دونالد ترامپ, جرج فلوید, کریستیان هاکه, جو بایدن

دونالد ترامپ, جرج فلوید

آیا ترامپ از اعتراضات اخیر به نفع خود بهره می‌برد؟ | DW | 02.06.2020

ناآرامی‌ها در ده‌ها شهر ایالات متحده نابرابری ژرف اجتماعی در این کشور را به نمایش گذاشته است. رئیس جمهور ترامپ با موضع‌گیری‌های خود علیه معترضان می‌تواند تنها برنده حوادث اخیر باشد.

02/06/2020 09:14:00 ب.ظ

ناآرامی‌ها در ده‌ها شهر ایالات متحده نابرابری ژرف اجتماعی در این کشور را به نمایش گذاشته است. رئیس جمهور ترامپ با موضع‌گیری‌های خود علیه معترضان می‌تواند تنها برنده حوادث اخیر باشد.

ناآرامی‌ها در ده‌ها شهر ایالات متحده نابرابری ژرف اجتماعی در این کشور را به نمایش گذاشته است. رئیس جمهور ترامپ با موضع‌گیری‌های خود علیه معترضان می‌تواند تنها برنده حوادث اخیر باشد.

خیزشی که با خشونت معترضان و نیروهای دولتی همراه است و به ارزش‌های دموکراتیکی که ایالات متحده به آن افتخار می‌کرد کم بها می‌دهد.تصاویری که از غارت فروشگاه‌های زنجیره‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود بیانگر بی‌توجهی غارتگران به قوانین کشورشان و حریم شخصی افراد و شرکت‌های بازرگانی است.

«اعدام‌ نکنید» هشتگ نخست جهان اختلال در اینترنت ایران در پی جهانی شدن طوفان توییتری #اعدام_نکنید اختلال شدید در اینترنت ایران همزمان با ترندشدن هشتگ «اعدام نکنید» در توئیتر

رییس جمهور ترامپ تهدید کرده است که برای حفاظت از شهروندان و اموالشان از ارتش هم استفاده خواهد کرد. اریک گارستی، شهردار لس آنجلس گفته است، «این دیگر اعتراض نیست بلکه ویرانگری است».تفسیر گارستی از اعتراضات گسترده، درست یا نادرست، پرسش‌برانگیز است: چه چیزی باعث می‌شود، شهروندان کشوری که از نظر اقتصادی و نظامی ابرقدرت به‌شمار می‌رود، در شهر و محله خود دست به ویرانگری بزنند؟

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدکریستیان هکه، کارشناس سیاست ایالات متحده، معتقد است که چند عامل باعث شدت اعتراضات اخیر شده است:‌ ناامیدی بخشی از جامعه از تغییر اوضاع، خشم از نژادپرستی عریان، اوضاع بد اقتصادی، سیاست داخلی دولت ترامپ و مزید بر این علت‌ها، بحران کرونا.

استاد علوم سیاسی آلمانی ضمن بیان این که، مرگ خشونت‌بار فلوید تنها جرقه‌ای برای آتش‌افروزی بوده می‌گوید: «به نظر من ایالات متحده با شدیدترین بحران خود در دوران پس از جنگ جهانی دوم دست‌ به‌ گریبان است.»سیاه و سفیدبه اعتقاد کارشناسان، اعتراضات روزهای اخیر پیام دیگری هم دارد: معترضان فقط سیاه‌پوست نیستند بلکه از رنگ‌ها و فرهنگ‌های گوناگونند.

نقطه مشترک همگی آنها اوضاع اقتصادی و سیاسی نابسامانی است که در دوران ترامپ ناهنجارتر شده است.یولیوس فن دِلار، که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ از افراد بانفوذ در تبلیغات انتخاباتی برای باراک أوباما بود، به دویچه وله می‌گوید، «فوران خشم» آمریکایی‌ها از جامعه دوقطبی موضوع تازه‌ای نیست و در دوران اوباما هم وجود داشته، اما در دوران ترامپ شدت بیشتری یافته است.

