آیا مردم عراق به خواسته‌هایشان خواهند رسید؟

15/09/1399 02:12 ب.ظ

اعتمادآنلاین بررسی می‌کند: آیا مردم عراق به خواسته‌هایشان خواهند رسید؟ مصطفی الکاظمی که با هدف برگزاری انتخابات زودرس در عراق از سوی پارلمان راهی کاخ نخست‌وزیری شده بود،دست آخر روز ۶ ژوئن (۱۷ خرداد) را موعد برگزاری انتخابات در این کشور اعلام کرد.

مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیری که با هدف برگزاری انتخابات زودرس در عراق از سوی پارلمان راهی کاخ نخست‌وزیری این کشور شده بود، دست آخر تحت فشارهای بسیار، روز 6 ژوئن (17 خرداد) را موعد برگزاری انتخابات در این کشور اعلام کرد. سید عماد حسینی- آنچه اعلام می‌شود درِ باغ سبزی است که قرار است مردم عراق از طریق آن به سوی دموکراسی واقعی، اتحاد، حفظ تمامیت ارضی، رونق اقتصادی و برچیدن فساد، رانت‌خواری و... برسند.

اما آیا واقعاً این امر برای عراقی که از سال 2003 آماج توطئه‌های مختلف بوده امکان‌پذیر است؟

آیا صاحبان قدرتی که اکنون خود را نه یک سیاستمدار منتخب بلکه صاحب برخی از بخش و منابع عراق می‌دانند قادر خواهند بود این کیک بسیار بزرگ را نادیده بگیرند؟ دلارهای نفتی عربستان، نفوذهای امنیتی امارات متحده عربی، باج‌گیری‌های ترکیه، عملیات ایذائی داعش در این روند و طرح‌های تغییر ذائقه قومیتی مذهبی که از چند سال پیش به ویژه بخش‌های شیعه‌نشین عراق را آماج خود قرار داده‌اند چه تاثیری بر روند برگزاری و به طور حتم نتایج آن خواهد داشت؟

همچنین نباید از نقش بالفعل آمریکا در روند تصمیم‌گیری قوای سه‌گانه عراق به آسانی عبور کرد؛ نفوذ و فشاری که باعث شده بغداد تا به امروز قادر نباشد پرونده یک ترور علیه شخصیت رسمی کشوری ثالث را، که به دعوت رسمی عراق به این کشور سفر کرده و توسط آمریکا ترور شده و طرف جانی هم رسماً مسئولیت این اقدام را بر عهده گرفته، به جریان بیندازد. headtopics.com

ادامه مطلب:
EtemadOnline »

مصاحبه آناتولی با مردم عراق؛ آیا به طرح دولت در مورد جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز اعتماد دارید؟مصاحبه آناتولی با مردم عراق؛ آیا به طرح دولت در مورد جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز اعتماد دارید؟ خبرنگار آناتولی در عراق از مردم این کشور پرسیده است که آیا به طرح دولت برای جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز اعتماد دارند؟

آیا مردم عراق همچنان به راه سوم دل بسته‌اند؟آیا مردم عراق همچنان به راه سوم دل بسته‌اند؟ به اعتقاد بسیاری از کارشناسان عراقی، دوره‌ای که کشورشان در حال حاضر سپری می‌کند یکی از سخت‌ترین دوره‌های تاریخ این کشور است و در صورت لغزش به سوی پرتگاه ضربات جبران‌ناپذیری را متحمل خواهند شد.

آیا کاهش نیروهای آمریکایی در عراق به تقویت ایران و داعش خواهد انجامید؟از سال ۲۰۰۸ به این طرف، هم دموکرات‌های پیشرو و هم جمهوریخواهان ترامپ محور نشان داده اند که تمایل چندانی برای وارد شدن به میدان جدید جنگ را ندارند. بستگی به اقدامات مخفی فرانسه که تا چه حد پشت داعش دربیاد. ایران و داعش!!!

آیا روی آوردن مردم به مصرف پوست مرغ صحت دارد؟با افزایش قیمت مرغ روی آوردن مردم به مصرف آلایش‌های آن مانند: دل، جگر، قلوه، پای مرغ و ... دور از ذهن نیست، چراکه قیمت کمتری نسبت به گوشت مرغ دارند و خرید آن برای اقشار کم درآمد به صرفه‌تر است، اما تقاضا برای پوست مرغ آن هم با قیمت بالا موضوع دیگری است که نیاز به بحث و بررسی بیشتر دارد.

آیا واقعا مردم ایران واکسن ایرانی کرونا را به واکسن‌های دیگر ترجیح می‌دهند؟من که بشخصه اگه بمیرمم واکسن ایرانی نمیزنم مگربهترازمنفعت آخوندیه