاکستان مقابله نتوانست باز از چین گپ میزنه

بله می تونه هم از نظر نظامی و هم از نظر اقتصادی میتونه چین رو مثل شوروی فلج کنه

تخم ترامپ هم نیستن آیت_الله_بی_بی_سی

دوران استعمار پیر تمام شد فعلا ایت الله بی بی س به پاسداران رسیدگی کند برای اعمال خراب کاری

نخیر، امریکا نمیتواند با چین در آسیا مقابله کند...

نخیر

ترامپ ع عر زیاد میکنه جدیدی نگیرید

بله میتونه

این جنگ زرگری بیشتر شبیه جنگ ابرقدرت هاست که ایران مستعمره نوین کی باشه هر کی یه جور ج.ا رو شیر می کنه دست آخر هم به مردم فشار میارن تا از رحم بزرگان یا خشم اقلیت مردم استفاده کنن

برخورد آمریکا با جین به مانند شوروی نیست که قهر آمیز باشد بلکه بصورت برخورد و پیشگیری از ایجاد تنش غیر قابل کنترل است چین بیش از 800 میلیارد لار اوراق قرضه از آمریکا خریده و شریک تجاری است چین امریکا ترامپ

بدبخت تر از هندی ها ادم وجود نداره روح گاندی شاد هیچ وقت فکرشو نمیکرد مردم میلیاردیش از زیر انگلیس بلند بشن برن زیر امریکا بخوابن!

من این مقاله رو نخوندم و نمیخونم چون میدونم القا میکنید طوری که به نفع چین باشه. ولی آمریکا دهنشون رو سرویس میکنه مردم هم بعد از براندازی تک تک کارکنان بی بی سی رو برای محاکمه میکنن.

به کوری چشم بی‌بی‌سی فارسی: بله. Justice4Navid

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نیکبخت: آقای سعادتمند، با احساسات هواداران بازی کردی حالا بیا پاسخگو باش/ همان زمان گفتم دارند با اسم استراماچونی بازی می‌کنند/ در فوتبال ایران باید دستت با دلال‌ها در یک کاسه باشدپیشکسوت استقلال با انتقاد از رفتار مدیریت باشگاه از آنها خواست پاسخگوی هواداران باشند. گه نخور بچه خوشگل
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آیا فرد بازداشت‌شده می‌تواند در برابر سوال‌های ماموران امنیتی سکوت کند و پاسخ ندهد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کمیته کشوری مبارزه با کرونا در ایران: بیمارستان‌ها جایی برای بستری ندارندعضو ستاد کشوری مبارزه با کرونا در ایران اعلام کرده است مراجعه به مراکز درمانی به حدی فراوان است که دیگر جایی برای بستری بیماران نیست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کشف یک اسکلت با تدفین اسلامی در آذربایجان غربیکشف یک اسکلت با تدفین اسلامی در آذربایجان غربی | سرپرست هیات باستان‌شناسی: در حین اجرای پروژه گمانه‌زنی به منظور تعیین حریم و پیشنهاد عرصه گوک تپه استان آذربایجان غربی یک اسکلت انسانی که به شیوه اسلامی تدفین شده است، کشف شد. کشف_اسکلت گوگ_تپه
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

تردد برخی مسئولان با اورژانس در تهران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تایلندی‌ها با درخواست استعفای دولت و اصلاحات در نظام سلطنتی به خیابان‌ها آمدندده‌ها هزار نفر عصر روز شنبه ۱۹ سپتامبر (۲۹ شهریور) در نزدیکی کاخ سلطنتی سابق در بانکوک گرد هم آمدند و خواستار آزادی‌های بیشتر و استعفای نخست وزیر تایلند شدند. از سوی دیگر بسیاری نیز خواستار اصلاحات در نظام پادشاهی تایلند شدند، موضوعی که تا کنون پرداختن به آن در این کشور ممنوع بوده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »