آیا تغییر ساعات اداری راه حل کسری برق ایران است؟ | DW | 07.06.2022

17/03/1401 11:16:00 ق.ظ

دولت ایران از تغییر ساعات اداری کشور و خاموش کردن سیستم سرمایش آنها خبر داده و آن را در راستای 'کمک موثر' برای پایداری شبکه برق عنوان کرده است. اما آیا این اقدام کمکی به جبران کسری برق ایران می‌کند؟

دولت ایران از تغییر ساعات اداری کشور و خاموش کردن سیستم سرمایش آنها خبر داده و آن را در راستای 'کمک موثر' برای پایداری شبکه برق عنوان کرده است. اما آیا این اقدام کمکی به جبران کسری برق ایران می‌کند؟ دولت ایران از تغییر ساعات اداری کشور و خاموش کردن سیستم سرمایش آنها خبر داده و آن را در راستای"کمک موثر" برای پایداری شبکه برق عنوان کرده است.

اما آیا این اقدام کمکی به جبران کسری برق ایران می‌کند؟ طبق اعلام شرکت توانیر، تغییر ساعات ادارات ایران به‌گونه‌ای که صبح زودتر کارمندان مشغول به کار شوند و پیش از ساعت ۱۴ ادارات تعطیل شوند، ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ مگاوات صرفه‌جویی در مصرف برق کشور به همراه خواهد داشت.

انتظار صرفه‌جویی ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ مگاواتی در مصرف برق کشور با تغییر ساعات اداری به این معنی است که در تابستان امسال استفاده از سیستم سرمایش و کولرهای ادارات ممنوع است. مشخص نیست با اجرای این طرح، کارمندان یا ارباب رجوع در ساعت ۱۰ تا ۱۴ که گرما در بسیاری از نقاط کشور به بالای ۴۰ درجه می‌رسد، چگونه شرایط را تحمل خواهند کرد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید همچنین بیش از ۹۰ درصد برق کشور در نیروگاه‌های حرارتی تولید می‌شود که متوسط راندمان آنها حدود ۳۷ درصد است؛ در حالی که متوسط راندمان نیروگاه‌های مدرن جهان بالای ۵۰ درصد است. headtopics.com

صبر كنيد هوا كمى سرد بشود، ببينيم شماها جهت جبران كمبود'سوخت' چه طرحى ارائه خواهيد داد

behdaaad 😆😆😆

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

گرما و کمبود برق در ایران منجر به تغییر ساعت کار ادارات شددر پی افزایش دمای هوا در بسیاری شهرهای ایران و کسری ۱۰ هزار مگاواتی برق در سال جاری، ساعت کار ادارات دولتی در برخی استان‌های کشور تغییر کرد. پیشرفت های بسیار فراوان..نگو...اصلان..ههههههههههههه////بگی تحمل شنیدن رو ندارم//ههههههههههههههههه خیلی جالبه، دولت و مجلس انقلابی که بخاطر انطباق بیشتر اوقات شرعی با اوقات رسمی، و ایجاد رفاه بیشتر برای نمازگزاران تصمیم داشت تغییر یک ساعته در هر شش ماه را ملغی کند، اینبار زمانبندی ماهانه با اختلاف 2 ساعت آنهم برای بعضی از استان ها ارائه می دهد. یعنی خاک برسرتون با این کاراتون عاقبت سیاست آب و برق مجانی، همین می‌شود!🤦‍♂️ این اقتصاد یارانه ای یکی از دلایل مخالفت من با حکومت ایران🇮🇷 است. اقتصاد باید سرمایه داری🎩 و قیمت ها بر اساس بازار آزاد تعیین شود تا سرمایه گذاران دلیلی بر فعالیت در آن حوزه داشته باشند. نه اینکه برق را قطع کنند و آن را صادر کنند!

آیا اتهامی به نام «دعوت به تجمع» در قوانین ایران وجود دارد؟⚖️آیا اتهامی به نام «دعوت به تجمع» در قوانین ایران وجود دارد؟ پاسخ را در ایران‌وایر بخوانید👇 راه‌های ارسال سوالات: ارسال به واتس‌اپ به شماره: ۰۰۹۰۵۴۱۱۹۹۴۰۱۸ ارسال به تلگرام به آدرس shomairanwire سوال_جواب_حقوقی اطلاع_رسانی

تحریم جدید خزانه‌داری آمریکا علیه ایران- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimتحریم جدید خزانه‌داری آمریکا علیه ایران وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز از تحریم سه فرد مرتبط با نیروی قدس سپاه خبر داد اعضای «مرکزهدف گیری تامین مالی تروریسم» ۱۶ فرد و نهاد را تحریم کردند؛ سه فرد مرتبط با نیروی قدس سپاه بوده است

برق ادارات پرمصرف تهران از سه‌شنبه قطع می‌شودمدیریت مصرف شرکت برق تهران با اشاره به نصب کنتور هوشمند در همه ادارات پایتخت، گفت که شماری از ادارات پرمصرف از صرفه‌جویی برق خودداری کرده‌اند.

بلومبرگ: آمریکا احتمالا برای کنترل قیمت‌ها چشم بر نقض تحریم‌های نفتی ایران ببنددانتخابات پیش رو در آمریکا شاید دولت بایدن را مجاب کند تا چشم بر نقض تحریم‌های نفتی توسط ایران ببندد.

استاندار پیشین خوزستان و از حامیان مالک «متروپل» از ایران خارج شدغلامرضا شریعتی، استاندار پیشین خوزستان و از حامیان حسین عبدالباقی، مالک ساختمان فروریخته «متروپل» در آبادان از ایران خارج شد.«ایرنا»، خبرگزاری رسمی ایران