آیا نیروی قدس در پرونده عراق به بن‌بست رسیده است؟

23/01/1401 08:21:00 ب.ظ

مقام‌های جمهوری اسلامی نیز معترفند که انتصاب سفیر در کشورهایی که تهران در پی مداخله در امور داخلی آنهاست، بر عهده وزارت خارجه نیست و نیروی قدس سپاه پاسداران تعیین‌کننده است.

مقام‌های جمهوری اسلامی نیز معترفند که انتصاب سفیر در کشورهایی که تهران در پی مداخله در امور داخلی آنهاست، بر عهده وزارت خارجه نیست و نیروی قدس سپاه پاسداران تعیین‌کننده است. وزارت خارجه جمهوری اسلامی از برکناری ایرج مسجدی از سفارت ایران در بغداد و گماشتن محمدکاظم آل‌ صادق، از مسئولان ارشد همان سفارت به عنوان جایگزین او خبر داده است.

به نوشته این خبرگزاری، سفیر جدید ایران در بغداد متولد شهر نجف و مسلط به زبان عربی با لهجه عراقی است.

ایرج مسجدی؛ سفیر سپاه در عراق حسن کاظمی قمی، حسن دانایی‌فر و ایرج مسجدی که از سال ۱۳۸۲ تاکنون، یکی بعد از دیگری سفارت جمهوری اسلامی در بغداد را برعهده داشته‌اند، همگی از فرماندهان سپاه پاسداران بوده‌اند.

تغییر سفیر ایران در بحبوحه تنش‌های سیاسی در عراق وزارت خارجه ایران توضیحی درباره دلیل تغییر سفیر این کشور در بغداد ارائه نکرده، اما رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های عربی در خبر تغییر این سفر، به بن‌بست سیاسی کنونی در عراق اشاره کرده‌اند. headtopics.com

شاهنشاهی ایران

immortal_king_of_iran

همون لانه جاسوسی منظورشون است

به گفته این منابع آگاه که نامشان فاش نشده، مسئولان جمهوری اسلامی از نحوه رسیدگی نیروی قدس به پرونده عراق از جمله عملکرد ایرج مسجدی رضایت چندانی ندارند.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

به بن‌بست نرسیده، به گل نشسته.

توضیح سفیر ایران در کابل در مورد 'بدرفتاری' با مهاجران افغان در ایران - BBC News فارسیبهادر امینیان، سفیر ایران در کابل در دیدار با امیرخان متقی وزیر امور خارجهٔ طالبان در مورد گزارش‌های 'بدرفتاری' با مهاجران افغان در ایران توضیح داده است. در همین حال، سفارت ایران در افغانستان در بیانیه‌ای خبرها و 'کلیپ‌های منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر آزار و اذیت اتباع افغانستان' در داخل آن کشور را رد کرده و آن را اقدامی 'هدف‌مند وبرنامه‌‌ریزی‌شده' با هدف 'ضربه‌زدن' به روابط دو کشور خوانده است. ای بی بی سی ای تاجر خبر ای نون به نرخ روز خور ای ای ای و هزاران ای ما ایرانی‌ها نژاد پرست هستیم و همیشه با مردم افغانستان در ایران خیلی بد رفتار کردیم!

هیئت‌های مذهبی در همه صحنه‌های انقلاب اثرگذارند/ نگاه دولت در اداره کشور به ظرفیت‌های داخلی استرئیس‌جمهور شبکه هیئت‌های مذهبی را مجموعه‌ای اثرگذار و ارزشمند توصیف کرد و اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی از جوانان با اخلاص و دلداده به انقلاب و ارزش‌های اسلامی تشکیل شده که در تمام صحنه‌های انقلاب حضور موثر و تعیین‌کننده دارند و ظرفیتی بی‌بدیل برای کشور به حساب می‌آیند. ریدم تو کله همشون 😂😂😂😂 مداح_ها_گروهی_بیسواد_مفتخوار_وسربار_جامعه_هستند👺🤣

تظاهرات شهروندان خشمگین افغانستان در برابر سرکنسولگری ایران در هراتده‌ها نفر از شهروندان افغانستان روز دوشنبه با شعار مرگ بر ایران، در برابر سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر هرات تجمع کردند. ايران که پُر از افغان است چرا مرگ بر ايران؟ اینها تندرو های خریداری شده توسط صهیونیست ها برای ایجاد تفرقه هستند البته از این جاهلین در ایران کم نداریم 🇮🇷❤️🇦🇫 بايد بگن مرگ بر آخوند چه طالب چه ايرانى

جریمه در انتظار تعقیب‌کنندگان آمبولانس‌ها در معابر/ پیشنهاد پلیس راهور به آتش‌نشانیجریمه در انتظار تعقیب‌کنندگان آمبولانس‌ها در معابر معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور از جریمه خودروهای تعقیب‌کننده آمبولانس‌ها در معابر خبر داد. حاج ابراهیم nasiri_twt به حاج محسن که از توییتر رفته این خبر را برسان.

خیزش گرد و خاک در نیمه غربی و نواحی مرکزی کشور/ رگبار باران در بعضی استان‌هاخیزش گرد و خاک در نیمه غربی و نواحی مرکزی کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا با اشاره به گذر امواج تراز میانی در برخی نقاط کشور از رگبار باران و وزش باد شدید موقت و گرد و خاک خبر داد.

دادستانی اوکراین از کشف بیش از «۱۲۰۰ جسد» در اطراف کی‌یف در روز یکشنبه خبر دادمناطقی که اجساد در آن‌ها کشف شده است، تا هفته پیش در کنترل قوای نظامی روسیه بود اما با خروج آن‌ها، فرصت برای تحقیقات در مورد تعداد قربانیان فراهم شد. این عکس چیه ؟ مسیحیان مگه مرده را کفن میکنن؟