آیا جهش ویروس کرونا واکسن را بی‌تاثیر می‌کند؟ | DW | 16.12.2020

26/09/1399 03:48 ب.ظ

در تازه‌های پزشکی این هفته می‌خوانید: آیا جهش ویروس کرونا واکسن را بی‌تاثیر می‌کند؟ پروتئین‌های گیاهی، بهترین انتخاب برای سلامت قلب. بهبود عملکرد شناختی با مصرف شراب و پنیر. چرا گوش‌هایتان زنگ می‌زند؟

متخصصان نوع جدید ویروس کرونا را شناسایی کرده‌اند که در حال حاضر در سراسر لندن و جنوب شرقی بریتانیا در حال گسترش است. اما این جهش به چه معناست؟

پروفسور وندی بارکلی، رئیس گروه بیماری‌های عفونی کالج امپریال لندن، می‌گوید: «جهش ویروس در واقع تغییر در ژنوم ویروس است. همه ویروس‌ها جهش می‌یابند و ویروس کرونا نیز از این قاعده مستثنی نیست.» به گزارش"هلث‌لاین" و بر اساس نتایج این مطالعه، جایگزینی غلات و محصولات لبنی به جای گوشت قرمز و جایگزینی تخم‌مرغ به جای گوشت قرمز فرآوری‌شده نیز ممکن است این خطر را تا حدی کاهش دهد.

به گفته محققان پروتئین‌های گیاهی همچنین فیبر، آنتی‌اکسیدان‌ها، چربی‌های مفید و پلی‌فنول‌ها را به بدن می‌رسانند و همه اینها می‌توانند با افزایش کلسترول خوب یا همان HDL و کاهش کلسترول بد یا LDL و بهبود عملکرد رگ‌های خونی، برای سلامت قلب مفید باشند.یک یافته جدید نشان می‌دهد مصرف پنیر از مشکلات شناختی مربوط به سن جلوگیری کرده و شراب قرمز به بهبود عملکرد شناختی کمک می‌کند.

به عنوان یک دستور کلی اما، محققان برای پیشگیری از زوال عقل، رژیم غذایی"مایند" (MIND) را توصیه می‌کنند. این رژیم غذایی با نگاهی به رویکردهای رژیم غذایی مدیترانه‌ای و رژیم‌غذایی"دش" (DASH) برای جلوگیری از افزایش فشار خون پایه‌ریزی شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

آیا جهش ‌ویروس کرونا در بریتانیا واکسن را بی‌اثر می‌کند؟ | DW | 20.12.2020بعد از این که نخست‌وزیر بریتانیا از شیوع گونه‌ای بسیار مسری‌تر از انواع قبلی ویروس کرونا در این کشور خبر داد نگرانی‌ از اثرات منفی بر اثربخشی واکسن‌ها افزایش یافته است. چند کارشناس اروپا در این باره نظر داده‌اند. تازه خبر داد؟ !!! نشست هواپیماهاشان در بلژیک و هلند ممنوع شده. تازه خبر داده ایشان؟

زمان ۴۰ساله برای ریشه کنی ویروس کرونا!/ویروس با جهش بقا می‌یابدویروس شناس دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان این که ۳۰ سال قبل در حالی خبر ریشه کنی بیماری آبله اعلام شد که همه دنیا در این زمینه اقدام کردند، گفت: برای ریشه کنی ویروس کرونا به زمان ۳۰ تا ۴۰ ساله نیاز است و امید می رود همانند ویروس H۱N۱ داروی اختصاصی برای کرونا ویروس در آینده معرفی شود. خوب ۴۲ساله مامردم ایران با ویروسی بنام ج.ا مبارزه می کنیم.

پروژه جدید در اروپا: آزمایش فاضلاب شهری برای کشف جهش ویروس کرونا | DW | 02.05.2021کمیسر محیط زیست اتحادیه_اروپا از تمامی کشورهای این اتحادیه خواست که به منظور مقابله بهتر با پاندمی کرونا دوبار در هفته فاضلاب شهرها و مناطق بزرگ را آزمایش کنند. این پروژه در آلمان از سال گذشته آغاز شده است.

ادامه پیک کرونا در تهران تا یک ماه دیگر / احتمال جهش جدید ویروس در ایرانمعاون درمان ستاد کرونا در استان تهران با اشاره به روند افزایشی این بیماری در پایتخت، تاکید کرد: تصور می‌کنم تا یک ماه آینده در پایتخت به آرامشی که مدنظرمان است نرسیم. این آرامش زمانی ممکن است رخ دهد که میزان بیماران سرپایی کاهش یابد؛ تا به این ترتیب دو هفته بعد از آن تعداد بستری و چهار هفته بعد موارد فوتی کاهش یابد. واکسیناسیون رو دیر شروع کردند ، بیچاره مردم و بی عقلیها ...

یکی از سخت‌ترین ایام مدیریتی کرونا شروع شد/ ویروس جهش یافته در کشور چرخیده استوزیر بهداشت با اشاره به موارد ویروس جهش یافته کرونا، خطاب به روسای دانشگاه های علوم پزشکی، گفت: روزهای سختی دارد برایمان آغاز می شود و باید خودتان را برای مبارزه با چموش ترین ویروس موتاسیون یافته ای که متاسفانه دارد مملکت را گرفتار می کند، آماده کنید. پوفیوزا تا ۲۲ بهمن گذشت کرونای جدید چرخیده اره کثافتین همتون همه میدونن که عید, نوروز نزدیکه شرم اور نیست ۲۲ بهمن تمام شد حالا مجبورا تمام دروغ های این ایام در نارنجی شدن شهرها و پایین آمدن آمار مرگ و میر را یکدفعه جبران کنند و حقیقت که در وضعیت ماورای قرمز هستیم را اعتراف کنند به این دلیل از_شما_بیزاریم