آیا جت‌ جنگی آمریکایی اف ۳۵ واقعا رادارگریز است؟ | DW | 01.10.2019

09/07/1398 07:04 ب.ظ

کارشناسان آلمانی رازی را درباره رادارگریز بودن جت‌های جنگی اف ۳۵ کشف کرده‌اند. ساخت هواپیمای اف-۳۵ به دلیل رادارگریز بودنش پرهزینه‌ترین پروژه تاریخ بود. اسرائیل با اف-۳۵ مواضع سپاه پاسداران در سوریه را بمباران کرده است.

کارشناسان آلمانی رازی را درباره رادارگریز بودن جت‌های جنگی اف ۳۵ کشف کرده‌اند. ساخت هواپیمای اف-۳۵ به دلیل رادارگریز بودنش پرهزینه‌ترین پروژه تاریخ بود. اسرائیل با اف-۳۵ مواضع سپاه پاسداران در سوریه را بمباران کرده است. "اف-۳۵" برخلاف تصوری که می‌رفت رادارگریز نبوده است، زیرا شرکت آلمانی هنسولت که در زمینه سیستم راداری متخصص است موفق شده این هواپیما را صدها کیلومتر تعقیب و ردگیری کند.

سازندگان هواپیمای اف-۳۵ قصد داشتند در نمایشگاه بین‌المللی تخصصی هوا-فضا در برلین، پایتخت آلمان، دو هواپیمای اف -۳۵ را معرفی کنند. اما هیچ یک از دو هواپیما در برنامه پروازهای نمایشگاه بین‌المللی برلین شرکت نکرده‌ و فقط در گوشه‌ای از نمایشگاه خاک می‌خورده‌اند. علت آن را کسی تابحال توضیح نداده است اما در نمایشگاه شایعه‌ای پخش شده بود که دلیلش می‌تواند کشف راز رادارگریز بودن آن توسط تکنسین‌های شرکت تسلیحاتی آلمانی هنسولت باشد.

بر اساس گزارش مجله آمریکایی"Defense News" شرکت هنسولت با سیستم راداری منفعل "Twinvis" خود موفق به ردیابی جت‌های اف -۳۵ شد. مسئولین این شرکت در گفت‌وگو با"اشپیگل آنلاین" هم ردیابی اف-۳۵ را تأیید کردند. طبق گزارش مجله آمریکایی "دیفنس نیوز" کارشناسان هنسولت مزرعه‌ای را در نزدیکی نمایشگاه بین‌المللی برلین اجاره کردند و پرواز اف-۳۵ را زیر نظر گرفتند. سامانه راداری که توسط کارشناسان این شرکت در یک وسیله نقلیه قرار گرفته بود، توانست هواپیمای اف-۳۵ را در مجموع طی مسافتی۱۵۰ كیلومتری در آسمان ردیابی كند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

ghasemsoleimane سردار سری بعد ده تا لاشه f35 باید تحویل بدی. تنها جنگنده رادار گریز جهان صاعقه ایرانی هست🤪🤪 الان در اختیار ایران بذارید لطفاااا آلمان خودش در تولید اف سی و پنج نقش داشته و کارشناسان آلمانی هم از اسرار با خبر بودند آمریکا باید اونی که رفته اسرار در اختیار این شرکت گذاشته بگیره چوب تو استینش کنه دیگه هم با اروپا کار نکنه.

یه خسته نباشید خدمت خلبانان F -۳۵ اسرائیل بله احتمالا این جنگنده های اسراییل بودند که رادار گریز بودن و آرامکو را زدن. يكبار زدند و چنان جوابش را خوردند كه سالها جايش خواهد سوخت. بقيه ش فقط شعر ست براى سرگرم كردن امثال شماها. khnghah دویچه وله برو بمیر در کل عرض کردم آفرین به تکنولوژی المان نهان کی ماند آن رازی کزو سازند محفل ها‌!

رادار الماني! چه چيزي مي تواند از ديدش پنهان بماند؟

باقری: سپاه مسئول کمک مستشاری و فکری به ارتش مردمی یمن است | DW | 01.10.2019رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران سپاه پاسداران را مسئول 'کمک مستشاری' به حوثی‌های یمن معرفی و بر کمک به آنها 'تا آخر' تأکید کرد. فرمانده سپاه نیز گفته است که 'حذف' اسرائیل 'دیگر آرمان و رؤیا نبوده و هدفی دست‌یافتنی است.' باید به عرض شما برسونم که ما انسان ها حتی در کنترل و ریشه کنی برخی باکتری ها هم ناتوان بوده ایم چه برسد به یک کشور با آنهمه انسان هوشمند، آن از نوع اسرائیل

یونان قصد دارد پناهجویان را با سرعت بیشتری بازگرداند | DW | 01.10.2019دولت یونان به آتش‌سوزی در اردوگاه پناهجویان در جزیره لسبوس این کشور با تشدید سیاست‌های خود در حوزه پناهجویی واکنش نشان می‌دهد. یونان می‌گوید تا پایان سال آینده ۱۰ هزار پناهجو را به ترکیه بازمی‌گرداند.

رونمایی از گل‌نبشته‌های هخامنشی پس از ۸۴ سال دوری | DW | 01.10.2019بیش از ۱۷۰۰ گل‌نبشته هخامنشی که برای مطالعه و رمزگشایی به مؤسسه شرق‌شناسی دانشگاه شیکاگو آمریکا سپرده شده بودند، به ایران بازگردانده شدند. پژوهشگران کتیبه‌ها را دربردارنده اطلاعات مهمی از تاریخ مکتوب هخامنشیان می‌دانند.

