آیا بیکاری و لاابالی بودن یک مرد دلیل کافی برای طلاق است؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

⚖️سوال: آیا بیکاری و لاابالی بودن یک مرد دلیل کافی برای طلاق است؟ پاسخ را در بلاگ حقوقی ایران وایر بخوانید👇 سوال_جواب_حقوقی

خواهر من ۳۴ ساله و صاحب یک فرزند است. شوهر خواهرم یک فرد بی عار و عیاش است که هر کار خلافی می‌کند، بعضی وقت ها مواد می کشد و گاهی مشروب می‌خورد. هر از چند گاهی نیز قمار بازی و مرتب با خانم‌های مختلف چت می‌کند. حالا کارهای دیگر را خدا می‌داند. کار درست و حسابی هم ندارد. یک روز پیش برادرش کار می‌کند و روز دیگر پیش دامادشان. هزینه‌های زندگی را هم یا پدر خودش و یا پدر من می‌دهند. خواهرم آرایش‌گر ماهری است و خودش در خانه از محل آرایش درآمد مختصری دارد. خلاصه شوهرش یک فرد لاابالی و بی‌مصرف است.

می‌خواستم بدانم چه دلیلی باید بیاوریم؟ اگر مثلا از مشروب خوردنش فیلم بگیریم، کافی است؟خدمت شما عرض شود بر اساس «قانون مدنی ایران»ع اگر زن بخواهد طلاق بگیرد، باید در وضعیت «عسر و حرج» قرار داشته باشد و بتواند این وضعیت را ثابت کند. عسر و حرج یعنی سختی و مشقتی که ادامه زندگی را غیرممکن می‌سازد. گرفتن فیلم از نوشیدن مشروبات الکلی توصیه نمی‌شود. ضمن این که این امر به تنهایی نمی‌تواند عسر و حرج را اثبات کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

'وان'طرحی از سر بیکاری/ وعده‌های توخالی و عدالت صوریاستاد اقتصاد دانشگاه تهران اظهار داشت: این طرح‌ها فقط از سر بیکاری داده می‌شود و نهایتا عملی نمی‌شود، عدالت در رشد اقتصادی، کاهش بیکاری و ثبات قیمت است، بنابراین این طرح از نظر اجرایی از قبل محکوم به شکست است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ آیا کرونا وزیر آموزش‌و‌پرورش را می‌گیرد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آیا روسیه کلید دولت روحانی برای مذاکره ایران با آمریکاست؟پوشیده نیست که پیروزی مجدد ترامپ در انتخابات، گزینه‌ی مطلوب کرملین‌نشینان است. اگر واگرایی میان ایران و آمریکا از یک سو و ایران و اسرائیل از سوی دیگر به این سرعت ادامه یابد، مسکو ناگزیر است تا در آینده‌ی نزدیک انتخاب‌های سختی را داشته باشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا گرهارد شرودر، صدراعظم سابق آلمان همچنان به دموکراسی پایبند است؟ | DW | 06.09.2020گرهارد شرودر نه تنها در شمار دوستان نزدیک پوتین، رئیس جمهور روسیه است، بلکه ریاست شورای 'نورداستریم ۲' را نیز برعهده دارد. اکنون برخی از سیاستمداران آلمان از شرودر خواسته‌اند نسبت به مسمومیت آلکسی ناوالنی واکنش نشان دهد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آیا بیمارستان‌ها برای مواجهه با پیک سوم کرونا آمادگی دارند؟معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به سیمای متفاوت بیماری کووید ۱۹ در پاییز و ابراز نگرانی نسبت به افزایش بار بیماری بر دوش کادر درمان و بیمارستان‌ها، تاکید کرد:‌ باید هرچه سریعتر راهکاری برای جبران خستگی و فرسودگی کادر درمان و مکانیزمی برای جایگزینی نیروهای فعلی با نیروهای تازه نفس طراحی شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مستمری بیکاری هزاران نفر برقرار نشده است/ کارگران هر زمانی می‌توانند پیگیر حقوق تضییع شده خود باشندایلنا:یک کارشناس حقوق کار با انتقاد از عملکرد سازمان‌های مربوطه در بحث پرداخت مستمری بیکاری، عنوان کرد: بعد از گذشت چند ماه؛ مستمری بیکاری هزاران نفر همچنان برقرار نشده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »