آیا ایران می‌تواند هاب تولید بنزین در منطقه باشد؟

15/09/2019 08:38:00 ق.ظ

معاون وزیر نفت در گفت‌وگو با ایلنا تشریح کرد: آیا ایران می‌تواند هاب تولید بنزین در منطقه باشد؟

بنزین, صندوق توسعه ملی

معاون وزیر نفت در گفت‌وگو با ایلنا تشریح کرد: آیا ایران می‌تواند هاب تولید بنزین در منطقه باشد؟

مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: اکنون از لحاظ تولید فرآورده‌های با کیفیت بنزین و نفت‌گاز به اهداف سال 1400 که قرار بود قدرت اول منطقه باشیم، رسیده‌ایم.

وی ابراز امیدواری کرد: بتوانیم پالایشگاه‌های سیراف را از طریق بازارهای داخلی و صندوق توسعه ملی تامین منابع مالی کنیم.  مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: اکنون از لحاظ تولید فرآورده‌های با کیفیت بنزین و نفت‌گاز به اهداف سال 1400 که قرار بود قدرت اول منطقه باشیم، رسیده‌ایم.

وی ادامه داد: امروز بیش از 112 میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم. هیچ کشوری در منطقه چنین حجمی از تولید بنزین را ندارد و از این 112 میلیون لیتر، 90 میلیون لیتر بنزین با کیفیت است.صادق آبادی گفت: در حال حاضر نزدیک 125 میلیون لیتر هم نفت گاز تولید می‌کنیم که 50 میلیون لیتر با کیفیت است که امیدواریم تا پایان سال عملیات نصب واحد تصفیه هیدروژنی نفت گاز اصفهان تمام شود و در ماه‌های اولیه سال 99 راه اندازی و تثبیت را خواهیم داشت. 70 میلیون لیتر نفت‌گاز باکیفیت یعنی تمام نیاز صنعت حمل و نقل کشور را تامین کرده‌ایم .

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

هاب دیگه چیه؟ این جه طرز فارسی نوشتن است؟ چرا هر روز واژه های انگلیسی وارد زبان فارسی می کنید؟

آزمایش سامانه تولید برف مصنوعی برای خنک کردن تماشاگران در المپیک توکیودمای تابستانی هوا در شهر توکیو معمولا از ۳۵ درجه فراتر می رود و با توجه به میزان رطوبت هشتاد درصدی در این شهر تحمل شرایط جوی برای شهروندان و به خصوص افراد غیر بومی با دشواری هایی همراه است.

افزایش آشپزخانه‌های تولید شیشه در افغانستان/ افزایش کشفیات و کاهش قیمت شیشه در کشوردبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: موضوع ساماندهی معتادان متجاهر در کوتاه مدت از اولویت های ستاد مبارزه با موادمخدر است.

تولید نفت عربستان بعد از حمله پهپاد‌ها حدود پنج میلیون بشکه در روز کاهش می‌یابد♦️ تولید نفت عربستان بعد از حمله پهپاد‌ها حدود پنج میلیون بشکه در روز کاهش می‌یابد ▪️گفته مى شود كه توليد نفت عربستان_سعودى ٥ ميليون بشكه در روز كاهش پيدا خواهد كرد كه اين مقدار برابر با نيمى از توليد روزانه نفت آن كشور است.

حملات پهپادی 'نیمی از تولید روزانه نفت عربستان را مختل کرده'بنابر گزارش‌ها حملات پهپادی سنگین به تاسیسات بزرگ نفتی عربستان به حدود نیمی از تولید روزانه این کشور آسیب وارد کرده است؛ یعنی حدود ۵ میلیون بشکه در روز که معادل ۵ درصد از کل نفت عرضه شده به بازارهای جهان است. برخی پیش‌بینی‌ها از احتمال افزایش ناگهانی بهای نفت تا حدود ۱۰ دلار در هر بشکه خبر داده‌اند.

اذعان وزیر انرژی عربستان به توقف تولید نفت این کشور در پی حملات انصارالله یمندر پی گزارش‌های خبری مبنی بر توقف تولید نفت عربستان به دنبال 'عملیات دوم توازن بازدارندگی' انصارالله یمن وزیر انرژی عربستان اذعان کرد، حملات انصارالله به مجموعه پالایشگاه ی در بقیق و خریص موجب توقف موقت تولید نفت در این دو مجموعه شده است.

حملات پهپادی به تأسیسات آرامکو، تولید نفت عربستان را به نصف رساندتهران- ایرنا- به دنبال حملات پهپادهای انصارالله به پالایشگاه ‌های نفتی و تأسیسات آرامکو، یک روزنامه آمریکایی شنبه شب نوشت که با این حملات، تولید نفت عربستان به نصف رسیده است. ساعاتی پس از آنکه مایک پمپئو حملات پالایشگاه‌های نفتی عربستان را به ایران مرتبط دانست، سناتور کریس مورفی چنین رویکرد وزیر خارجه را بی‌خردانه خواند. ایرنا جان! گمونم این عکس رو دست‌کم دو سه ساله داری واسه خبرای نفتی کشورای عربی استفاده می‌کنی. برای شما خیلی جالب نیست با امکانات نسبتا خوبی که دارید. arghanon

علیرضا صادق آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره برنامه ساخت پالایشگاه جدید اظهار داشت: اکنون فاز 4 ستاره خلیج فارس مرحله به مرحله در حال انجام است و در قالب 3 ترین 40 هزار بشکه‌ای افزایش ظرفیت داریم.برگزار کنندگان بازیهای المپیک توکیو برای این تورنمنت مهم بین المللی که قرار است در گرم ترین دوره تابستانی یعنی اواخر ژوئیه تا ابتدای سپتامبر سال آینده برگزار شود تمهیداتی در نظر گرفته اند تا ورزشکاران و تماشاگران کم ترین آسیب و ناراحتی را از شرایط جوی متحمل شوند.به گزارش خبرنگار ایلنا، اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در همایش طرح یاریگران زندگی گفت: موضوع ساماندهی معتادان متجاهر در کوتاه مدت از اولویت های ستاد است و این امر در راستای مصوبات ستاد مبارزه با مواد مخدر است و باید در سال اول این طرح بیش از ۵۰ درصد معتادان متجاهر ساماندهی شود از همین رو ایجاد ظرفیت جدید برای نگهداری این معتادان از برنامه های اصلی ما است.الیوت اِنگل: مردم ایران باید بتوانند مانند آمریکا از دموکراسی برخوردار شوند الیوت انگل، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان به سوال خبرنگار صدای آمریکا پاسخ داد.

یعنی به جای اینکه یک ترین 120 هزار بشکه‌ای بسازیم که حدود یک میلیارد دلار نیاز به منابع مالی و 3 یا 4 سال زمان داشت، به روش رفع گلوگاه‌ها در هر ترین 40 واحد اضافه کردیم و ظرفیت پالایشگاه از 360 هزار بشکه به 440 هزار بشکه ظرفیت عملیاتی رسیده و در پایان سال به 480 هزار بشکه خواهد رسید. وی ابراز امیدواری کرد: بتوانیم پالایشگاه‌های سیراف را از طریق بازارهای داخلی و صندوق توسعه ملی تامین منابع مالی کنیم. با این وجود خبرنگاران حاضر در مجموعه ای که قرار است میزبان مسابقات قایقرانی کانو باشند موفق شدند جزیئات این سامانه را از نزدیک مشاهده کنند.   مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: اکنون از لحاظ تولید فرآورده‌های با کیفیت بنزین و نفت‌گاز به اهداف سال 1400 که قرار بود قدرت اول منطقه باشیم، رسیده‌ایم.  دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مهمترین موضوع برای ما اصلاح قانون است بهترین قانون نیز در مرور زمان نیاز به اصلاح و روزآمدی دارد بسیاری از کارهای ما به دلیل عدم روزآمدی قانون نیمه کاره می‌ماند. وی ادامه داد: امروز بیش از 112 میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم. گفته می شود سامانه یاد شده به مدت پنج دقیقه حدود سیصد کیلوگرم یخ خرد شده را در بخش های غیر سرپوشیده استادیوم که تماشاگران در آن زیر تابش مستقیم آفتاب قرار دارند، پخش کرد. هیچ کشوری در منطقه چنین حجمی از تولید بنزین را ندارد و از این 112 میلیون لیتر، 90 میلیون لیتر بنزین با کیفیت است. ما همه به حقوق اولیه اعتقاد داریم.

صادق آبادی گفت: در حال حاضر نزدیک 125 میلیون لیتر هم نفت گاز تولید می‌کنیم که 50 میلیون لیتر با کیفیت است که امیدواریم تا پایان سال عملیات نصب واحد تصفیه هیدروژنی نفت گاز اصفهان تمام شود و در ماه‌های اولیه سال 99 راه اندازی و تثبیت را خواهیم داشت.» این فرد مسئول با اذعان به اشکالاتی که در این سامانه وجود دارد اعلام کرده است که تلاش برای بهبود و رفع ایرادات موجود ادامه دارد و نهایت کوشش به کار گرفته خواهد شد تا از این سیستم به خوبی در جریان بازی ها استفاده شود. ادامه دارد. 70 میلیون لیتر نفت‌گاز باکیفیت یعنی تمام نیاز صنعت حمل و نقل کشور را تامین کرده‌ایم . وی درباره صادرات بنزین و تبدیل شدن به هاب منطقه نیز خاطرنشان کرد: حتما می‌توانیم هاب منطقه باشیم. از سوی دیگر گفته می شود که با این سامانه تغییری در دمای ورزشگاه ایجاد نمی شود و تماشاگران تنها اندکی احساس خنکی می کنند. بحث صادرات از طریق بورس و خارج از آن انجام می‌شود و سهم خوبی از بازار کسب می‌کنیم.. . تلاش من برای این است که مردم ایران هم بتوانند از همان نوع دموکراسی که ما این‌جا در ایالات متحده داریم، برخوردار شوند.