آیا پراید متوقف می شود؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 59%

پلیس ایران می گوید از سال آینده پراید شماره‌گذاری نخواهد شد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

خودرو پراید که اصلی ترین اتومبیل مردم ایران محسوب می شود به دلیل ایمنی پائین احتمالا تولیدش متوقف خواهد شد.

کمال‌هادیانفر، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی ایران گفته است «در تحلیل تصادفات کشور طی ۱۱ سال گذشته متوجه شدیم که ۳۴ درصد از جان‌باختگان و مجروحان حوادث رانندگی در خودروی پراید بوده‌اند.» مهرداد بذرپاش مدیر عامل پیشین سایپا در گفتگو با بیت ران با بیان اینکه که چگونه ایمنی پراید در پروژه ایکس ۱۰۰ افزایش یافته است اخیرا گفته بود: « پیش از پروژه ایکس ۱۰۰ پراید چه در آزمون تصادف از کنار و چه در آزمون تصادف از جلو رد می شد . نا امنی در بخش کنار بیشتر هم بود و با تصادف منجر به مرگ سرنشینان می شد. اما بعد از پروژه ایکس ۱۰۰ و خرج ۶۰ میلیارد تومانی پراید توانست تست تصادف را در پرتغال پاس کند.

وی به سایت بیت ران گفته است:« پراید باید در دوره ریاست او از مدار تولید خارج می شد، حتی تیبا را برای تحقق این امر وارد خط تولید کردند اما به دلایلی این امر محقق نشد یکی از تست های ایمنی که معمولا خودروها باید پاس کنند، تست کِرَش از جلو، عقب و بغل است.

وی ادامه می دهد: «یک پروژه ای با هزینه ۶۰ تا ۷۰ میلیارد تومانی به نام پروژه ایکس ۱۰۰ تعریف شد که وزن پراید تقریبا ۳۰۰ کیلوگرم سنگین تر شد، به این شکل که ستون های بغل را دوبل کردیم و سپس آن را برای تست کرش به کشور پرتغال بردیم و در آنجا این تست را پاس کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روحانی :گام سوم ایران از جمعه اجرایی می شودروحانی: - گام سوم کاهش تعهدات برجامی از جمعه آغاز میشود - سازمان انرژی اتمی باید هر آنچه کشور در زمینه تحقیق وتوسعه فناوری هسته ای نیاز دارد، اقدام کند - مهلت ۶۰ روزه دیگری پیش روی اروپاست؛ هر زمان به تعهدات خود برگردند ما هم به تعهدات برجامی برمیگردیم روحانی در نشست خبری: گام سوم از پس فردا برداشته می‌شود و کلیه محدودیت‌های مربوط به تحقیق و توسعه برداشته خواهد شد
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

اردوغان : در سوریه حمایت نشویم راه ورود پناهجویان به اروپا باز می شودآنکارا با چراغ سبز و همکاری ایالات متحده در تدارک ایجاد «منطقه ای امن» در شمال سوریه است و به گفته آقای اردوغان بنا دارد شمار زیادی از رانده شدگان سوری را به این مناطق بازگرداند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مسابقات جهانی بوکس فردا در روسیه آغاز می شود
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بالاخره گوشی تاوشو وارد بازار می شود🎥بالاخره گوشی تاوشو وارد بازار می شود
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مهلت ۶۰ روزه دیگری پیش روی اروپاست، هر زمان به تعهدات خود برگردند ما هم به تعهدات برجامی بر می گردیمرئیس جمهور در پایان نشست سران سه قوه اعلام کرد که ایران گام سوم کاهش تعهدات برجامی را از روز جمعه بر خواهد داشت و در چارچوب آن سازمان انرژی اتمی باید هر آنچه کشور در زمینه تحقیق وتوسعه فناوری هسته ای نیاز دارد، اقدام کند.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

حداقل دستمزد تنها 35 درصد هزینه معیشت کارگران را تأمین می کند- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimنماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه حداقل دستمزد 35درصد هزینه معیشت را پوشش می دهد گفت: پیشنهاداتی را برای تأمین مسکن و توزیع کالاهای اساسی ارزان قیمت به دبیرخانه شورای عالی کار ارائه کردیم و منتظر برگزاری جلسه شورای عالی کار هستیم.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »