آیا اومیکرون پایان همه‌گیری کروناست؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 59%

متخصصان می‌گویند شیوع سویه اومیکرون بشر را بیش از همیشه به پایان همه‌گیری و تبدیل بیماری کووید به یک بیماری بومی نزدیک کرده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وقتی که در ماه نوامبر سال گذشته، سویه جدیدی از ویروس کرونا در آفریقای جنوبی مشاهده شد، جهان با این وحشت رو به رو گردید که احتمالا کابوس بیماری کووید همچنان ادامه دارد و این همه‌گیری به شکلی هولناک‌تر تغییر خواهد کرد.

با این حال کارشناسان و پژوهشگران می گویند که کووید-۱۹ نسخه‌های جهش یافته متفاوت و بسیاری داشته که باعث شگفتی آنان شده است. از آن جمله می‌توان به سویه دلتا اشاره کرد که باعث مرگ و میر بسیار بالایی در سطح جهان شد و مشکلات فراوانی را برای نظام‌های بهداشتی در سراسر دنیا ایجاد کرد.بر همین اساس برخی از کارشناسان معتقدند همانطور که دلتا چنین اثری بر فرآیند مبارزه با کووید-۱۹ بر جا گذاشت، سویه بعد از اومیکرون هم می‌تواند به یک چالش جدی در این مسیر بدل شود.

مارک ولهاوس، استاد بیماری‌های عفونی در دانشگاه ادینبورگ معتقد است که نباید انتظار داشت که کووید به صورت کامل از زندگی ما رخت برچیند و ناپدید شود. بلکه همچون برخی دیگر از بیماری‌هایی که افراد چندین بار در کودکی به آن مبتلا می‌شوند، ایمنی لازم در بدن آنها ایجاد خواهد شد. کارشناسان به صورت کلی در این موضوع هم‌نظرند که اومیکرون، کووید-۱۹ را به مرحله بومی شدن بیماری نزدیک‌تر می‌کند. اما در عین حال یک تردید جدی وجود دارد و آن این است این فرآیند رسیدن به مرحله بومی شدن، چقدر سریع صورت خواهد گرفت.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نوسازی ۲۲۰۰ تاکسی فرسوده تهران تا پایان سال/احتمال افزایش ارزش قیمت اسقاط تاکسیمعاون فنی و بهره برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران از نوسازی ۲۲۰۰ تاکسی فرسوده تا پایان سال خبر داد. پیشرفت درونشهری ادامه دار است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پایان بی‌نتیجه دیدار لاوروف و بلینکن؛ گفت‌وگو ادامه می‌یابد | DW | 21.01.2022بحران اوکراین و حضور نظامی روسیه در مرزهای آن کشور دیدار حضوری وزرای امورخارجه آمریکا و روسیه را الزامی ساخته بود. دیدار بلینکن و لاوروف زودتر از مدت زمان پیش‌بینی شده به پایان رسید. اثری از نزدیکی در مواضع دیده نمی‌شود. نکنه روسيه به اين شب زمستان به اوکراین حمله کنه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شیوع «اومیکرون پنهانکار»؛ آیا این زیرسویه کرونا مایه نگرانی است؟زیرسویه «بی ای.۲» به دلیل شیوع سریع و پشت سر گذاشتن دیگر زیرسویه‌های اومیکرون به «اومیکرون پنهانکار» معروف شده است. آیا شیوع «اومیکرون پنهانکار» مایه نگرانی است؟ هیچی دیگه،۴ سانتیمتر دیگش به فنا رفت از واکسن خطرناکتره؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پیشتازی اومیکرون در ایران؛ هفت برابر شدن مبتلایان طی دو هفته | DW | 21.01.2022با ورود سویه اومیکرون ویروس کرونا به ایران شمار مبتلایان شناسایی شده به شکلی جهش‌وار در حال افزایش است. وزیر بهداشت از شناسایی ۲ هزار مبتلا به اومیکرون خبر می‌دهد و گفته می‌شود آمار واقعی می‌تواند ۶۰ برابر این رقم باشد. خفه شید المان خودتون که ریده بیناموسا 🍆
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نوسازی ۲۲۰۰ تاکسی فرسوده تهران تا پایان سال/احتمال افزایش ارزش قیمت اسقاط تاکسیمعاون فنی و بهره برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران از نوسازی ۲۲۰۰ تاکسی فرسوده تا پایان سال خبر داد. پیشرفت درونشهری ادامه دار است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آیا سپاه به حکومت نظامی میانمار تسلیحات پیشرفته می‌دهد؟منابع محلی در میانمار می‌گویند طی چندین ماه گذشته هواپیماهای متعلق به سپاه پاسداران ایران «موشک‌های هدایت‌شونده» و سایر تسلیحات پیشرفته به حکومت نظامی این
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »