آیا شکایت کارگران از کارفرما به نتیجه می‌رسد؟

07/05/1398 01:51:00 ب.ظ

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان گفته است این استان پس از تهران، در رتبه دوم شکایت کارگران در کشور قرار دارد. DehkordiMaryam با علی یکی از ۲۶ هزار مورد شاکی کارگری گفتگو کرده است که شکایتش پس از سال‌ها به نتیجه نرسیده است.کارگران

کارگران اقماری، کارگرانی هستند که در شیفت‌های ۱۴ روزه کار می‎کنند.

دوهفته را در مناطقی که چاه‌ها و تجهیرات شرکت ملی حفاری ایران قرار داد مشغول کارند و دو هفته دیگر را به اصطلاح، در «Rest» یا استراحت هستند و در کنار خانواده‌. شاید در نگاه اول، به نظر بیاید چه شیوه کاری خوب و ایده‌آلی. اما دشواری‌هایش کم نیست: «دو هفته‌ای که می‌آمدم خانه، باید حواسم را جمع می‌کردم نظم زندگی همسر و فرزندانم به هم نخورد. من دو هفته میهمان‎شان بودم و اگر چیزی عوض می‌شد، همسرم دست تنها با چهار بچه قد و نیم‌قد خیلی به سختی می‌افتاد. برای همین مثل سایه می‌آمدم و می‌رفتم.»

در «شرکت نفت ایران» پیش از انقلاب تعداد زیادی از بومی‌ها، به ویژه در شهرهای نفت‌خیر مثل مسجدسلیمان به استخدام شرکت‌های خارجی در می‌آمدند. علی می‌گفت هشت سالش بوده که به کار مشغول شده است: «وظیفه‌ام این بود که پشت دستگاه بنشینم و به مانیتور نگاه کنم و با بی‌سیم به آدمی که در حال حفاری بود، بگویم چه مسیری را برود. آن وقت‌ها تجهیزات مثل حالا این همه هوشمند نبودند. باید گوش به زنگ می‌نشستم که اگر کسی از اعماق زمین بی‌سیم زد و چیزی خواست، سریع انجام بشود .این وظیفه رادیومن بود.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

خوانده‌ها و ناخوانده‌ها| بهاءالدین خرمشاهی

اثرگذارترین کتاب‌ها بدون هیچ تعارف و تعصب مذهبی، اول از همه قرآن بر ذهن و زبان نوجوانانه‌ام -که همین‌جور خامی‌اش هم کمتر می‌شد- اثر گذاشت. البته لذت بردن از قرآن مثل حافظ نیاز به انس و مداومت مطالعه و به تعبیر ساده‌تر تا سال‌ها بستگی به خواندن هر روزه دارد، ولو روزی یک یا دو صفحه باشد. دوم اینکه حتی خود جوانان عرب یا عرب‌زبان هم که قرآن به زبان مادری‌شان است - بر وفق سؤالی از یک دانشجوی دوره دکتری تاریخ که لبنانی بود و در ایران درس می‌خواند- فقط کمی وضعشان یعنی فهم اولیه‌شان از قرآن از ما بهتر است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

DehkordiMaryam ایران وایر عزیز آرمتون کپی آرم شرکت ویتور آلمان هست به نظرمدر شان شماست که اصالت و صداقت رو در آرمتون و برخورد با اون نمایش بدین . ارادت

آیا می‌توانم از یک دانشجو بدلیل سوءاستفاده از پایان‌نامه‌ام شکایت کنم؟

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران: «ظریف از سریال گاندو به رهبر شکایت کرده است»🔷سخنگوی وزارت امور خارجه ایران: ظریف از سریال گاندو به رهبر شکایت کرده است 💢«وزیر خارجه نامه‌ای به ایشان نوشتند و گفتند در این سریال از وزارت خارجه و شخص وزیر چهره‌ای منفعل، بی عمل و بی اراده به تصویر کشیده شده است.» ◀️بیشتر بخوانید: هست دیگه شاید شکایت وزیر توهم تهیه کننده این فیلم رو از بین ببره که فکر میکنه شاهکار کرده. از ظریف چه تصویری باید ارائه شود؟ 1. فرمانبردار و سر سپرده ولایت فقیه 2. مجیز گوی ولایت فقیه 3.دروغگو 4.توطئه گر 5.توجیه گر 6.دلال های کارهای تروریستی 7. رابط تروریست ها با ولایت فقیه 8.عامل انتقال پول و ثروت ایران به بانک های خارجی به نام ایادی ولایت 9.عامل انتقال موادمخدر 10.

آیا زمان تدوین تیپ جدیدی از قراردادهای نفتی فرا رسیده است؟رئیس سابق کمیته بازنگری در قراردادهای نفتی گفت: میادین نفتی ریسکی هستند هر کس وارد این پروژه‌ها می‌شود در واقع به یک بیزینس ریسکی ورود کرده که در دنیا به بیزینس قماری معروف است، ممکن است کل پول پیمانکار یکباره از بین برود، با توجه به این قضایا نمی‌توان به شرکت‌های ایرانی گفت در کار توسعه شرکت کنند، افزایش ریسک را قبول کنند و بهره پایین دریافت کنند.

آیا خشونت ماموران علیه معترضان در تجمعات کارگری قابل پیگیری است؟

آیا تاخیر در آغاز لیگ فوتبال ایران برای آماده‌سازی ورزشگاه‌ها برای ورود زنان است؟آیا تاخیر در آغاز لیگ فوتبال ایران برای آماده‌سازی ورزشگاه‌ها برای ورود زنان است؟ در پایان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران اعلام شد که فصل بعد هفته اول مرداد آغاز می‌شود، این در حالیست که در هفته اول مرداد هنوز حتی قرعه‌کشی لیگ برگزار نشده است. نه بابا از بی برنامگی هست مثل مابقی امورات کشور بیخیال بابا. زنان بروند یا نروند مساله این است!! یه مشت چرت و پرت میزارین که چی؟! خب تو فرهنگ چند هزارساله و دین و مذهب ما همچین چیزایی نیست.چیرو میخواین به خورد ملت بدین.!! هرج و مرج از در و دیوار مملکت داره خود نمایی میکنه ، فوتبال ک استثنا نیس .

آیا می‌توانم از یک دانشجو بدلیل سوءاستفاده از پایان‌نامه‌ام شکایت کنم؟