او تاکید می‌کند: «ترامپ نخستین رییس جمهوری است که خود را رییس جمهور همه آمریکایی‌ها نمی‌داند» و تنها آن بخش از سفیدپوستان جامعه را نمایندگی می‌کند که طرفدار او هستند و قرار است که در ماه نوامبر به نفع او در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.«احتمال تبدیل رؤیای آمریکایی به کابوس آمریکایی»

موضوع مهم دیگری که در هفته‌های اخیر مطرح بود، عدم موفقیت ترامپ در مقابله با کرونا و به همین دلیل کاهش محبوبیت او بود.اکنون، به گفته فن دِلار، ترامپ تلاش می‌کند که از آب گل‌آلود ماهی بگیرد: «او تاکنون با استراتژی قطبی‌کردن جامعه توانسته است به آرای لازم دست یابد.»

با وجود فیلتر توییتر و اختلال در اینترنت؛ هشتگ اعتراضی #اعدام_نکنید ترند جهانی شد حکم اعدام معترضان آبان‌ماه؛ اختلال در اینترنت همزمان با طوفان توییتری | DW | 15.07.2020 بازتاب جهانی اعتراض به حکم اعدام سه معترض آبان‌ماه در توئیتر؛ ثبت بیش از چهار میلیون توئیت

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدکریستیان هکه هم احتمال می‌دهد که رییس جمهور آمریکا موفق شود، افکار عمومی را از ناتوانی دولتش در زمینه مقابله با کرونا منحرف کند، زیرا اکثر آمریکایی‌ها به‌طور سنتی، در بحران‌ها از رییس‌جمهورشان پشتیبانی می‌کنند.

به اعتقاد این استاد علوم سیاسی، رقیب دموکرات ترامپ هم شخصیتی نیست که بتواند از پس ترامپ برآید: «جو بایدن در تلویزیون آدمی سالخورده به نظر می‌رسد که انگار در یک زیر زمین به‌ بند کشیده شده و دیگر قادر به درک درست مسائل روز نیست».بسیاری از کارشناسان، از جمله هاکه معتقدند که ترامپ با برانگیزاندن احساسات سطحی آمریکایی‌ها و دروغگویی به محبوبیت خود می‌افزاید، اما با ادامه سیاست‌های فعلی به حل مشکلاتی که مردم را به خیابان‌ها کشانده کمک نمی‌کند.

کارشناس آلمانی سیاست ایالات متحده تصریح می‌کند: «این قتل (جورج فلوید) و اعتراضات ناشی از آن می‌توانند رؤیای آمریکایی را به کابوس آمریکایی تبدیل کنند». ادامه مطلب: DW فارسی »

برنده یا بازنده؟ نابرابری ژرف؟! 😂😂😂😂 یعنی ای کاش دوباره ترامپ انتخاب شه، تو کون شما اروپاییهای چپول فقط بزاره، ۴۱ ساله تو کون ج.ا داره میکنه، 👎👎👎👎👎 یا تنها بازنده با دست و رفتار خود تدارکات خروج خود را از سیاست دنبال می کند‼️ بیا ایران تا حالیت کنم 'نابرابری ژرف' چیه شک نکن خداروشکر زنده باد ترامپ که یک تنه با جمهوری اسلامی و شرکاش میجنگه.

دمکراتا خائن هم نقش سگ قهرمان بعهده گرفتن امیدوارم مسببین این خیانت رسوا شوند تا جانی بلفطره که کارنامه شون از جنایات خیانت سیاه است توهم پیروزی بر این عرصه را نزنن مقام معظم رهبری (مدظله العالی): همچنان که شکوه و جلال کشتی معروف تایتانیک مانع از غرق شدن آن نشد، شکوه و جلال آمریکا هم مانع از غرق شدنش نیست و آمریکا غرق خواهد شد. افول_آمریکا

