آیا صادرات نفت ایران در دوران رئیسی ۴۰ درصد رشد داشته است؟ | DW | 15.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس‌جمهوری ایران از رشد ۴۰ درصدی صادرات نفت در دولت سیزدهم خبر داده است؛ ادعایی که نه تنها مورد تایید کارشناسان و نهادهای بین‌المللی نیست، بلکه آمارها از افت صادرات نفت ایران طی چند ماه گذشته خبر می‌دهد.

ابراهیم رئیسی، روز جمعه ۲۴ دی‌ماه اعلام کرد که"صادرات نفتی ایران به حدی افزایش یافته که ما دیگر نگران صادرات آن نیستیم، صادرات نفت در دولت سیزدهم ۴۰ درصد افزایش یافته و پول حاصل از صادرات نیز در حال بازگشت به کشور است".

در کل، صادرات نفت خام ایران در سال گذشته خورشیدی ۶۲۰ هزار بشکه بوده که تقریبا دو برابر سال ۲۰۲۰ است، اما اوج‌گیری صادرات نفت ایران ارتباطی با دولت ابراهیم رئیسی ندارد و از زمان آغاز به کار دولت جو بایدن اتفاق افتاده است. آمارهای گمرکی چین نیز نشان می‌دهد پارسال واردات نفتش از این کشورها، خصوصا مالزی، افزایش چشمگیری داشته؛ در حالی که تولید نفت مالزی رشدی نشان نمی‌دهد.

نکته دیگر در سخنان آقای رئیسی این است که مدعی شده «صادرات نفتی ایران به حدی افزایش یافته که ما دیگر نگران صادرات آن نیستیم». آخرین آمار دیوان محاسبات نشان می‌دهد که در نیمه اول سال جاری خورشیدی تنها ۱۴.۵ درصد از بودجه نفتی برای همین دوره محقق شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اگه سواد داشت با احتیاط بیشتری دروغ میگفت و اعلام میکرد چهاردرصد

ما که ندیدیم اما لبنان ورودی ها میدانند

کدام کار شناس. کارشناس مورد تأیید شما!

۴۰ درصد ! اصلا ۸۰ درصد کی با کیه اون داره برای امت اسلامی خودش میگه و خریدار حرفش رو هم داره متاسفانه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

‎دبیر شورای عالی مناطق آزاد ایران خواستار دریافت ۱۰۰ میلیون دلار نفت برای تهاتر شددبیر شورای عالی مناطق آزاد ایران می‌گوید از دولت خواسته است که در لایجه بودجه سال آینده درخواست تهاتر ۱۰۰ میلیون یورو با پیمانکار پروژه پل خلیج فارس دیده شود تا عملیات اجرایی... ملت به این گــــــــــــه💩💩💩💩 غیرتی هرگــز ندیده حکومتی تـــــــــــــــوپ تــــــــــــــانک فشفشه ملت خـــــاموش سوپرکــــــــوسکشه مادزدان ایرانیم کوسکشهای خندانیم فرزندان قرانیم پیروان محمد همون قاتل کوسکش کوس بازه مامسلم خونخواریم قاتلان ایرانیم ثروت ایران راارث پدرکوسکش خود میدانیم مابایدجبار باشیم بیرحموخونخوار باشیم برای حفظ قدرت باید که مسلم باشیم نابود باشی ایران اباد باشی غزه ویران باشی ایران
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا یک نفر را به اتهام صادرات به بانک مرکزی ایران بازداشت کردوزارت دادگستری آمریکا از بازداشت یک شهروند ایرانی-آمریکایی به اتهام صادرات غیرقانونی تجهیزات و فناوری به بانک مرکزی ایران خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

صادرات 14 میلیارد دلاری بخش الکترونیک ترکیه در سال 2021طی سال 2021 بیش از 14 میلیارد و 176 میلیون دلار محصولات و تولیدات مرتبط با بخش برق-الکترونیک از ترکیه صادر شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایالات متحده یک شهروند ایرانی-آمریکایی را به اتهام «توطئه برای صادرات غیرقانونی فناوری» به ایران بازداشت کرد🔺ایالات متحده یک شهروند ایرانی-آمریکایی را به اتهام «توطئه برای صادرات غیرقانونی فناوری» به ایران بازداشت کرد ▪️کامبیز عطارکاشانی، شرکت‌ها را در مورد این که کالاها قرار بود به چه مقصدی فرستاده شود، فریب داده است. ⬇️ بیشتر بخوانید: دولت حزب دموکراتی اوباما بایدن ب هزاران نفر از فرزندان رژیم و عَوامل شیعه و دانشجویان ایرانی اَقامت و امکانات داده و آمریکا کانادا بریتانیا پاتوق رژیم جمهوری اَسلامی شُده است آنچنان ک در آن ممالک با صَرف میلیاردها دلار سرمایه گزاری صورت گرفته و لابی تشکیل داده اند👎🏻
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سرهنگ پیشین سوری به جرم جنایت علیه بشریت در آلمان به حبس ابد محکوم شداین سرهنگ پیشین سوری در دوران حضور خود در رژیم بشار اسد، نقش پررنگی در شکنجه و آزار زندانیان و مخالفان سیاسی بر عهده داشته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هشدار کانون نویسندگان ایران: جان کیوان صمیمی در خطر است | DW | 14.01.2022کیوان صمیمی روزنامه‌نگار ۷۳ ساله زندانی پس از نوشتن نامه‌ای درباره مرگ بکتاش آبتین به تبعید تهدید شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »