بنزین, صندوق توسعه ملی, صادرات, پالایشگاه, سیراف, نفت گاز

بنزین, صندوق توسعه ملی

آیا ایران می‌تواند هاب تولید بنزین در منطقه باشد؟

معاون وزیر نفت در گفت‌وگو با ایلنا تشریح کرد: آیا ایران می‌تواند هاب تولید بنزین در منطقه باشد؟

15/09/2019 08:38:00 ق.ظ

معاون وزیر نفت در گفت‌وگو با ایلنا تشریح کرد: آیا ایران می‌تواند هاب تولید بنزین در منطقه باشد؟

مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: اکنون از لحاظ تولید فرآورده‌های با کیفیت بنزین و نفت‌گاز به اهداف سال 1400 که قرار بود قدرت اول منطقه باشیم، رسیده‌ایم.

وی ابراز امیدواری کرد: بتوانیم پالایشگاه‌های سیراف را از طریق بازارهای داخلی و صندوق توسعه ملی تامین منابع مالی کنیم.  مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: اکنون از لحاظ تولید فرآورده‌های با کیفیت بنزین و نفت‌گاز به اهداف سال 1400 که قرار بود قدرت اول منطقه باشیم، رسیده‌ایم.

سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021 طرح صیانت از فضای مجازی 'باعث مهاجرت نخبگان می‌شود' | DW | 31.07.2021

وی ادامه داد: امروز بیش از 112 میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم. هیچ کشوری در منطقه چنین حجمی از تولید بنزین را ندارد و از این 112 میلیون لیتر، 90 میلیون لیتر بنزین با کیفیت است.صادق آبادی گفت: در حال حاضر نزدیک 125 میلیون لیتر هم نفت گاز تولید می‌کنیم که 50 میلیون لیتر با کیفیت است که امیدواریم تا پایان سال عملیات نصب واحد تصفیه هیدروژنی نفت گاز اصفهان تمام شود و در ماه‌های اولیه سال 99 راه اندازی و تثبیت را خواهیم داشت. 70 میلیون لیتر نفت‌گاز باکیفیت یعنی تمام نیاز صنعت حمل و نقل کشور را تامین کرده‌ایم .

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

هاب دیگه چیه؟ این جه طرز فارسی نوشتن است؟ چرا هر روز واژه های انگلیسی وارد زبان فارسی می کنید؟

آزمایش سامانه تولید برف مصنوعی برای خنک کردن تماشاگران در المپیک توکیودمای تابستانی هوا در شهر توکیو معمولا از ۳۵ درجه فراتر می رود و با توجه به میزان رطوبت هشتاد درصدی در این شهر تحمل شرایط جوی برای شهروندان و به خصوص افراد غیر بومی با دشواری هایی همراه است.

افزایش آشپزخانه‌های تولید شیشه در افغانستان/ افزایش کشفیات و کاهش قیمت شیشه در کشوردبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: موضوع ساماندهی معتادان متجاهر در کوتاه مدت از اولویت های ستاد مبارزه با موادمخدر است.

تولید نفت عربستان بعد از حمله پهپاد‌ها حدود پنج میلیون بشکه در روز کاهش می‌یابد♦️ تولید نفت عربستان بعد از حمله پهپاد‌ها حدود پنج میلیون بشکه در روز کاهش می‌یابد ▪️گفته مى شود كه توليد نفت عربستان_سعودى ٥ ميليون بشكه در روز كاهش پيدا خواهد كرد كه اين مقدار برابر با نيمى از توليد روزانه نفت آن كشور است.

حملات پهپادی 'نیمی از تولید روزانه نفت عربستان را مختل کرده'بنابر گزارش‌ها حملات پهپادی سنگین به تاسیسات بزرگ نفتی عربستان به حدود نیمی از تولید روزانه این کشور آسیب وارد کرده است؛ یعنی حدود ۵ میلیون بشکه در روز که معادل ۵ درصد از کل نفت عرضه شده به بازارهای جهان است. برخی پیش‌بینی‌ها از احتمال افزایش ناگهانی بهای نفت تا حدود ۱۰ دلار در هر بشکه خبر داده‌اند.

اذعان وزیر انرژی عربستان به توقف تولید نفت این کشور در پی حملات انصارالله یمندر پی گزارش‌های خبری مبنی بر توقف تولید نفت عربستان به دنبال 'عملیات دوم توازن بازدارندگی' انصارالله یمن وزیر انرژی عربستان اذعان کرد، حملات انصارالله به مجموعه پالایشگاه ی در بقیق و خریص موجب توقف موقت تولید نفت در این دو مجموعه شده است.

حملات پهپادی به تأسیسات آرامکو، تولید نفت عربستان را به نصف رساندتهران- ایرنا- به دنبال حملات پهپادهای انصارالله به پالایشگاه ‌های نفتی و تأسیسات آرامکو، یک روزنامه آمریکایی شنبه شب نوشت که با این حملات، تولید نفت عربستان به نصف رسیده است. ساعاتی پس از آنکه مایک پمپئو حملات پالایشگاه‌های نفتی عربستان را به ایران مرتبط دانست، سناتور کریس مورفی چنین رویکرد وزیر خارجه را بی‌خردانه خواند. ایرنا جان! گمونم این عکس رو دست‌کم دو سه ساله داری واسه خبرای نفتی کشورای عربی استفاده می‌کنی. برای شما خیلی جالب نیست با امکانات نسبتا خوبی که دارید. arghanon