آیا مدال طلای جواد فروغی پس‌گرفته می‌شود؟ | DW | 01.08.2021

01/08/2021 02:33:00 ب.ظ

درخواست برخی از نهادهای فعال حقوق بشری از کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) پیرامون تعلیق مدال طلای جواد فروغی به علت فعالیت وی در سپاه پاسداران، همچنان ادامه دارد. آیا IOC این مدال را پس خواهد گرفت؟

المپیک توکیو, المپیک ۲۰۲۰ توکیو

درخواست برخی از نهادهای فعال حقوق بشری از کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) پیرامون تعلیق مدال طلا ی جواد فروغی به علت فعالیت وی در سپاه پاسداران، همچنان ادامه دارد. آیا IOC این مدال را پس خواهد گرفت؟

درخواست برخی از نهادهای فعال حقوق بشری از کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) پیرامون تعلیق مدال طلا ی جواد فروغی به علت فعالیت وی در سپاه پاسداران، همچنان ادامه دارد. آیا IOC این مدال را پس خواهد گرفت؟

کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) در پی موج شدید انتقادات به فعالیت و عضویت جواد فروغی، در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در حال بررسی مستندات در زمینه اثبات عضویت این تیرانداز در این نهاد نظامی است. فروغی  در رشته تیراندازی با تپانچه  ۱۰ متری در المپیک توکیو مدال طلا کسب کرد.

برخی از نهادهای فعال در دفاع از حقوق بشر مانند کارزار "اتحاد برای نوید" از IOC خواسته‌اند تا تحقیقات اخلاقی را آغاز کند و نشان طلای المپیک توکیو را که جواد فروغی در ماده تپانچه بادی ۱۰ متری به دست آورده است، به حالت تعلیق درآورد.کمپین"اتحاد برای نوید" در نامه‌ای که برای کمیته بین المللی المپیک فرستاده، اظهار داشته است: «اعطای مدال طلای المپیک به جواد فروغی، تیرانداز ایرانی، نه تنها فاجعه‌ای برای ورزش ایران بلکه برای جامعه جهانی و به ویژه اعتبار کمیته بین‌المللی المپیک است. فروغی ۴۱ ساله یکی از اعضای قدیمی یک سازمان تروریستی است.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

لپدحا دیگه پارتی بازی معنی ندارد مطابق قانون عمل می کنند . واقعا نمی دانم چرا مردم ایران به خاطر نفرت از جمهوری اسلامی آدمکش و ظالم از آدمیت و عدل خود عدول کرده و همه انسانها را ندانسته قضاوت می کنند این همان حماقتی است که مردم ایران در در سال ۵۷ انجام دادند و هزاران انسان بی گناه و مفید برای جامعه را کشتند یا از جامعه کنار گذاشتند

باید پس گرفته بشه لعنت به دنیایی که یه مشت هرزه وبی اصل نصب دم از ایرانی بودن میزنن وهفت روز هفته برای سقوط نامش دست به هرتهمت وحرومزاده بازی میزنند. فرق نمیکنه هرکسی که که هموطن خودشو وسه مال ومقام دنیا مورد تهمت وتوهین قرار بده باید توژنش یقین کرد که یه بیگانه وظیغه پدرشو انجام داده المپیک جای تروریست‌ها نیست

آرزو رو به گور میبرید سازمانهای مشابه (IOC) خود را برای جهانیان به اثبات رسانده اند. ایران و دیگر کشورهایی که سعی میکنند از مستعمرۀ غرب بودن خارج شوند مبرم است که از اینگونه سازمانها خارج شوند و بین خود سازمانی مشابه تأسیس کنند. بیاد بیاورید کشورها هزینۀ (IOC) را میدهند نه برعکس. بعدش میگید سیاست از ورزش جدا باید باشه. بوی تعفن میدی دویچه وله

