آیا داعش در تدارک بازگشت به عراق و سوریه است؟

22/05/1398 01:28:00 ب.ظ

🔷آیا داعش در تدارک بازگشت به عراق و سوریه است؟ این گزارش را بخوانید 🔽

لازم نیست تعهد آمریکا در این زمینه مشابه «طرح مارشال» برای بازسازی اروپا پس از جنگ جهانی دوم یا شبیه حضور بی‌ پایان نظامیان آمریکایی در کره جنوبی باشد، بلکه اندکی «هوشمندین برای جدی‌تر گرفتن تلاش‌های موجود خود» کفایت خواهد کرد. در هفته‌های اخیر اخباری در مورد چند عملیات شورشیان داعش در سوریه و عراق منتشر شد.

آیا این گروه همچنان سودای یکه‌تازی دارد و در تدارک بازگشت است؟ ظاهرا اعضای این گروه اسلام‌گرای افراطی در حال یارگیری مجدد در روستاهای دورافتاده هستند و با تشکیل گروه‌های کوچک دست به تحرکات ایذایی می‌زنند. نمونه این تحرکات، عملیات حمله‌ای بود که هفته گذشته به کشته شدن یک سرباز آمریکایی در نینوا انجامید.

دیوید رومانو، تحلیل‌گر پایگاه خبری رووداو کردستان عراق با ذکر این مطلب می‌نویسد که این حمله‌های کوچک پراکنده بسیار شبیه عملیات آغازین داعش در منطقه در سال ۲۰۱۴ است. گزارش بازرس وزارت دفاع آمریکا بازرس کل وزارت دفاع آمریکا در گزارشی که اخیرا منتشر شد گفته است که گروه داعش امروز در عراق و سوریه احتمالا بین ۱۴ تا ۱۸ هزار جنگنجو دارد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

کدام داعش؟ اگر منظورتان بخشی است که با حمایت ج.ا در حال احیاشدن میباشد تا با خبر ساز شدن فشار خبری را از روی ج.ا بردارد، بله! داعش ورژن ج.ا در حال رشد است و جهان باید بداند تا ج.ا و حکومت اسلامی عربستان هست تروریست اسلامی هم خواهد بود ایندو سر اژدها باید همدیگر را بدرند🙄 اگر کار اشتباهی نمیکنی چ دلیلی داره ک سَر و کَلّت بسته باشه ؟

آیا قانونا پدر حق دارد که بدون موافقت مادر در مورد نحوه تحصیل فرزند تصمیم‌گیری کند؟

موانع پیش روی ماتئو سالوینی برای برگزاری انتخابات زودرس پارلمانی در ایتالیابرغم یکدست نبودن آراء حزب دمکرات و اختلاف نظر این حزب با جنبش پنج ستاره بر سر بسیاری از موضوعات، از دید تحلیلگران نزدیک شدن این دو تشکل سیاسی که هر دو مصمم به خنثی کردن طرح ماتئو سالوینی هستند امری محتمل به نظر می رسد؛ به خصوص اگر به این نکته توجه کنیم که سالوینی بخت بلندی برای برنده شدن دارد.

آخرین فرصت برای ذوب آهن در فوتبال آسیاامشب در دوحه قطر، ذوب آهن اصفهان - آخرین نماینده ایران در فوتبال لیگ قهرمانان آسیا - برای رسیدن به مرحله بعدی، با الاتحاد عربستان روبرو خواهد شد.

پژوهش جدید: ورزش کردن مادران در طول بارداری شاید مزایای ماندگار برای فرزندان‌ هم داشته باشدبنا به یک مطالعه جدید، فعالیت فیزیکی در طول بارداری، نه تنها برای قوی شدن مادر خوب و مفید است، بلکه شاید بتواند در طولانی مدت بر روی سلامت کودک و توسعه مهارت‌های حرکتی او تأثیر بگذارد. به گزارش روزن

تدابیر شدید امنیتی برای روزهای عید قربان در افغانستانامروز یکشنبه 11 آگست مصادف با اولین روز عید سعید قربان در افغانستان است و نقاط پٌرازدحام شهرها و

تصویری...آغاز مراسم رمی جمرات در اولین روز عید قربان در مناحجاج بیت‌الله الحرام بامداد امروز یکشنبه دهم ذیحجه 1440 هجری برابر با 11 اوت 2019 همزمان با طلوع