Ye s زمانی که مرکل داشت پناهندەها را دیپورت می‌کرد شما کجا بودید؟ زمانی که معترضین ایرانی کشته می‌شدند شما کجا بودید؟ زمانی که فعالین سیاسی -در خاک اروپا- ترور شدند شما کجا بودید؟ شما دورو-هایی هستید که هرگز فهمی از آزادی و حقوق بشر نداشتەاید و نخواهید داشت TwitterKurds تنها برنده ؟!!! با چنان سرعتی داره سقوط میکنه که باورکردنی نیست ، یک بازنده ی تمام عیار که جلوی همه کشورها ایستاد و مانع صلح جهانی شد، و روابطش رو در این زمان حساس با سازمان بهداشت جهانی قطع کرد مردی از جنس غرور و تکبر که در حال سقوط است

ترامپ از عملکرد ضعیف فرمانداران در اعتراضات اخیر انتقاد کرد

واکنش روسیه به پرتاب دراگن: «هیجان جنون‌آمیز» ترامپ را درک نمی‌کنیمآژانس فضایی روسیه در واکنش به انجام موفقیت‌آمیز ماموریت فضاپیمای شرکت خصوصی اسپیس‌ایکس ضمن ابراز خرسندی از گشوده شدن مسیری تازه برای سفر به فضا از «هیجان‌ جنون‌آمیز» دونالد ترامپ در این خصوص ابراز تعجب کرد. این عکس رو بفرست واسشون بگو ترامپ داده تا بترکد چشم حسود... لا یسود...!!! کشتن و بمباران زن کودک پیر زنان پیردان سوریه هم درک نخواهی کرد چون کمونیست یعنی بی درک و فهم

پرزیدنت ترامپ: گروه انتیفا به عنوان یک سازمان تروریستی تعیین خواهد شد♦️ پرزیدنت ترامپ: گروه انتیفا به عنوان یک سازمان تروریستی تعیین خواهد شد ▪ ترامپ از واژه انتیفا،‌ که کوتاه شده عبارت «انتی‌فاشیست‌ها»است، استفاده کرد. این تعبیر برای توصیف گروه چپ افراطی استفاده می‌شود. بیشتر بخوانید: چپ های افراطی اصل فاشیست هستن بعد اسم خودشان را گذاشتن ضد فاشیست! از به فاشيست جز اين انتظاري نيست چی گوه بخور کونی

تهدید ترامپ به بسیج ارتش آمریکا برای مقابله با ناآرامی‌ها | DW | 02.06.2020 دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا فرمانداران ایالت‌های این کشور را به برخوردی قاطعانه با 'آشوبگران' فراخوانده است. او تهدید کرده که در صورت لزوم ارتش آمریکا را برای مقابله با ناآرامی‌های بسیج خواهد کرد. Please American dont let CHINESE & MUSLIMS TO DESTROY YOUR COUNTRY. THIS IS CLEAR CHINESE AND MUSLIMS ARE DESTROYING AMERICA... CLEAR SubZeroBIDEN حق داره ! یکمشت دیوانه به مغازه ها حمله میکنند و یا میدزدند، یا صاحباشو کتک میزنند یا خرابکاری میکنند! شما برا Pegida بدتر هم از اینا گفتید 😁 اونا راستی و اینا چپول

دستور ترامپ به نیروهای مسلح آمریکا برای سرکوب معترضینرئیس جمهور آمریکا دستور مداخله نیروهای مسلح برای سرکوب اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف این کشور را صادر کرد. - خبرگزاری آناتولی

علت شش حریق اخیر در جنگل‌ها، روشن کردن آتش در طبیعت بوده استعلت شش حریق اخیر در جنگل‌ها، روشن کردن آتش در طبیعت بوده است رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به دخالت عوامل انسانی در آتش‌سوزی جنگل‌ها گفت: حداقل شش مورد آتش‌سوزهای اخیر به دلیل روشن کردن آتش توسط افراد بوده است پلیس آمریکا جلوی مردم زانو زده، نمیخواهند درگیر شوند... هرجور حساب میکنم میبینم اونا از رژیم ملاها و یگان ویژه ایران خیلی ادمترن تف تو صورتت رحمانی فضلی وحشی کثافت