یک کشته و چند زخمی در حمله مسلحانه به آموزشگاهی در فنلاند | DW | 01.10.2019شاهدان عینی از حمله یک فرد مسلح به کلاسی در یک مرکز کارآموزی در شهر کوپیو در فنلاند خبر داده‌اند. پلیس می‌گوید، این حمله دست کم یک کشته و ۱۰ زخمی بر جا گذاشته است.

تلاش نافرجام مکرون برای برقراری تماس تلفنی روحانی و ترامپ | DW | 01.10.2019اخباری پیرامون برنامه تماس تلفنی سه جانبه روسای جمهوری آمریکا، فرانسه و ایران منتشر شده است. روحانی با انجام این تماس مخالفت کرده است. ترامپ در واکنش به آن، امکان سفر مسئولان ارشد ایران به آمریکا را محدود کرده است.

سالمندی فعال؛ فرصت‌های برابر برای همه سنین | DW | 01.10.2019اول اکتبر از سال ۱۹۹۰ روز جهانی سالمندان نامیده می‌شود. کوفی عنان، دبیرکل وقت سازمان ملل، هنگام این نام‌گذاری گفت: «در همه جای دنیا مردم بیش از پیش عمر می‌کنند. به نفع همه است که سالمندان زندگی فعال و سالم داشته باشند.»

کارشناسان شرکت تسلیحاتی هنسولت Hensoldt آلمان موفق شدند هواپیمای F-35A را که از آمریکا به طرف برلین پرواز کرده بود چندین بار ردیابی کنند. هواپیمای"اف-۳۵" که"چند منظوره"،"فوق مدرن" و با صرف هزینه بسیار زیاد ساخته شده در روزهای گذشته به دلیل مخالفت آمریکا با فروش آن به ترکیه نیز بر سر زبان‌ها افتاده است.هواپیمای یاده شده"لاکهید مارتین اِف-۳۵ لایتنینگ ۲" است و مسافت ۹ هزار کیلومتری از آریزونای آمریکا تا برلین را در ۱۱ ساعت و ۲۴ دقیقه بدون توقف طی کرده و ۹ بار در آسمان سوخت‌گیری کرده است.

"اف-۳۵" برخلاف تصوری که می‌رفت رادارگریز نبوده است، زیرا شرکت آلمانی هنسولت که در زمینه سیستم راداری متخصص است موفق شده این هواپیما را صدها کیلومتر تعقیب و ردگیری کند.

سازندگان هواپیمای اف-۳۵ قصد داشتند در نمایشگاه بین‌المللی تخصصی هوا-فضا در برلین، پایتخت آلمان، دو هواپیمای اف -۳۵ را معرفی کنند. اما هیچ یک از دو هواپیما در برنامه پروازهای نمایشگاه بین‌المللی برلین شرکت نکرده‌ و فقط در گوشه‌ای از نمایشگاه خاک می‌خورده‌اند. علت آن را کسی تابحال توضیح نداده است اما در نمایشگاه شایعه‌ای پخش شده بود که دلیلش می‌تواند کشف راز رادارگریز بودن آن توسط تکنسین‌های شرکت تسلیحاتی آلمانی هنسولت باشد.

بر اساس گزارش مجله آمریکایی"Defense News" شرکت هنسولت با سیستم راداری منفعل "Twinvis" خود موفق به ردیابی جت‌های اف -۳۵ شد. مسئولین این شرکت در گفت‌وگو با"اشپیگل آنلاین" هم ردیابی اف-۳۵ را تأیید کردند.

طبق گزارش مجله آمریکایی "دیفنس نیوز" کارشناسان هنسولت مزرعه‌ای را در نزدیکی نمایشگاه بین‌المللی برلین اجاره کردند و پرواز اف-۳۵ را زیر نظر گرفتند. سامانه راداری که توسط کارشناسان این شرکت در یک وسیله نقلیه قرار گرفته بود، توانست هواپیمای اف-۳۵ را در مجموع طی مسافتی۱۵۰ كیلومتری در آسمان ردیابی كند. به نوشته این مجله آمریکایی هواپیماهای اف-۳۵ به دلیل شکل خاص و ساختار سطح آن باید نامرئی و رادارگریز باشند اما چنین نبوده است.

پروژه ساخت اف-۳۵ پرهزینه‌ترین پروژه در نوع خود در تاریخ نظامی جهان است. هزینه نهایی این پروژه حدود هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار برآورد شده است.

آلمان در پروژه ساخت این هواپیمای جنگی شرکت نکرده است. ارتش اسرائیل و بریتانیا ولی چند فروند از این هواپیما را در اختیار دارند.ترکیه قصد داشت حدود ۱۰۰ فروند جنگنده اف-۳۵ سفارش دهد. شرکت‌های تسلیحاتی ترکیه حتی قرار بود با ساخت حدود ۹۰۰ قطعه برای این جنگنده، در روند تولید آن مشارکت کنند. ولی آمریکا ترکیه را به دلیل خرید سامانه پدافند ضد موشکی اس-۴۰۰ روسیه از برنامه تولید و استفاده از جنگنده‌های اف-۳۵ ایالات متحده کنار گذاشت. ترکیه و آمریکا هر دو عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هستند.