آیا قطع‌نامه‌ها و بیانیه‌های کشورهای اروپایی در بهبود وضعیت حقوق بشر ایران تاثیر دارند؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شادی_صدر می‌گوید، شرایط سیاسی بین‌المللی در نامناسب‌ترین وضعیتش است و متاسفانه رسانه‌های بین‌المللی و مراکز تصمیم‌گیری یا در دست یا تحت تاثیر کسانی است که با جمهوری اسلامی رابطه نزدیک دارند. اخبار_ایران

در این قطع‌نامه آمده است: «ما هم‌چنین اعدام‌های اخیر در ایران که شامل روح‌الله زم، روزنامه‌نگار مقیم فرانسه و سردبیر کانال آمدنیوز و هم‌چنین نوید افکاری، کشتی‌گیر می‌شود را محکوم می‌کنیم و هم‌زمان از مقام‌های ایران می‌خواهیم که فورا اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی، چهره آکادمیک سوئدی-ایرانی را متوقف کند.»

نسرین ستوده که ۱۷ آبان امسال پس از تحمل بیش از دوسال زندان بدون مرخصی، به مرخصی آمده بود، روز ۱۲ آذرماه با وجود ابتلا به ویروس کرونا و عدم دسترسی به امکانات پزشکی برای درمان ناراحتی قبلی، برای گذراندن مابقی حکم خود به زندان قرچک ورامین بازگشت. نسرین ستوده به «شادی صدر»، حقوق‌دان و فعال حقوق بشر نسبت به صدور این قطع‌نامه‌ها و مواضع اتحادیه اروپا ناامید است و آن‌ها را در تغییر وضعیت حقوق بشر ایران کم‌تاثیر می‌داند. او به «ایران‌وایر» می‌گوید: «راستش این که پارلمان اروپا وقت می‌گذارد و چنین قطع‌نامه‌ای صادر می‌کند، خوب است اما باید دو نکته را در نظر گرفت؛ اولا قطع‌نامه‌های پارلمان اروپا قدرت اجرایی ندارند.

یک روز پس از این بیانیه‌ها، سفرای کشورهای فرانسه و آلمان به وزارت امور خارجه ایران احضار شدند. در این احضار، اعتراض دولت جمهوری اسلامی به این بیانیه‌ها به آن‌ها ابلاغ شد. فعالان حقوق بشر و سازمان‌های بین‌المللی برای جلوگیری از نقض حقوق بشر در ایران چه کار می‌توانند انجام دهند؟

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پاسپورت واکسیناسیون کرونا؛ آیا مدل اسرائیل-یونان الگوی کشورهای دیگر اروپایی می‌شود؟بحث پاسپورت افراد واکسینه شده احتمالا بسیار بیشتر از آنکه برای گردشگران اروپایی مهم باشد، برای اقتصادهای گردشگر محور اروپا مهم است. زنده باد یهودی. خاری در چشم اسلام گرا و فاشیست چپگرای اروپایی 😏🇮🇱 اتحادیه احمق اروپا که شاید از اسرائیل یاد بگیره
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا تعطیلی‌های کرونایی تهران ادامه می‌یابد؟- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimتعطیلی‌های کرونایی تهران ادامه می‌یابد؟ استاندار تهران: تعطیلی تهران منوط به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا است حداقل تا دو هفته دیگر براساس آمار روند افزایش مراجعین سرپایی بستری‌ها و فوتی‌ها ادامه دارد کرونا
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

آیا جایگاه ریاست‌جمهوری در ایران دستخوش تغییر می‌شود؟مجلس ایران روز چهارشنبه با تعیین ده معیار برای کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری نه تنها به پیشنهاد حسن روحانی برای اصلاح قانون اساسی و افزایش اختیارات این نهاد توجه نکرد، بلکه به ایجاد محدودیت بیشتر برای آن نیز پرداخت. - خبرگزاری آناتولی آیا با آمدن بایدن حکمت رجب سر نگون میشود آیا با آمدن بایدن سرنوشت صدام قذافی و مرسی در احتضار رجب است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آیا مذاکرات واشگتن-تهران؛ پیش از انتخابات ایران انجام خواهد شد؟آیا مذاکرات واشگتن-تهران؛ پیش از انتخابات ایران انجام خواهد شد؟ با برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس‌جمهور جدید آمریکا گمانه‌زنی‌ها درباره اینکه مذاکرات واشنگتن-تهران بزودی شروع یا به پس از انتخابات آینده ایران موکول می‌شود، آغاز شده است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آیا واقعا ایران خود را بی‌نیاز از سلاح هسته‌ای می‌داند؟اظهارنظرهای ضد و نقیض پیرامون نیاز ایران به سلاح هسته‌ای و احتمال اقدام برای تولید یا تامین آن در میان مقامات مختلف این کشور افزایش یافته است. - خبرگزاری آناتولی حکومت اشغالگر ایران صرفاً دنبال سواری دادن به صلیبچیها و اشغالگری ایران و حکومت کردن جاهلانه بر ملتهای ایرانیان و استمرار جاهلیت تحمیلی تشگیلات شئونیزم فارسی ایرانشهریهای نژادپرست ارمنی مسلک به ظاهر مسلمان شرکای اشرار فرقه فارسیسم است نه چیزی بیش.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »