آیا دو علم‌الهدی در کشور وجود دارد؟

05/11/1400 10:15:00 ق.ظ

«آیا دو علم‌الهدی در کشور وجود دارد؟» تفاوت دیدگاه امام جمعه مشهد از آن دولت به این دولت اظهارات جدید علم‌الهدی در موافقت با حضور زنان در ورزشگاه در شرایطی بازتاب زیادی در فضای رسانه‌ای داشته که دولت مجوز حضورزنان در ورزشگاه آزادی را صادر کرده است.

بحث ورود زنان به ورزشگاه برای تماشای رقابت‌های ورزشی به‌ویژه فوتبال، این روزها داغ است. فیفا رسما فدراسیون فوتبال ایران را تهدید کرده که زنان نه‌تنها برای بازی‌های ملی بلکه برای تماشای بازی‌های لیگ برتر فوتبال ایران هم باید به ورزشگاه راه داده شوند. از زمانی که آن نامه تهدیدآمیز رسانه‌ای شده، این مسئله دردسرهای زیادی را ایجاد کرده است.

فدراسیون فوتبال می‌گوید به تنهایی نمی‌تواند تضمین عملی‌شدن چنین موردی را دهد و باید از سوی نهادهای بالاتر مجوز لازم برای ورود زنان به ورزشگاه را بگیرد. تا به حال که 16 هفته از رقابت‌های لیگ برتر می‌گذرد چنین مجوزی صادر نشده و به بهانه شیوع ویروس کرونا مانع از ورود تماشاگران به ورزشگاه شده‌اند. این ممانعت در حالی رقم خورده که بسیاری از مراسم مذهبی و فرهنگی، برخلاف محیط روباز ورزشگاه‌ها، در فضای سرپوشیده و بعضا با صدور مجوز صددرصدی در حال برگزاری است.

حالا اما در آستانه بازی تیم ملی ایران با عراق در ورزشگاه آزادی که قرار است روز هفتم بهمن برگزار شود، جوی به راه افتاده که نهادهای بالاتر مجوز حضور قریب به دو هزار زن در ورزشگاه را صادر کرده و ظاهرا این رویه قرار است برای بازی بعدی ایران برابر امارات هم رعایت شود.

ادامه مطلب:
شرق »

سالی میان رفتن و ماندن | مهدی رحمانیان

ایران سال نخست قرن نو را سخت و پر‌مخاطره شروع کرد. از این بابت باید شادمان باشیم که دیگر 1401 نیست، اما در مقابل نقشی از آن باقی مانده است و از ذهن پاک نمی‌شود. درواقع ما بین رفتن و ماندن روزهایی قرار گرفته‌ایم که می‌تواند پیامی بزرگ برای فردای سرزمین‌مان باشد. سالی که رفته است و اضطرابش می‌تواند مربوط به گذشته باشد، اما دردهایش مانده‌اند که می‌توانند تجربه‌ای مفید برای آینده محسوب شوند. بر این باوریم که سختی‌ها و دشواری‌ها، روشنایی‌بخش آرزوهای دیرینه ما خواهند بود. این حدیث جان، گره‌های زیادی را در تاریخ باز کرده است و امید داریم که برای ما، برای همه ما ایرانی‌ها نیز در فردای میهن این‌گونه باشد. دیروزمان بتواند چیدمان یکرنگی، همه‌خواهی و اتحاد ملی را برای فردایمان تضمین کند و تجربه‌های ارزشمند ناشی از تلخی‌ها، شیرینی‌های ماندگاری برای یکپارچگی ایران به ارمغان آورد. به نظر می‌رسد دردی تلخ جای خود را در میانه ما باز کرده است؛ دردی که هر روز جانکاه‌تر می‌شود. ما فراموش کرده‌ایم؛ بی‌درنگ و بی‌تعارف، وطن‌خواهی را از یاد برده‌ایم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

نخیر علم الهدی فرقی نکرده .فقط آن جماعتی که فریاد میزدند در 'خیابان ها چادر میکشند' دوست داشتند علم الهدی را آنطور نشان دهند. باید از پدرش بپرسید. 😰😰😰😰

هدا خموش از نمایندگان طالبان در نروژ خواست زنان در بند را آزاد کنندیک روز پیش از آغاز رسمی گفت‌وگوهای نمایندگان طالبان با جامعه جهانی در اسلو، پایتخت نروژ، هدا خموش، نماینده جنبش زنان افغانستان از وزیر امور خارجه طالبان خواست فورا با کابل تماس بگیرد و بگوید دختران در بند را آزاد کنند.

بریتانیا: روسیه در پی به قدرت رساندن مهره خود در اوکراین است«یوگنی مورایف، نماینده سابق مجلس اوکراین به عنوان نامزد بالقوه برای رهبری این کشور دیده شده است»، اما او تنها نیست زیرا سرویس‌های اطلاعاتی روسیه «با بسیاری از سیاستمداران پیشین اوکراین در پیوند هستند». اوکراین جز خاک روسیه است وباید به روسیه ملحق شود.

بازداشت یک نفر در اردستان به اتهام توهین به مجسمه خمینی

زنان مفقودشده افغان، موضوع گفت‌وگوی فعالان مدنی با طالبان در اسلو | DW | 24.01.2022در گفت‌وگوهای اسلو میان طالبان و نمایندگان حقوق زنان افغان و کشورهای غربی، یک نماینده طالبان می‌گوید دو فعال حقوق زنان ناپدیدشده نه دستگیر شده‌اند و نه زندانی هستند و اطلاعی از سرنوشت آن‌ها ندارند. ممکن درست گفته باشد. مدت هااست که بخاطربد نام کردن امارت اسلامی جنایت های گونا گون در کونج وکنار افغانیستان صورت میگرد.امیت نیست ما به اینجور ناپدید شدن میگم 'طالبانیسم👹'.. حالا طالبان چه جور میخواد مشکل طالبانیسم رو حل کنه؟!!..وقتی ماجرا به مذاکره با طالبانیست میکشه این میشه: 😆😅😂🤣

نگاهی به ۴۰ سال مخالفت دین با موسیقی در ایرانbeehnam 😮 Nice 17 point turn 😱 sundayvibes

بلینکن: نقش روسیه در مذاکرات اتمی ایران ربطی به بحران اوکراین ندارد | DW | 23.01.2022وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد که نقش روسیه در مذاکرات هسته‌ای با ایران در وین 'کوچکترین ربطی' با بحران اوکراین ندارد. وزیران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا و آمریکا در رابطه با بحران اوکراین جلسه مشورتی برگزار می‌کنند. اگر اینطور نباشد غیرقابل بررسیست.ایران موضع خود را دارد اصلا همچو چیزی محاله که بی‌ربط باشند کم تجربه ای ....