آلمان از «تاخیر» ایران در از سرگیری مذاکرات وین ابراز ناخرسندی کردتاکنون شش دور از مذاکرات وین برگزار شده است و آخرین دور این گفتگوها روز ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد) پایان یافت. خب با عرض احترام به درک و به جهنم 'و ما ينطق عن الهوى إن هو إلا وحي يوحى' اين آية بر خامنه ای پیاده نمیشه پس فتوای حرام بودن ساخت بمب اتم يه‌ اجتهادشخصيه اماپاکستان حلالش کرد ودر زيركوهها testكرد دليل سالها ذلت‌ و توسرخوري شما در وین فقط بخاطر همين‌ فتواي ناكاربره‌ عينه غربيها مثل سگ میإيستادن جلو ایرانیها آلمان به...خندید!

بحران آب در استان سمنان| رمز عبور دیار کویری ایران از تنش آبی 1400 / آیا "آب خزر" به سمنان می‌رسد؟- اخبار سمنان - اخبار استانها تسنیم | Tasnimکاهش ۲۵ تا ۷۵ درصدی ذخایر آبی سدهای سمنان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سمنان: پیش‌بینی می‌شود امسال به ۸۳ روستا در تابستان آبرسانی شود با ۲۰ درصد صرفه‌جویی در مصرف آب از تنش کم‌آبی در تابستان عبور می‌کنیم

حذف کامل پروتئین از سفره‌های فرودستان/ کارگران و بازنشستگان: ماهی یک مرغ هم نمی‌خریم!وقتی یک خانواده کارگری ماهی یکبار هم به زحمت می‌تواند مرغ بخرد گرانتر شدن این کالا یعنی یک بحران اساسی در تغذیه و سلامت طبقه کارگر. عکس از AKamalju

رئیس‌جمهور اردوغان مناطق آسیب‌دیده از آتش‌سوزی جنگل‌ها 'فاجعه زندگی عمومی' اعلام کرد📌 اردوغان مناطق آسیب‌دیده از آتش‌سوزی جنگل‌ها در آنتالیا، موغلا، مرسین، آدانا و عثمانیه را 'فاجعه زندگی عمومی' اعلام کرد 🥲🥲🥲🥲🥲

قصه پرچمدار المپیک عراق؛ جرقه فرار از 'به کلینتون نگاه نکن' شروع شد - BBC News فارسی'به کلینتون نگاه نکن.' این بخشی از دستورالعملی بود که پیش از مراسم افتتاحیه المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا به رائد احمد داده بودند. به وزنه‌بردار کوتاه‌ قامت اما تنومند عراقی گفته شده بود که کلینتون و ایالات متحده می‌خواهند کشورش را ویران کنند و شایسته احترام نیستند. این را مسئولین کمیته ملی المپیک عراق که آن زمان عدی، پسر بزرگ صدام حسین ریاست‌اش ار عهده داشت، به او گفته بودند.

طرح صیانت از فضای مجازی 'باعث مهاجرت نخبگان می‌شود' | DW | 31.07.2021معاون پژوهشی سابق وزارت علوم هشدار داد 'طرح صیانت از فضای مجازی' باعث مهاجرت نخبگان خواهد شد. مدیر رصدخانه مهاجرت ایران هم گفته است نمی‌توان سرعت اینترنت را کم کرد و انتظار داشت نخبگان جذب ترکیه و امارات نشوند. ما هم که نخبه نیستیم تو اولین فرصت حتی شده به افغانستان مهاجرت میکنیم منم میرم گفته باشم..

جواد فروغی با مدال طلای تیراندازی المپیک توکیو کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) در پی موج شدید انتقادات به فعالیت و عضویت جواد فروغی، در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در حال بررسی مستندات در زمینه اثبات عضویت این تیرانداز در این نهاد نظامی است.ایران در جریان این مذاکرات با قدرت های جهانی بر سر احیای برجام، ساز و کار اجرای مجدد تعهداتش در توافق سال ۲۰۱۵ و نحوه بازگشت آمریکا به این توافق گفتگو می کند.خبرگزاری تسنیم از سمنان، ایران کشوری با اقلیم گرم و خشک است و همواره با منابع آبی محدود مواجه بوده و نزولات جوی نیز اندک است.به گزارش خبرنگار ایلنا، «بنویسید و بازهم بنویسید که دیگر مرغ را بیش از این گران نکنند.

فروغی  در رشته تیراندازی با تپانچه  ۱۰ متری در المپیک توکیو مدال طلا کسب کرد. برخی از نهادهای فعال در دفاع از حقوق بشر مانند کارزار "اتحاد برای نوید" از IOC خواسته‌اند تا تحقیقات اخلاقی را آغاز کند و نشان طلای المپیک توکیو را که جواد فروغی در ماده تپانچه بادی ۱۰ متری به دست آورده است، به حالت تعلیق درآورد. هایکو ماس در مصاحبه با هفته نامه اشپیگل گفت: «با ناخرسندی روزافزون شاهد هستم که ایران از یک سو ادامه مذاکرات هسته ای وین را به تاخیر می اندازد و از سوی دیگر همزمان بیشتر و بیشتر از عناصر اصلی توافق فاصله می گیرد. کمپین"اتحاد برای نوید" در نامه‌ای که برای کمیته بین المللی المپیک فرستاده، اظهار داشته است: «اعطای مدال طلای المپیک به جواد فروغی، تیرانداز ایرانی، نه تنها فاجعه‌ای برای ورزش ایران بلکه برای جامعه جهانی و به ویژه اعتبار کمیته بین‌المللی المپیک است. در این میان استان سمنان که یکی از استان‌ها کویری است نیز با بحران کم‌آبی مواجه است. فروغی ۴۱ ساله یکی از اعضای قدیمی یک سازمان تروریستی است.» سخنان وزیر خارجه آلمان به عنوان یکی از کشورهای امضاءکننده برجام در حالی بیان می شود که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده نیز روز پنجشنبه گفته بود که مذاکرات با تهران نمی تواند به صورت «نامحدود» ادامه پیدا کند و «توپ در زمین ایران است.» گفته می شود فروغی در سوریه به عنوان پرستار برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که ایالات متحده آمریکا آن را یک سازمان تروریستی می داند، چندین سال فعال بوده است. وی با بیان اینکه در سه ماه اخیر ارزی برای واردات نهاده‌های دامی به تجار پرداخت نشده است، افزود: در این سه ماه حداقل باید ۱۵۰ میلیون دلار به تجار پرداخت می‌شد، اما این مبلغ تأمین نشده و در حال حاضر واردات نهاده به صورت نسیه انجام می‌شود.

آیا احتمال پس‌گرفتن مدال طلای جواد فروغی به علت عضویت و فعالیت وی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وجود دارد؟ سردار پاشایی، عضو کمپین"اتحاد برای نوید"، قهرمان پیشین کشتی جوانان جهان و آسیا و مربی سابق تیم‌های ملی کشتی ایران یکی از نویسندگان تقاضانامه به IOC برای تعلیق مدال طلای جواد فروغی است.» مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی، جانشین حسن روحانی و هشتمین رئیس جمهوری ایران قرار است روز پنجشنبه آینده برگزار شود. خشک‌سالی‌های متناوب نیز در استان سمنان به کمبود منابع آبی دامن زده است. در برنامه پادکست ورزشی دویچه‌وله فارسی در گفت‌وگو با سردار پاشایی به بررسی این موضوع و نیز این پرسش پرداخته‌ایم که چرا مدال طلای جواد فروغی باعث خوشحالی بسیاری از طرفداران ورزش ایران نشده است. پادکست ورزشی و گفت‌و‌گو با سردار پاشایی در اینجا بشنوید: شنیدن صوت گفت‌و‌گو با سردار پاشایی درباره تعلیق احتمالی مدال طلای جواد فروغی .