آیا افغانستان با احتمال 'جنگ داخلی' روبرو است؟ - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آیا افغانستان با احتمالا 'جنگ داخلی' روبرو است؟

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان گفته احتمال بروز جنگ داخلی در افغانستان زیاد است

می‌شود گفت این نخستین باری است که یک مقام ارشد دولت افغانستان در سطح آقای محب از اصطلاح "جنگ داخلی" استفاده می‌کند، اصطلاحی که در افغانستان از آن مفهوم فروپاشی دولت و تقسیم کشور به ملوک‌ طوایفی تعبیر می‌شود. تعبیر بسیاری این است که دقیقا همین جنگ داخلی زمینه ظهور گروه شدیدا تندرو طالبان در آن زمان را فراهم کرد؛ چون مردم از ناکارآمدی دولت در تامین امنیت شهروندان و ارائه خدمات حکومت‌داری دل‌زده شده بودند.

البته حالا وضعیت تفاوت‌های عمده با دهه نود میلادی دارد و مردم برخلاف دهه نود، هم تجربه حکومتداری گروه طالبان را دارند و هم شاهد حملات خونبار انتحاری این گروه در دو دهه گذشته بوده‌اند که طبعا دیگر طالبان از آن جذابیت برخوردار نیستند که در سال ۱۹۹۶ برخوردار بودند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

سرنوشت افغانستان دور یک محور شوم در چرخش است. فاجعه باز هم فاجعه

نخیر مردم هوشیار شده دیگر نمیخواهد بسوی بدبختی گام بردارد

اونجام میخاید جنگ راه بندازید. عجب عوضیایی هستین شما بخدا. خدا لعنتتون کنه. کرونا بگیرید ایشاالله

بله

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دیدار رهبر حزب اسلامی افغانستان با وزیر خارجه پاکستان در اسلام‌آبادرهبر حزب اسلامی افغانستان با وزیر امور خارجه پاکستان در اسلام‌آباد پایتخت این کشور دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی دیدار رهبر حزب تروریست ها به همراه با نماینده اردوغان با وزیر خارجه پاکستان در اسلام آباد و با رئیس جهادی گروهای از تروریست ها جهت اعزام تروریست با حقوق ماهیانه آذربایجان با ضمانت رجب طیب اردوغان گفتگو کردند رفیق های تروریست فابریک رجیب
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سفر عبدالله عبدالله به تهران؛ آینده مذاکرات صلح افغانستان و همکاری‌های اقتصادی با ایرانسفر او به تهران همزمان با مذاکرات صلح افغانستان در قطر انجام می‌شود. هفته گذشته زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در گفتگوهای صلح افغانستان، ضمن انتقاد به سیاست خارجی ایران در منطقه اعلام کرد که ایران می‌خواهد ایالات متحده را در جنگ پرهزینه و بدون برندۀ افغانستان نگه دارد. Kodoom eghtesad 🤣🤣🤣🤣
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ جلسه محرمانه درباره افغانستان را با 'سفارش میلک‌شیک مختل کرد' - BBC News فارسیبنا به گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده‌، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا سه سال پیش در یک جلسه محرمانه امنیتی، صحبت‌های مهمی درباره اوضاع افغانستان را با سفارش یک 'مالت میلک‌شیک' قطع کرده بود. نوش جونش 😅 بعدش هم رفت دستشویی. همزمان هم تو چین دارند مردم را مش کشند و سکوت رسانه ها... چه مرگتونه؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آمارتیا سن؛ یک فلسفه اقتصادی با هدف پیکار با فقر | DW | 19.10.2020هدف کار علمی و فلسفی آمارتیا سن، پیکار با فقر و کاستن از نابرابری است. به نظر او با شکاف وحشتناک فقر و ثروت نمی‌توان از جامعه مرفه سخن گفت. رضایت اجتماعی همیشه باید با تقسیم عادلانه نعمات و مواهب همراه باشد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

خطر تشدید کرونا در شهرهای با هوای آلوده و توصیه وزارت بهداشترییس اداره بیماری‌های مزمن تنفسی وزارت بهداشت با اشاره به نقش آلودگی هوا بر افزایش موارد بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا، گفت: امسال با توجه سردتر شدن هوا، وارونگی هوا، آلودگی هوا و شیوع بیماری‌هایی مانند آنفلوانزا، سرماخوردگی و... انتظار داریم در سراسر کشور وضعیت بدتری در خصوص کرونا تجربه کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ مخالفت با تعطیلی دلیل سیاسی دارد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »