آیا می‌توان به اپلیکیشن فیس‌اَپ اعتماد کرد؟

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به تازگی یک اپلیکیشن موبایل که تصویر چهره اشخاص را تغییر داده و آنها را در پیری، جوانی و تغییرات دیگر نشان می‌دهد، با استقبال گسترده رو به رو شده است. همزمان نگرانی‌هایی درباره امنیت حریم خصوصی افرادی که این نرم افزار را روی گوشی خود نصب می‌کنند، مطرح شده است.

Image caption

هزاران نفر از کاربران شبکه‌های اجتماعی عکس‌های چهره خود را در حالیکه پیر شده یا جوان شده است، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. این شرکت همچنین می‌گوید که فقط عکس‌هایی آپلود می‌شود که بوسیله کاربر برای تغییر و ادیت انتخاب شده است و عکس دیگری آپلود نمی‌شود.فیس‌اَپ اپلیکیشن جدیدی است. دو سال پیش یک نسخه از آن که"فیلترهای اقوام و نژادهای مختلف" را به عکس‌ها می‌داد به بازار آمده بود.

این نرم افزار این امکان را ایجاد می‌کند که طوری چهره افراد را خندان کند که دندانهایشان مشخص شود و در عین حال خطوط اطراف لب، چانه و گونه‎های هم کاملا طبیعی باشد.نگرانی‌ها وقتی بالاگرفت که یوشوآ نوزی یک طراح اپلیکیشن، در توییتی نوشت که اپلیکیشن فیس‌اپ بدون اجازه کاربران همه عکس‌های آنها را از روی گوشی‌های هوشمند جمع‌آوری می‌کند."

چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات مجلس سنا آمریکا، در توییتی نسبت به استفاده گسترده از فیس‌اَپ واکنش نشان داده است و از پلیس فدرال آمریکا خواسته که درباره این اپلیکیشن تحقیق کند. رئیس اجرایی فیس‌اَپ این مساله را رد کرد و گفت که از الگوریتم عکس‌ها"فقط برای ادیت و ایجاد تغییرات در آن استفاده می‌شود."فیس‌اَپ به جز تغییر سن عکس کاربران، تغییرات دیگری هم روی چهره افراد ایجاد می‌کند؛ مثلا لبخند به چهره افراد می‌اوردفیس‌اَپ یک شرکت روسی است که مرکز آن در شهر سن پترزبورگ است اما در جاهای مختلف دنیا دفتر دارد. اما سرورهای فیس‌اَپ در آمریکا قرار دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

من اعتماد دارم چون عکس من به درد اینا نمیخوره

منتقدان این اپلیکیشن می‌گویند که شرکت تولید کننده این اپلیکیشن که یک شرکت روسی است، با اطلاعات کاربران 'برخوردی بی‌ملاحظه' دارد اما فیس‌اَپ در یک بیانیه اعلام کرد که اغلب عکس‌ها از سرور این شرکت تا حداکثر ۴۸ ساعت پس از آپلود، حذف می‌شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هیچ کس در جامعه نباید به خودش اجازه بدهد که قانون را تعطیل یا مخدوش کندرئیس قوه قضائیه گفت: هیچ کس در جامعه نباید به خودش اجازه بدهد که قانون را تعطیل یا مخدوش کند که عدالت مخدوش می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

جوانانی که ما را به ماه بردندمی‌دانستید متوسط سن کسانی که نخستین انسان را به ماه فرستادند، فقط ۲۷ سال است؟ روایت‌های چند نفر از آنها را بشنوید.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »


منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یک اپلیکشن مذهبی ساخت قم با نام انگلیسی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اردوغان: حمله به کنسولگری ما در اربیل را به شدت محکوم می کنیمرجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه: حمله بی‌شرمانه به کارکنان سرکنسولگری ما در اربیل را محکوم می‌کنیم.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هشدار کرزی به کشورهای منطقه و جهان: افغانستان را به میدان تنش تبدیل نکنید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »